Skanowanie dysku AOL-em

Witam. Czemu tak jest jak, jak skanuję dysk AOL-em zaczyna się od 1% to potem od razu jest 8 lub 9%? Dlaczego to tak jest? Proszę o odpowiedź :slight_smile: Pozdrawiam.

Często tak jest :).

Nodem tak samo, jak skanuje to przy 23% podkskakuje do 48 ^^.

Nie wiem czemu tak jest, ale może jakieś pliki małe skanuje i szybko idzie :stuck_out_tongue_winking_eye:

AOL jest oparty na silniku Kaspersky’ego. Używam tego drugiego i na nim jest tak samo. Zauważyłem, że najdłuższe skanowanie to te na początku - zaraz po zainstalowaniu antywirusa. Późniejsze skanowania przebiegają o wiele szybciej, być może antywirus drugi raz ten sam plik sprawdza powierzchownie, porównując go z jakimiś informacjami zapisanymi podczas poprzedniego skanowania - np. czy struktura bliku, jego rozmiar, suma kontrolna nie uległy zmianie od ostatniego skanowania - oczywiście to tylko moje przypuszczenia. Być może tak jak napisał poprzednik, antywirus w tym czasie skanuje małe pliczki. W każdym razie nie powinieneś się tym martwić u mnie jest tak samo, a jeszcze syfu na komputerze nie miałem ;).

Antywirus robi to, co Ty ustawisz w jego opcjach.

Jeżeli zaznaczysz opcję “Skanuj tylko nowe i zmienione pliki” to wszystkie pliki, które nie uległy zmianie od oststniego skanowania są pomijane podczas skanowania systemu itd.

Kaspersky oferuje Pomoc w j.polskim - radzę poczytać.

Tak wiem, opcję to mam wyłączoną, a mimo tego pierwsze skanowanie trwa najdłużej, kolejnym razem 160 GB różnych plików, w tym ISO, archiwa Zip - stopień kompresji ultra itp. wykonuje w 7-8 minut. AOL’a sprawdziłem z ciekawości i zachowuje się tak samo. W każdym razie @Barnaba dzięki za radę :).