Skasowane wpisy w rejestrze - nie działa ctrl+s i ctrl+v

Witam,

przypadkowo skasowałem kilka wpisów w rejestrze programem wise registry cleaner (błąd programu w jednej z aktualizacji, bo skasowałem tylko zaznaczone na zielono, a programy używam na kilku komputerach do ok. 1,5 roku; nie wiem co to były za wpisy bo w zaufaniu do niezawodnego jak dotąd programu nie patrzyłem).

Problemy pojawiły się dopiero po ponownym uruchomieniu komputera: nie da się nic przekopiować ani komendami ctrl s ctrl v, ani prawym przyciskiem myszy; w pasku na dole ekranu nie pojawiają się karty żadnych otwartych plików ani programów, nie mogę uruchomić co najmniej kilku wersji instalacyjnych plików np. adobe acrobat udate 9.1.2, nie mogę uruchomić IE8, ani strony aktualizacyjnej dla windowsa, nie działa funkcja znajdowania plików na dysku. Poza tym generalnie da się na komputerze pracować jest internet, na MS Office mogę pracować, pozostałe programy się uruchamiają i działają normalnie.

Usunąłem niestety swoim zwyczajem wszystkie punkty przywracania systemu, więc ta opcja nie wchodzi w grę. Próbowałem naprawić z płytą instalacyjną XP (sp2), ale tam nie ma takiej funkcji. Naprawa z płyty instalacyjnej MS Office niemożliwa (o ile pamiętam, to wyskakuje błąd dotyczący usług kryptograficznych; w msconfig usługi te są włączone). Przy próbie uruchomienia instalki pliku sp3 (ściągnąłem, bo próbowałem jakoś wymusić na systemie dogranie sobie brakujących plików) wyskakiwał błąd związany z plikiem update.inf, a próba zainstalowania ponownie IE8 i windows installer 4.5 kończy się niepowodzeniem.

Mam w związku z powstałymi problemami pytanie: czy da się jakoś odtworzyć brakujące wpisy w rejestrze (mam płyty instalacyjne do xp sp2 i office 2003), czy też jedynym ratunkiem jest format dysku (dotyczy to dwóch komputerów więc wolałbym tego uniknąć).

Dzięki z góry za pomoc.

dot. windows xp sp3; o komputerze nie piszę bo wszystko jest ok. i nie jest to związane z tematem

Miałem to samo z wersją 4.52 build 198 (dlatego tak szybko wypuścili build 200)

Grzebałem pół dnia, przywracałem pliki z płyty cd. Skończyło się na formacie.

Wejdź w start>uruchom>services.msc>i sprawdź czy działa usługa Zdalne wywoływanie procedur (RPC). U mnie była uszkodzona właśnie przez WRC

a co za tym idzie reszta usług się nie włączyłą np Windows Audio i Usługi kryptograficzne

Jeśli nie to spróbuj pobrać tą łatkę z tej strony:

http://www.searchengines.pl/Services-Us … 23.html#44

Dzięki za pomysł, ale niestety nie zadziałał. Udało mi się jednak nie robić formatu. Używając płyty instalacyjnej windowsa (trzeba z niej uruchomić komputer) wszedłem najpierw w “zainstaluj”, a potem “napraw”. Co prawda po tym procesie system wraca do sp2, więc trzeba sp3 i inne aktualizacje zainstalować od nowa, ale poza tym wszystko się zachowało (trzy sterowniki wróciły do starej wersji i musiałem przeinstalować sterownik do drukarki, bo nie działała). W porównaniu jednak do formatu dysku to nie było tak tragicznie.

problem naprawiony i temat zakończony