Skarga na orange, do jakiego urzędu

do jakiego urzędu, mam napisać, skargę na orange? mam neostrada 20 mb/s, a jest tylko 12 mb/s, czyli tak samo jak miałem neo 10 mb/s

W umowie masz DO 20mb, co nie znaczy, że będziesz miał równiutko jak z linijką 20MB. 12 na 20 to całkiem OK wynik. 

Ale jak chcesz to możesz złożyć skargę do UKE lub UOKiK.

aha. teraz mam tyle http://www.speedtest.pl/test/135301489

Odpowiedź już dostałeś. Masz DO 20 Mbps. Czy osiągasz 6 megabitów, czy 12 nie obchodzi nikogo, ponieważ spełnia warunek DO 20 Mbps.

jak miałem neo 10 mb/s, to było zawsze 12 mb/s

Znając sposób rozumowania Orange stwierdzam, że żadna skarga nie ma tu szans co już zostało stwierdzone wyżej. A że po zmianie typu umowy (prędkości) nic ci się nie zmieniło to można stwierdzić: taki drobny szczegół całej sprawy.

Można przypuszczać, że jest to maksymalna prędkość jaka może wystąpić przy warunkach technicznych twoich łączy, bo ciekaw jestem z jakiej technicznie linii korzystasz: wiek tej linii rodzaj kabli i odległość od centrali itp itd??

Oczywiście dopytywać i monitować zawsze można ale to miałoby sens gdyby umowa 20Mb/s była droższa niż 10Mb/s a jeżeli nie to w zasadzie bój o co?

 

do centrali, mam jakieś 800 metrów, a centrala i kable mają 20 lat.

Jeśli masz 12 Mb/s, to jest to w porządku, tu nie ma na co się skarżyć. Masz więcej niż 10 Mb/s, a w cenniku nie ma pozycji takiej jak 12 Mb/s.

 

Jeśli masz 6 Mb/s - to jest to trochę oszustwo ze strony TPSA, i tu w pierwszej kolejności próbowałbym wrócić do 10 Mb/s, a jeśli to nie jest możliwe - to próbowałbym się kontaktować w tej sprawie z UKE. Skoro według cennika do 10 Mb/s cena jest niższa, a ty tyle (lub mniej) właśnie masz, to powinieneś płacić za 10 Mb/s, a nie za 20 Mb/s.

Łukasz, dwa pytania:

  • podłączyłeś komputer kablem, czy to połączenie bezprzewodowe (wifi)?

  • czy jak testujesz, inne urządzenia nie używają internetu?

  • czy masz jakiś nowy router? 20Mbit to ADSL2+

przez wifi

tak, nie uzywaja.

mam stary router. router ma adsl2+

Ale 20 Mb/s wifi w standardzie “g” wyciąga… W tym momencie mam w zasadzie nieograniczone łącze akademikowe (powiedzmy jakieś 100 Mb/s), i po wifi właśnie jakieś 20 Mb/s wyciągam.

Przy dobrym zasięgu. Po przejściu przez choćby 1-2 ściany może być już mniej. 

Łukasz, dla pewności wyłącz wifi i spróbuj po kablu.

nie mam możliwości, bo, bym potrzebował 9 metrów kabla.

To przejdź z komputerem w miejsce, gdzie dochodzi kabel.

 

Nawet jeśli nie masz laptopa, komputer stacjonarny to nie pralka czy lodówka, żeby przeniesienie go na moment w inne miejsce sprawiało taki problem.