Skanery "na żądanie" w różnych AV

Pytanie nietypowe, możliwe że posypią się odpowiedzi w stylu “a po co Ci to”, “na pewno chcesz tego użyć do niecnych celów, ha!”. Zacznę od rzeczowego pytania, wyjaśnienia potem :wink:

Czy ktoś może zna ścieżki do skanerów “na żądanie” najpopularniejszych programów antywirusowych (Kaspersky, NOD, Norton, etc)? Wiadomo - chodzi o to “coś” wywoływane zazwyczaj z menu kontekstowego. Np. Avast: “(…)\Avast\ashQuick.exe”.

Wyjaśnienia:

Piszę sobie drobny program, którego celem jest zabezpieczenie przed syfem wskakującym z pendrive. Działanie jest banalnie proste:

  1. Zabijamy explorer.exe (nie ma wtedy opcji żeby autorun się uruchomił)

  2. Prosimy grzecznie o podpięcie pendrive

  3. Sprawdzamy czy jest x:\autorun.inf, jeśli jest to zmieniamy mu nazwę

  4. Odpalamy av ze skanowaniem zasyfionego napędu

  5. Uruchamiamy spowrotem explorer.exe i zdajemy relację

Nie miałem pojęcia do jakiego działu to wrzucić, więc jeśli źle trafiłem, proszę o przeniesienie.

Eh, żeś obmyślił plan, długo na tym myślałeś ? Wystarczy wyłączyć auto run w systemie i po problemie, zresztą M$ wydało stosowną poprawkę

Gdybym tylko ja używał tego kompa, to nawet autorun’a bym nie musiał wyłączać - dałbym sobie radę bez żadnych ■■■■■ół. Ale jest jeszcze reszta rodziny która nie ogarnia tak kompów. Dlatego po prostu będą sobie klikać na ikonkę “Podepnij bezpiecznie pednrive” i tyle.

Koniec śmietnika - jest pytanie i jego się trzymajmy.