Skanowanie negatywów na skanerze K209a-z


(Zielaz62) #1

Czy na tym skanerze można skanowac negatywy? W oprogramowaniu nie znalazłem takiej mozliwości moze sie mylę? Może mozna? Prosze o poradę. :frowning:


(Veers) #2

Nie można.


(SMDOBPRO) #3

I nie tyle o oprogramowanie chodzi ale o wyposażenie,fizycznie to musi być coś gdzie ten negatyw włożysz (ramka ,rolka etc.)

Po 2 skaner musi mieć drugie źródło światłe (potrzebne światło przechodzącego a nie odbite jak w normalnym skanerze).

Po 3 i musi umożliwiać skanowanie z dość dużą rozdzielczością negatywy są dość małe chyba że będziesz skanował klisze z rentgena :smiley: .


(Zielaz62) #4

To mnie bardzo zasmuciłeś :frowning: Co jam teraz z tym badziewiem zrobić? Musze kupić nowy scaner…


(Veers) #5

… albo dokupić coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/10749 … o_F50.html (choć osobiście akurat bardziej polecałbym http://www.komputronik.pl/product/64535 … 0i_AI.html względnie http://www.komputronik.pl/product/46501 … Photo.html - gdyby skaner miał zastąpić urządzenie którego używasz obecnie).


(SMDOBPRO) #6

Post stary ale dodam po czasie bo może ktoś tu jeszcze trafi.

Jeśli ktoś planuje skanowanie klisz i ma sporo negatywów do zeskanowania to lepiej jest kupic taki do którego nie trzeba ciąć negatywów (w celu włożenia w ramkę) a zakłada się cała rolkę,swego czaasu widziałem takie urzadzonko własnie tylko do klisz(nazwy nie pomietam) automatycznie potrafi samo przewijać i skanować,bo takie zakładanie do ramki jest nieco upierdliwe a tak ładujemy rolkę zakładamy kryteria i możemy zając się czymś innym.