Skanowanie dysków USB przed zamontowaniem?

Cześć,

ostatnio nieopatrznie podpiąłem swój dysk zewnętrzny do komputera zainfekowanego crypto-ransomware. Na szczęści w porę się zorientowałem i wiem, że dane na dysku nie zostały zaszyfrowane. Istnieje jednak ryzyko, że dysk sam w sobie został zainfekowany. Chciałbym uniknąć sytuacji, że po podpięciu dysku do komputera dane na nim, albo co gorsza na komputerze, zostaną zaszyfrowane. Czy możecie mi polecić jakiś soft, którym mogę przeskanować dysku zanim zostanie on podmontowany przez system?

Przygotować płytę z programem: https://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html
Następnie do wyłączonego komputera podłączyć ten dysk, a do napędu CD-DVD wprowadzić płytę z powyższym programem i zbootować (nie uruchamiać w zwykłym trybie!) komputer z tej płyty. W oknie uruchomionego w ten sposób programu wybrać skanowanie odpowiedniego dysku. Odczekać na wynik skanowania.

Dzięki ogromne. Przewinął mi się ten program w poszukiwaniu sensownego rozwiązania, ale nie miałem co do niego pewności.