Skanowanie systemu przy uruchamianiu komputera

Elo, mam problem za każdym razem gdy włączam komputer skanuje mi system, nawet wtedy gdy bezpiecznie wyłączę kompa. Wiem że powinno się to zmienić w pliku msconfig ale nie wiem jak to zrobić. czy ktoś wie ja to zrobić żeby ciągle nie skanowało? I jeszcze jedno nie jest to wina antywirusa.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

wejdź w Wiersz Poleceń (start>programy>akcesoria>wiersz poleceń) i wpisz:

  1. X: (x jest dyskiem który komputer skanuje przy uruchomieniu)

  2. Wpisz chkdsk /f (jeśli zapyta czy zeskanować przy następnym uruchomieniu daj t (czyli tak)

Cyba n co (czyli nie)

mateusz__15 , posiadasz Windows XP ?

Jeżeli tak to prawdopodobie posiadasz wolumin FAT32.

Zasugerowałbym Ci, abyś przekonwertował ten wolumin do woluminu NTFS (jeżeli posiadasz Windows XP). M. in. nie bedziesz miał już skanowania systemu po przykładowym restarcie komputera :stuck_out_tongue:

Robi się to tak:

Start/Uruchom i wpisz: convert c: /fs:ntfs , gdzie “c:”, to litera dysku.

To tylko moja sugestja. Nie musisz tego robić.

Zrobiłem tak jak mówiłeś i skanuje mi oba dyski (czyli jeszcze gorzej) poprzednio skanowało tylko dysk C.

rozumiem że chodzi o dysk systemowy C:

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query C:

:slight_smile:

a drugi to jaki?

mateusz__15 - byłeś o coś proszony. Zastosuj się to tej prośby bo następnej nie będzie.

Seba a czy to jest niegroźne, bo słyszałem ze po takim konwertowaniu system (czasami) może sie nie podniesć.

Przekonwertowywałem już woluminy w czterech komputerach i w każdym przypadku kończyło się sukcesem :slight_smile:

Nie zaprzeczam, ale nie spotkałem się osobiście z tym problemem.

To nie eliminuje tego błędu na NTFSie również występuje ta niedogodność

:slight_smile:

Równiez nie zaprzeczę, ale osobiście przy woluminie NTFS jeszcze NIGDY nie spotkałem się ze sprawdzaniem dysków w poszukiwaniu błędów po resecie komputera, czy po czymkolwiek :mrgreen:

Seba zrobiłem tak jak mówiłeś i nie skanuje dysku C ale skanuje mi jeszcze dysk D. Początkowo skanowało tylko C ale po poradzie Pascal skanuje mi obydwa dyski. Co mam zrobić z tym fantem.

To teraz przekonwertuj jeszcze dysk D :slight_smile:

convert d: /fs:ntfs

Jeżeli masz jeszcze inne partycje, to też. Zmieniaj tylko literkę dysku :slight_smile:

Dokładnie zrobiłem tak jak mówisz ale dysku d już mi nie chce skonwertować. :frowning:

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 18:34

Już wiem czemu tak się dzieje. Ponieważ dysk D jest już ntfs

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 18:36

Kurde gdybym nie posłuchał Pascala problem byłby rozwiązany. Pascal nie da sie tego cofnąć, bo teraz skanuje mi oba dyski a wcześniej skanowało mi tylko C.

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query C:

następnie

w wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query D:

:slight_smile:

U mnie zadziałało.

Więc chyba zamiast C: napisałeś D:

Czy ktoś wie co mam teraz zrobić?

Wpisałeś te dwie komendy które ci podałem?

Leon wpisałem to co napisałeś ale jest napisane że nie może odnaleźć określonego pliku.