Skanowanie, do jakiego formatu?

Cześć,

mam do zeskanowania dokumenty, dokładnie protokoły kontroli, w kórych występują nazwiska. Jak najlepiej je zeskanować ?

czy może najpierw do pliku JPG i potem do PDF i już wtedy w PDFie obrabiać (edytować)?

czy lepiej od razu zeskanować do PDF (program adobe acrobat profesional).

a może zeskanować Abby FineReader ?

Weź jeden przykładowy dokument i zeskanuj i tym i tym i sam zweryfikuj co jest lepsze w przypadku Twojego formatu dokumentu.

W zależności od tego jakie formatowanie ma ten dokument to jeden program może być lepszy od drugiego.

Teoretycznie dedykowane oprogramowanie do OCR: Abby FineReader powinno dać lepszy rezultat ale tylko teoretycznie.

mi nie zależy nawet na rezultacie … tylko na tym aby mieć mniej pracy podczas skanowania i podczas edytowania.

Tak aby łatwobyło mi skasować, czy skreślić te nazwiska …z dokumentów

czy dobrze rozumiem że jedyną formą edycji ma być zamazanie nazwiska bądź jego podmiana ?

Zdecydowanie lepiej najpierw do obrazka jpg, potem edycja (zamalowanie) tych nazwisk. A dopiero na końcu konwersja do pdf.

No chyba, że Adobe Acrobat, który posiadasz potrafi edytować dokumenty rastrowe. Bo to co zeskanujesz będzie bitmapą, bez możliwości sensownej edycji tekstu. Można co prawda, jak już napisano skanować w trybie OCR, ale efekty będą marne a dodatkowo roboty przy tym “kupa”.

czy dobrze rozumiem że jedyną formą edycji ma być zamazanie nazwiska bądź jego podmiana ?

tak, wymazanie lub zamazanie nazwiska tylka taka edycja jest niezbędna

mam Adobe Acrobat bodaj wersję 8 …

tylko , że jak skanuje pliki do JPG to też jest dużo pracy, ponieważ mój program do skanowania każdą stronę zeskanowaną zapisuje w osobnym pliku …

a jak bym skanował np. od razu bezpośrednio do Adobe Acrobat to wtedy system się pyta czy chcesz zeskanować kolejna strone i wtedy nawet gdyby to było 30 stron to zapiszę się wszystko w jednym pliku a nie w 30 !!

tylko pytanie wtedy jak te PDF edytować, aby usunąć nazwiska ???

już sam nie wiem jak jest lepiej

pdf-xchange-viewer

http://www.tracker-software.com/product … nge-viewer

użyj narzędzia: Pole tekstowe, nałóż pole tekstowe na “nazwisko” to je zakryje. Potem zapisz i tyle :slight_smile:

faktycznie fajny program pdf-xchange-viewer i też ta funkcja

a ja odkryłem funkcję np. "Button tool w Adobe Acrobat 6.0 Professional

i ta także moge kasowac nazwiska - jest wtedy takie szare pole