Sketchup - pozostaje ślad kursora

Witam,

Nie jestem pewna czy to dobry dział, jeśli nie, to proszę o przeniesienie.

Kupiłam parę dni temu nowego laptopa Asus X73S (Core i7 2,2GHz, 8GB RAM, Geforce GT 540M 1GB) i przy pierwszym użyciu Sketchupa pojawił się problem, który widać na printscreenie. Pozostaje ślad kursora i każdej innej rysunkowej funkcji którą wybieram - na printscreenie widać ślady funkcji prostokąta. Program zacina się, co chwilę wyświetla się na moment komunikat brak odpowiedzi, w pewnym momencie ekran zrobił się całkowicie czarny. Ten problem pojawia się tylko przy bardziej rozbudowanych modelach.

image_id: 4269

Z góry dziękuję za pomoc.

Sprawdź czy coś się nie grzeje. Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki (po usunięciu starych). Przeczyść rejestr. Poza tym ta karta do modelowania 3d się nie nadaje, więc nie licz na jakieś zabójcze efekty.

Pomyśl nad reinstalacją systemu. Producenci lubią dodawać syf, po którym nie działa niektóry soft.

Wiem, że mój laptop to nie super sprzęt do tworzenia grafiki, jednak Sketch-up działać powinien. Przeinstalowałam sterowniki grafiki, ale problem pozostał. Wypróbowałam sposób na sprawdzenie czy to wina karty graficznej, czyli w Sketch-upie: “Window > Preferences > OpenGL > Acceleration” i odznaczyłam “Use Hardware Acceleration”. Program bardzo zwolnił, ale problemy zniknęły. Skoro to problem z kartą graf., to co mogę zrobić poza przeinstalowaniem sterowników?