Skiny win Xp

Mój młodszy brat jak zwykle zaczął się bawić skinami i jakiś ściągną i jest w tym problem ze nie da się zmienić spowrotem…

f7270b8e00e1389em.jpg

Jest to szare a gdy już zmienię to ręcznie wchodząc C:\WINDOWS\Resources\Themes

I zmieniam to po włączeniu kompa na nowo znów to jest…

C:\Program Files\Vista Start Menu

Z folderu u góry włancza sie start menu.exe i nie wiem czy to wyłączyć…

2029047a6cc48b9am.jpg

Brat używał tego

Jeśli chcesz wrócić do wcześniejszego wyglądu to po prostu odinstaluj całego bricopacka przez dodaj/usuń programy.

już to robiłem :frowning:

Hmm , z tego co widzę masz w startupie między innymi Ubericona , a on jest jednym z programów instalowanych w ramach bricopacków , więc czy aby na pewno odinstalowałeś go ?

Oczywiście możesz powyłączać sobie to w autostarcie , ale skoro nie korzystasz to chyba lepiej usunąć , nieprawdaż ?

zainstaluje na nowo i odinstaluje może akurat wszystko sie usunie…

edit:

wszystko było by już ok żeby nie te foldery bo one zostaly… widać je na tym rysunku f7270b8e00e1389em.jpg

Ten Ubericona wszdłem tam gdzie on sie znajduje, no ale tam nie ma żeby go odinstalować … prosze o pomoc

Aż specjalnie ściągnąłem , zainstalowałem i odinstalowałem żeby zobaczyć czy są jakieś problemy … no i żadnych nie znalazłem.

Programy takie jak :

crystal-clear-12.jpg

są instalowane razem z crystalclear (i innymi bricopackami) , podczas usuwania paczki usuwasz też te dodatkowe programy.

Mam nadzieje że twój brat sprawdził czy wasz system jest kompatybilny z tą paczką.

O ile nie grzebałeś w folderze windows/resources/themes tam powinny być wszystkie dostępne style.

Problem ze zmianą stylu może wynikać z wersji używanego pliku uxtheme.dll , jeśli tak wejdź tu i pobierz właściwą dla systemu wersję pliku oraz tu i pobierz program do podmiany plików systemowych.

Dla pewności możesz spróbować pobrać jakiś styl np stąd , ręcznie wrzucić go do folderu themes i sprawdzić czy da się zmienić.

z stylami już nie ma problemu zostało to że są te ikony… i nie da się starych przywrócić.

Co do ikon to pewnie masz podmieniony plik bodajże shell32.dll gdzie znajdują się domyślne ikony systemowe , teoretycznie podczas instalacji powinna zostać zrobiona kopia zapasowa tego pliku i przywrócona przy deinstalacji … ale różnie z tym bywa.

EDIT:

Z tego co pamiętam , czasami też stare ikony mogą wrócić same z siebie po paru restartach więc postaraj się na razie zachować zimną krew.

Możesz również wszystkie ikony z których nie jesteś zadowolony zmienić przez wskazanie pliku *.ico we właściwościach , a skróty typu “mój komputer” zmienisz albo przez program TuneUp Utilities albo przez edycję shell32.dll z pomocą programu takiego jak Resource hacker - ale z tym ostrożnie !

Nic nie pomaga a już niemogo patrzeć na te ikony…