Skasowana poczta w Thunderbirdzie

Wnuk zrobił porządek w mojej poczcie i wykasował mi emaile przychodzące. Czy jest sposób aby przywrócić niektóre emaile do archiwum? Program pocztowy to Thunderbird 52.6.0. w większości w j. angielskim, w którym nie czuję się dobrze.

Ściągnij sobie polski i zainstaluj
https://www.dobreprogramy.pl/Mozilla-Thunderbird,Program,Windows,13298.html
A co do poczty to wejdź na konto przez przeglądarkę, może bedzie jeszcze na koncie.

1 polubienie

Albo:

i potem można ustawić polski dodatkiem:


Można je wyszukać w dodatkach Thunderbird.

Polski już się pojawił po skorzystaniu z rady Stensa1950, ale jak z przeglądarki (Edge) wejść do gmaila?

Wejdź na google.pl :wink:
Później się zaloguj.

https://gmail.com

Jak wykasował, to masz w koszu.
Jak opróżnił koszt to kaplica.

No chyba że jest jakieś odzyskiwanie maili po opróżnieniu kosza, coś w rodzaju odzyskiwania plików. To pytanie do innych

1 polubienie

Jak jest na IMAPie to nie ma takiej możliwości

Niekoniecznie u mnie często część wiadomości zostaje (IMAP w TB 52) i dostaje powiadomienia że można zoptymalizować pocztę o 20-40 MiB, wtedy znikają z klienta webowego na dobre - najczęściej.

Dzięki za rady i rozważania na temat. Część emaili odzyskałem za radą Xima. Ciekawe, że nie wszystkie - wg jakich kryteriów zostały wybrane - nie wiem. Ten najważniejszy którego szukałem to oczywiście przepadł. Pozdrawiam.

Zapomniełem, ale kosze były wyczyszczone. Lśniły pustką.

Poczta na Google nie jest kasowana całkowicie, tylko usuwany jest z niej tag przynależności do katalogu (odebrane, wysłane, kosz itp). Jest to tam inaczej zorganizowane niż w klasycznej poczcie.
Po opróżnieniu kosza taki mail traci wszystkie tagi, jest goły i trafia do katalogu wszystkie (dostępny z poziomu przeglądarki po rozwinięciu zakładki “więcej” pod katalogami). Dopiero z tego miejsca można wykasować maila całkowicie, więc małe szanse że szkrab wykazał się taką determinacją.
Szansa na odzyskanie poczty jest spora.

Ja tam bardzo narzekam na G-mail na Androida, niby ogarnąłem by mi pocztę filtrowało (w kliencie webowym niestety, najważniejsze że działa) i z tego folderu nie mam już powiadomień albo robi nowe foldery trash i send a na swojej poczcie mam te foldery po polsku (i raczej nie ma opcji zaawansowanych by sobie przestawić, nie używam wersji Light na Android 8 GO), a jeszcze też dubluje treść maila (niby nie widać jak dostaję odpowiedź z tej drugiej strony - firmy / instytucje).