Skanery online - wielka ściema!

(system) #1

Dlaczego pod Firefoxem nie działają skanery online?

I jeszcze jeden problem, nie mogą zadziałać skanery, bo wyświetlają jakiś error , ale nie wiem o co chodzi?

Czy Kerio może blokować działanie skanera?

Z mks-em nie miałem tego problemu!

Mam wyświetlany w Symantecu taki komunikat:

i jeszcze to:

UP DATE: 20.02.2005

(Tomalo Box) #2

Użyj tego skanera:

http://pl.trendmicro-europe.com/enterpr ... launch.php

Zamiast kontrolek ActiveX używa apletow Javy i z Firefoxem wspolpracuje OK.

(system) #3

Owszem, skanowałem niniejszym, ale na końcu wyświetlił, że mam trojany i inne brudy, lecz z jakiś niewiadomych powodów, nie jest w stanie mi ich usunąć i najlepiej zrobie jak coś od nich kupię i wtedy ominą (te płatne produkty) tą przeszkodę.

To jakiś tani chwyt marketingowy!

(lazikar) #4

Pod Firefoxem nie działają skanery. Użyj IE. Bez problemów. :?

(system) #5

To już wiem. Udało mi się wreszcie uruchomić McAfee online, zobaczymy co wyświetli na końcu skanu!

W skanerze McAfee mam taki napis, ktorego oczywiście nie rozumiem, ale jak ktoś korzystał, to może mi wytłumaczy:

Czy to znowu nie będzie tak, że skaner mi wykryje zagożenie, ale nie usunie, bo wersja online nie robi tego?

UP DATE

Pytanie do moderatorów:

Dlaczego przesunięto ten topic z Bezpieczeństwa w sieci, do działu Problemy. Teraz oglądalność przez speców od tych spraw spadnie!

Czy wystarczy w byle temacie wpisać słowo "problem" żeby automatycznie topic lądował tam gdzie nie jest jego miejsce??? !!

(Roseng) #6

Firefox jest do kitu, nie tylko z tym ma problemy, ale z transmisjami sportowymi tak ze, nawet po instalowaniu wtyczek nadal pojawiaja sie problemy, nie wiem kto nazwał to jedna z najlespzych przegladarek pozatym jest uboga jak dla mnie. Ja uzywam maxthona ktos powiedzial ze to nakładka na IE i naprawde nie zamienie jej na zadna inna, tylko trzeba sie nia pobawic na poczatku zeby robiła to co chcę i jak chce bo standardowe ustawienia sa troche irytujace:). I nie ma problemow z ładowaniem skanerów, wydarzen sportowych itp itd. Pozdrawiam, aa tez uzywam.

(boczi) #7

Hmm do kitu? Najlepiej tak powiedzieć. Proponuję się zapoznać m.in z http://mozillapl.org/forum/about-10651. ... light=onet a także całym forum Mozilli. Że coś nie działa to do kitu? To jest wina onetu, ponieważ to firefox ma obsługę najnpowszych standardów sieciowych, a nakładki na IE to ten sam silnik.

http://osiolki.net/osiolek/liveonet

(Monczkin) #8

:?

powiedział to rynek - poczytaj artykuły w vortalu na ten temat, przejrzyj forum i wejdź na oficjalne strony FF - pocztaj dokładnie co i jak.

nie przyszło ci do głowy, że problemy z FF mogą być spowodowane przez system ?? zrób porządek z systeme i wtedy... - ja używam FF (generalnie programów z rodziny mozilli) od kilku lat, i jakoś do tej pory, poza paroma wyjątkami nie miałem z nimi żadnych problemów (pokaż mi jeden produkt bez wad, a stawiam łiskacza :wink: ). A że coś nie działa pod FF to już raczej wina programistów, a nie samej przeglądarki

byłeś na stronach z dodatkami ??

jest tam kupa pluginów, które rozwiązują większość problemów, nie mówiąc o skinach (gdzie IE i wszelkie nakładki na nią dopiero tam wypadają blado)

skoro FF cie zraził, to masz jeszcze parę innych np. MozillaSuite, Netscape, Opera itp.

pozdrawiam

(system) #9

Odeszliście trochę od meritum sprawy, ponieważ najważniejszy problem mam nie rozwiązany. Bo, że przeskoczyłem na chwilę na IE jest oczywiste, tylko, że co dalej w związku z różnymi komunikatami, które wcześniej powyżej opisałem.

Dalej mam nieprzeskanowany komputer, i robaki wpieprzają mi system aż miło. Tylko czekać jak coś rypnie!

(Monczkin) #10

spróbuj to zrobić w trybie awaryjnym - ściągnij Ad-Aware z vortalu - tylko zrób aktualizacje bazy syfów zanim zaczniesz coś robić - zapuść go ze dwa razy :slight_smile: w trybie awaryjnym oczywiście :slight_smile: - acha i zrób fullscan wszystkiego

(Musg) #11

i oczywiscie na koniec daj log

http://www.klitetools.com/MM/HijackThis.zip

sprawdzimy te robaczki :smiley:

(system) #12

Te wszystkie skanery online to wielka ściema (oprócz mks-u) !!

Skanują kompa, ogłaszają, że masz jakąś zarazę w systemie i beszczelnie ogłaszają, że nie usuną tego świństwa z kompa, chyba, że zapłacisz (heh) w morde jeża!

Za taką pomoc to im dziękuję !!

(Krzysieknd2) #13

(Asterisk) #14

Nie rozumiem tej złości.

1 - Trudno wymagać od skanera on-line tej samej efektywności jak

od zainstalowanego na kompie. Przecież niektóre kasacje wykonywane

są po restarcie komputera - jak taki skaner ma to zrobić, skoro trzeba

być w sieci?

2 - Trudno też żądać od płatnego programu, by w darmowej wersji był

tak samo efektywny. Zresztą propozycja rozwiązania stwierdzonej

sytuacji jest chyba normalną propozycją.

3 - Niektóre znalezione szkodniki wymagają zaistalowania specjalnych

szczepionek, by osiągnąć zamierzony cel.

(system) #15

Niczego takiego nie oczekiwałem od nich!

Myślałem,że zadziałają podobnie jak mks, ale one mają na celu li tylko straszyć potencjalnego klienta, i przez strach pozyskiwać go!

Na razie nie stać mnie na skanery stacjonarne za 100-200 zł, więc wykonuje skanowanie minimalne na mks-ie.

Na szczęście się odblokował, co nie znaczy, że nie mam innego świństwa na kompie. Będę musiał logo wkleić, żeby zrobić konsylium nad moim kompem!

PS: Na razie nic się nie dzieje z nim, ale licho nie śpi, a cały temat powstał przez swoistą komputerową hipochondrię!

(Lackymen5) #16

kerimus, mcafee free scan poinformował Cię , że masz zainfekowane pliki i raczej nie myli się , bo to dobry skaner, jest jedno ale , on tylko wykrywa ale nie usuwa . Podaje natomiast w jakiej lokalizacji znajduje się szkodnik , możesz dowiedzieć się z czym masz do czynienia ale już samemu usunąć , na ich stronie można znależć informacje jak sobie z tym poradzić . Trend Micro to dobry i solidny skaner ale zdarzają się mu false alarms . Skoro nie stać Cię na płatnego antywirusa , zainstaluj darmowy, Avast naprawde jest niezły , chodzi o to , że skanery on - line oceniają stan Twojego systemu podczas skanowania i wykrywają wirusy , po zakończeniu jesteś dalej bezbronny na infekcje , potrzebujesz ochrony w czasie rzeczywistym - real time . Lepszy darmowy skaner niż żaden . W pismach załączne są także antywirusy z miesięczną aktualizacją . Możesz także testować bardzo dobry antywirus Fsecure pół roku za darmo F-Secure Anti-Virus 2005 - free trial http://www.f-secure.com/poland/protectyourpc/ , jest także roczne testowanie antivirus i firewall : Computer Associatest eTrus EZ Armor LE - 12 mies. free trial http://home.ca.com/dr/v2/ec_main.entry2 ... CID=185351 .

(system) #17

Dzięki Lucky!

(Asterisk) #18

Zamykam