Skanowanie pojedynczych zdjęć a chcę wielu jenocześnie

Witam, mam problem ze skanerem bo chciałbym żeby jednocześnie na szybie można było kłaść wiele zdjęć i do tego niekoniecznie równo, skaner po zeskanowaniu powinien je traktować jako oddzielne zdjęcia tj tyle ile ich położę, a nie jako jeden skan ze wszystkimi jednocześnie. Korzystam ze skanera w urządzeniu HP 2215. Nie wiem czy to jest wina skanera i jego oprogramowania, czy coś jeszcze trzeba uruchomić w sensie innego oprogramowania. Bardzo rzadko używam skanera do takich celów, ale teraz postanowiłem zeskanować wszystkie zdjęcia w domu, są tego tysiące. Zacząłem ale poddałem się bo musiałbym to robić pojedynczo. Ostatnio jak skanowałem większą ilość zdjęć, to mogłem ustawić tak, że skaner traktował każde zdjęcia jako oddzielny plik i zapisywał jako oddzielny skan, a kładłem ich 6 czy 8 jednocześnie, do tego nie musiałem ich kłaść równo bo automatycznie były wyrównywane, pominę już mnogość opcji jaka była do wykorzystania w sensie opcji poprawy obrazu itp. Mam wrażenie, że chyba robiłem to używając poprzedniego urządzenia 3w1 bo miałem ich już kilka, poprzednio używałem Canona i Epsona, nie pamiętam którym tak skanowałem, że dawało radę to wykonać jak pisałem. Te HP ( liczba mnoga bo mam dwa - 5525 i 5515) są kiepściutkie, skaner ma małą rozdzielczość i do tego zero możliwości ustawień, wydruki takie sobie, o wydruku zdjęć można zapomnieć. I jeszcze teraz mnie dobił ten skaner bo nic nie można w nim ustawić. Wygląda na to, że to wina sprzętu bo nie przypominam sobie, żebym używał jakiegoś specjalnego oprogramowania do skanowania. Zapewne było to oprogramowanie dołączone do skanera. Ale może się mylę i da się osiągnąć interesujące mnie zadania skanerem który posiadam? W obu HP jest ten sam skaner jak widzę. Ale jeśli nie, to jakie skanery mi to umożliwią, a raczej skanery w urządzeniach 3w1 bo takich używam. Proszę o porady.