Skanowanie antywirusem(2 zabezpieczone archiwa)

(Nike90) #1

Witam zrobiłem dzisiaj sobie skan antywirusem pełny (500GB HDD) i wykryło podejrzewam że wirusy które są zebezpieczone i nie da się nic zrobić podam zrzut ekranu dla jasności: http://s1.img.pl/v/1207/169894wirusy.png i nie wiem co z tym fantem robić doradźcie mi proszę :slight_smile:

edit. czyżby nikt nie wiedział co zrobić ? czy na razie nie ma tych bardziej znających się na rzeczy :slight_smile:

(Dimm Dna) #2

Nie są zabezpieczone tylko spakowane w archiwum .rar / .zip / .7z / .tar z hasłem. Antywirus nie może nic z nimi zrobić bo archiwum jest zabezpieczone hasłem. Więc usuń te archiwa, a po drugie Krakersik służy do wyszukiwania cracków i seriali więc nie powinieneś liczyć na pomoc.

(Nike90) #3

Wiem do czego służy ale ja go miałem bardzo dawno i tych plików się nie da usunąć bo są bodajże w system volume information. To że kiedyś czegoś spróbowałem nie oznacza że cały czas z tego korzystam różne błędy człowiek popełnia.

(Atis) #4

Żeby wyczyścić System Volume Information wystarczy wyłączyć przywracanie systemu.

Wyłącz i ponownie włącz przywracanie systemu:

http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

(Nike90) #5

No tak ale chyba się nie wyczyści na wszystkich partycjach tylko co najwyżej ta systemowa.

(Atis) #6

Wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach

Co może znaczyć nazwa tej opcji?

Właściwie to nie wiadomo jakiego używasz systemu.

Systemowe narzędzie Oczyszczanie dysku pozwala wybrać partycję .

Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Oczyszczanie dysku

Więcej opcji -> Przywracanie systemu -> Oczyść

(Nike90) #7

Aha przepraszam wyłączyłem i włączyłem ponownie przywracanie i i tak zostały te System Volume Information. Myślę że tylko format zadziała na to. Na chwilę obecną mam cały czas wyłączone przywracanie bo mi to jest nie potrzebne. System to Windows 7 Home Premium x64 :slight_smile:

(Atis) #8

System Volume Information to jest katalog systemowy i zawsze będzie na dysku.

Nawet wtedy gdy jest wyłączone przywracanie ten katalog jest na dysku.

Wyłączyć miałeś w celu wyczyszczenia zawartości, bo twierdziłeś, że wykrywany plik znajduje się w tym katalogu.