Skanowanie rejestru

w jaki sposob skanuje sie rejestr w poszukiwaniu bledow?

możesz użyć programu jv16 power tools

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178

tylko to jest zabawa dla zaawansowanych użytkowników bo jeśli usuniesz wszystko jak leci możesz mieć problemy z komputerem. radzę zrobić kopię zapasową

poprostu niedawno sie dowiedzialam ze powinno sie czyscic rejestr profilaktycznie. Glownym celem tego dzialania jest osiagniecie 100% sprawnosci tegoz rejestru. Dowiedialam sie rowniez, iz aby okreslic poziom sprawnosci , nalezy wlasnie przeskanowac rejestr w poszukiwaniu bledow i wtedy otrzymam informacje z poziomem sprawnosci mojego rejestru.

…a ja po prostu Ci powiem że po takim czyszczeniu warto zrobić defragmentacje tegoż rejestru.

a polecić Ci mogę np. to :

RegCompact.NET 1.8 :wink:

wiem ze rejestr to sprawa bardzo delikatna :lol: dlatego ciarki mnie przechodza na sama mysl o dokonywaniu tam zmian, dlatego staram sie dowiedziec , czy jest jakis sposob na to aby okreslic poziom sprawnosci mojego rejestru, bez tych wszystkich niebezpiecznych czynnosci.

Mowiac prosciej…czy zachodzi taka potrzeba abym czyscila rejestr, a jesli tak to jak mam sie o tym przekonac. :oops:

Bodzia na początek to zrób kopie tego rejestru tutaj masz poradę Jak wykonywać kopię zapasową rejestru, edytować go i przywracać w systemach Windows XP

następnie pobierz ten program :

:arrow: :arrow: :arrow: CCleaner

możesz “wyczyścić” tym narzędziem rejestr jest on bardzo bezpieczny ,gdyby coś poszło nie tak możesz przywrócić kopie wykonaną tym programem a generalnie kopie rejestru którą należy sobie zrobić przed “zabawami” w regedit… :slight_smile: