Skanowanie kompa

Mam pytanko czy jak np. przeskanuję komp. szczepionki firmy gdata znajdzie ona wirus w katalogu Windows i go usunie czy to nie uszkodzi systemu i czy będzie działał poprawnie?, pytam ponieważ dostałem starego komp. i jestem pewien że posiada sporo wirusów i nie wiem czym zacząć czyszczenie jego bez formatu.prosze o odp

Różnie bywa z tymi szczepionkami. Jeśli znajdzie wirusa w ważnym pliku systemowym to może być niedobrze. Sam kiedyś przeskanowałem poraz n-ty i powiedziałem koniec. Posypał mi się cały rejestr. Jedynym wyjściem był format i świeży system.

Jeśli jest to stary komp, który jak sam piszesz dostałeś to możesz wszystko gruntownie wyczyścić i wgrać system i stery na nowo. Ja przynajmniej bym tak zrobił.

Chętnie ale niamam pojecia jakie stery wgrać moze jest jakis program do tego :mrgreen: ??

To zrób tak: odpal kompa (domyślam się, że jest tam albo system Win95 albo Win98) wejdź do menedżera urządzeń ( właściwości mój komputer -> sprzęt -> menedżer urządzeń) i spisz jaki jest sprzęt w kompie. Później będziesz wiedział jakie stery musisz pościągać.