Skanery online - wielka ściema!

Dlaczego pod Firefoxem nie działają skanery online?

I jeszcze jeden problem, nie mogą zadziałać skanery, bo wyświetlają jakiś error , ale nie wiem o co chodzi?

Czy Kerio może blokować działanie skanera?

Z mks-em nie miałem tego problemu!

Mam wyświetlany w Symantecu taki komunikat:

i jeszcze to:

UP DATE: 20.02.2005

Użyj tego skanera:

http://pl.trendmicro-europe.com/enterpr … launch.php

Zamiast kontrolek ActiveX używa apletow Javy i z Firefoxem wspolpracuje OK.

Owszem, skanowałem niniejszym, ale na końcu wyświetlił, że mam trojany i inne brudy, lecz z jakiś niewiadomych powodów, nie jest w stanie mi ich usunąć i najlepiej zrobie jak coś od nich kupię i wtedy ominą (te płatne produkty) tą przeszkodę.

To jakiś tani chwyt marketingowy!

Pod Firefoxem nie działają skanery. Użyj IE. Bez problemów. :?

To już wiem. Udało mi się wreszcie uruchomić McAfee online, zobaczymy co wyświetli na końcu skanu!

W skanerze McAfee mam taki napis, ktorego oczywiście nie rozumiem, ale jak ktoś korzystał, to może mi wytłumaczy:

Czy to znowu nie będzie tak, że skaner mi wykryje zagożenie, ale nie usunie, bo wersja online nie robi tego?

UP DATE

Pytanie do moderatorów:

Dlaczego przesunięto ten topic z Bezpieczeństwa w sieci, do działu Problemy. Teraz oglądalność przez speców od tych spraw spadnie!

Czy wystarczy w byle temacie wpisać słowo “problem” żeby automatycznie topic lądował tam gdzie nie jest jego miejsce??? !!

Firefox jest do kitu, nie tylko z tym ma problemy, ale z transmisjami sportowymi tak ze, nawet po instalowaniu wtyczek nadal pojawiaja sie problemy, nie wiem kto nazwał to jedna z najlespzych przegladarek pozatym jest uboga jak dla mnie. Ja uzywam maxthona ktos powiedzial ze to nakładka na IE i naprawde nie zamienie jej na zadna inna, tylko trzeba sie nia pobawic na poczatku zeby robiła to co chcę i jak chce bo standardowe ustawienia sa troche irytujace:). I nie ma problemow z ładowaniem skanerów, wydarzen sportowych itp itd. Pozdrawiam, aa tez uzywam.

Hmm do kitu? Najlepiej tak powiedzieć. Proponuję się zapoznać m.in z http://mozillapl.org/forum/about-10651. … light=onet a także całym forum Mozilli. Że coś nie działa to do kitu? To jest wina onetu, ponieważ to firefox ma obsługę najnpowszych standardów sieciowych, a nakładki na IE to ten sam silnik.

http://osiolki.net/osiolek/liveonet

:?

powiedział to rynek - poczytaj artykuły w vortalu na ten temat, przejrzyj forum i wejdź na oficjalne strony FF - pocztaj dokładnie co i jak.

nie przyszło ci do głowy, że problemy z FF mogą być spowodowane przez system ?? zrób porządek z systeme i wtedy… - ja używam FF (generalnie programów z rodziny mozilli) od kilku lat, i jakoś do tej pory, poza paroma wyjątkami nie miałem z nimi żadnych problemów (pokaż mi jeden produkt bez wad, a stawiam łiskacza :wink: ). A że coś nie działa pod FF to już raczej wina programistów, a nie samej przeglądarki

byłeś na stronach z dodatkami ??

jest tam kupa pluginów, które rozwiązują większość problemów, nie mówiąc o skinach (gdzie IE i wszelkie nakładki na nią dopiero tam wypadają blado)

skoro FF cie zraził, to masz jeszcze parę innych np. MozillaSuite, Netscape, Opera itp.

pozdrawiam

Odeszliście trochę od meritum sprawy, ponieważ najważniejszy problem mam nie rozwiązany. Bo, że przeskoczyłem na chwilę na IE jest oczywiste, tylko, że co dalej w związku z różnymi komunikatami, które wcześniej powyżej opisałem.

Dalej mam nieprzeskanowany komputer, i robaki wpieprzają mi system aż miło. Tylko czekać jak coś rypnie!

spróbuj to zrobić w trybie awaryjnym - ściągnij Ad-Aware z vortalu - tylko zrób aktualizacje bazy syfów zanim zaczniesz coś robić - zapuść go ze dwa razy :slight_smile: w trybie awaryjnym oczywiście :slight_smile: - acha i zrób fullscan wszystkiego

i oczywiscie na koniec daj log

http://www.klitetools.com/MM/HijackThis.zip

sprawdzimy te robaczki :smiley:

Te wszystkie skanery online to wielka ściema (oprócz mks-u) !!

Skanują kompa, ogłaszają, że masz jakąś zarazę w systemie i beszczelnie ogłaszają, że nie usuną tego świństwa z kompa, chyba, że zapłacisz (heh) w morde jeża!

Za taką pomoc to im dziękuję !!

Nie rozumiem tej złości.

1 - Trudno wymagać od skanera on-line tej samej efektywności jak

od zainstalowanego na kompie. Przecież niektóre kasacje wykonywane

są po restarcie komputera - jak taki skaner ma to zrobić, skoro trzeba

być w sieci?

2 - Trudno też żądać od płatnego programu, by w darmowej wersji był

tak samo efektywny. Zresztą propozycja rozwiązania stwierdzonej

sytuacji jest chyba normalną propozycją.

3 - Niektóre znalezione szkodniki wymagają zaistalowania specjalnych

szczepionek, by osiągnąć zamierzony cel.

Niczego takiego nie oczekiwałem od nich!

Myślałem,że zadziałają podobnie jak mks, ale one mają na celu li tylko straszyć potencjalnego klienta, i przez strach pozyskiwać go!

Na razie nie stać mnie na skanery stacjonarne za 100-200 zł, więc wykonuje skanowanie minimalne na mks-ie.

Na szczęście się odblokował, co nie znaczy, że nie mam innego świństwa na kompie. Będę musiał logo wkleić, żeby zrobić konsylium nad moim kompem!

PS: Na razie nic się nie dzieje z nim, ale licho nie śpi, a cały temat powstał przez swoistą komputerową hipochondrię!

kerimus, mcafee free scan poinformował Cię , że masz zainfekowane pliki i raczej nie myli się , bo to dobry skaner, jest jedno ale , on tylko wykrywa ale nie usuwa . Podaje natomiast w jakiej lokalizacji znajduje się szkodnik , możesz dowiedzieć się z czym masz do czynienia ale już samemu usunąć , na ich stronie można znależć informacje jak sobie z tym poradzić . Trend Micro to dobry i solidny skaner ale zdarzają się mu false alarms . Skoro nie stać Cię na płatnego antywirusa , zainstaluj darmowy, Avast naprawde jest niezły , chodzi o to , że skanery on - line oceniają stan Twojego systemu podczas skanowania i wykrywają wirusy , po zakończeniu jesteś dalej bezbronny na infekcje , potrzebujesz ochrony w czasie rzeczywistym - real time . Lepszy darmowy skaner niż żaden . W pismach załączne są także antywirusy z miesięczną aktualizacją . Możesz także testować bardzo dobry antywirus Fsecure pół roku za darmo F-Secure Anti-Virus 2005 - free trial http://www.f-secure.com/poland/protectyourpc/ , jest także roczne testowanie antivirus i firewall : Computer Associatest eTrus EZ Armor LE - 12 mies. free trial http://home.ca.com/dr/v2/ec_main.entry2 … CID=185351 .

Dzięki Lucky!

Zamykam