Skaner Zakup

Prosze doradzcie mi kupno jakiegos skanera z internetu do 200zł znajde cos moze byc taniej jese tak zeby najtaniej ale dobry z góry dziekuje

http://www.hp.com.pl/product/2136

http://www.hp.com.pl/product/13792

co prawda przekraczają onę tę kwotę, ale lepiej kupić ciut droższy, a często lepszy sprzęt - jesteśmy za biedni na tanie produkty

jestem zadowolony z używania produktów tej marki :slight_smile:

wejdź na strony producentów sprzętu i porównaj oferty :slight_smile:

niż G. Zgadzam sie z w 100%. Sam mam HP ale model 3530 i jest git.

a mam pytanie bo jak pozyczyłem skaner od kolegi ten co szukałem sterowników do niego skanowałęm gazete format a4 wszystko ładnie a potem zdjecie zwykłe 13 na 18 no i jak zeskanowałęm to wyszło zdjecie i białe tło da rady wydrukowac zdjecie na całej rozdzielczosci hmm bo potem musze sie bawic wycinanie fotki wklejanie do painta i zapisywanie jako jpg bo fotka nie jest na całej stronie tylko na czesci

hm…

to zależy od oprogramowania - w paru (a miałem przyjemność używania kilku) jest opcja zaznaczenia obszaru do zapisania

A ja proponuję ten:

:arrow: Plustek OpticPro S24 USB

Mam go i jestem z niego bardzo zadowolony

Do domowego użytku jest wystarczający :slight_smile:

Proponuję płaski też prawie w tyh samych pieniądzach:

Mustek BearPaw 2448 CU Pro

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8958

ja jestem (momentami) szczęśliwym posiadaczem wczesniejszego modelu z tej serii 2400 CU Plus - ogólnie jest super - szybki, cichy, bezproblemowy przy OCR i grafice - problem pojawia się po instalacji pod XPkiem - 98 SE i W2k “jak ta lala” - muszę sprubować zainstalowac go pod Slackiem :smiley:

Zdecydowanie polecam Mustek’a.

Od 4 miesięcy jestem jego szczęśliwym posiadaczem (Mustek BearPaw 2448 CU Pro) i nie ma żadnych problemów w wsółpracy z WIN XP. Parametry jak parametry typowe dla scanerów z tego przedziału cenowego, zaś niewątpliwą zaletą jest zasilanie z portu USB (nie wymaga dodatkowego zasilania).

myślę, że “doskonlasze wcielenie” ma na pudełku znaczek z napisem “Designed for Microsoft Windows XP” :wink: a te moje problemy pod XPkiem nie są aż tak wielkie - poprostu co jakiś czas wysypują się sterowniki TWAIN. Niby jest na to patch - mam go zainstalowany, ale jakoś tej łatki zostawia troche do życzenia :wink:

Pozwolę sobie dołączyć zapytanie do tego tematu. Także planuję w najbliższym czasie zakup skanera, cena około 250zł. Zastanawiam się nad tymi modelami: http://www.hp.com.pl/compare_result/66& … ;&paids=-1

oraz model, któy podał fiesta: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8958

Zorientowanych w temacie prosiłbym o porównanie, przedstawienie ich wad, zalet. Potrzebny jest mi on głównie do skanowania tekstów z gazet, książek. A także do skanowania starych zdjęć, itp.

od paru lat używam skanerów i miałem przyjemność pracować z hp i mustekiem o porównywalnych parametrach - o to moje spostrzeżenia:

  1. generalnie musimy się zastanowić do czego mamy go używać i jakiej jakości oczekujemy.

  2. jakość rozpoznanego tekstu

  3. trzymanie barw

  4. oprogramowanie i kompatybilność z innymi programami i sprzętem

ad1) jeśli tylko i wyłącznie do skanowania tego o co pyta boczi - to wystarczy prosty model bez przystawek do slajdów, klisz itp. Jeśli mamy dużo starych filmów i slajdów warto się zastanowić nad zakupem skanera z przystawkami

ad2) jako przykład podam, że skan wrzucony do Recognity (z hp i musteka) został potrawkowany jako ciąg znaków, które nie miały sensu, ten sam skan potraktowany OCR’em sprzętu (hp) dał mi czysty i piękny tekst w wordzie, gdzie poprawki zajmują bardzo niewiele. OCR musteka zostawiał wiele do życzenia

ad3) pod tym względem hp pokonał inne. Koleżanka kiedyś przynisła mi skany map “z profesjonalnej firmy” - te same skany zrobione przezemnie biły na głowę te ich. Skanowałem również zdjęcia na hp i musteku - wynik ten sam

ad4) hp doskonale integruję się z innymi programami (edytory txt, programy graficzne) - nigdy nie miałem problemu z korzystania z tego sprzętu zarówno programami skanera jak i z poziomu innych programów.

Mustek generalnie - generalnie też, aczkolwiek pod fotoshopem lubił się wieszać.

WAŻNE - kupić skaner, gdzie jest wyraźnie napisane, że będzie chulał pod XP !!

podsumowując - są TO TYLKO I WYŁĄCZNIE moje spostrzeżenia, które mogą się różnic od innych.

porównując skanery w linkach polecam hp sj 2400 lub sj 3770 (z przystawką)

Nie miałem mozliwości przetestować hp w OCR ale widziałem i słyszałem w trakcie pracy przy skanowaniu zdjęć, a to tylko niewielki przycznek do tego dlaczego moje zdanie o produktach HP brzmi niezmiennie od kilku lat: sprzęt HP - nie , dziękuję. Skany uzyskane na HPq - no cóż, średnie 600 dpi i jednak nie obeszło się bez korekty ale to już inna śpiewka.

Mustek dodaje do swoich produktów niezłe oprogramowanie OCR - FineReader 4.0 lub 5.0 - wersje słabsze od FR 7.0 ale 4 u mnie spisuje się świetnie, oprogramownie graficzne już nie jest tak rewelacyjne i do naprawy starych zdjęć raczej Ci się nie przyda. Jednak jest na tyle proste i wygodn w użyciu, że nawet osoba nie mająca ze sprzętem wiele wspólnego poradzi sobie bez trudności.Wybrany przez Ciebie BearPaw ma także inną zaletę - klapa otwierana jest wzdłuż dłuzszego boku skanera co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem przy skanowaniu gazet i dużej ilości zdjęć.

szczera prawda, podpisuję się pod tym chętnie :wink:

Jak juz napisałem wcześniej, a teraz potwarzam Zdecydowanie polecam Mustek’a. :slight_smile:

hp - te stare - są głośne :stuck_out_tongue: skoro nie miałeś doczynienia z OCR… :? ciekawy sposób przedstawiania opinii

ja używam do druku (w drukarni - nie na drukarce) 300 dpi i to w zupełności wystarczy - większa rozdzielczość jest już zabawą :slight_smile: (i nie potrzebnym zajmowaniem miejsca na dysku( - przy jakimkolwiek przetwarzaniu elektronicznym tracimy na jakości - wic polega na tym, żeby wiedzieć jak to zrobic :).

SKANOWAĆ TO TRZEBA UMIEĆ - maszyna nie zrobi za ciebie

nie rób filozofii ze skanowania :wink: i nie krzycz - czasem wypada umieć stosować bbcode :slight_smile:

przepraszam :x