Składać czy gotowca

Potrzebuję płtę główną która obsługuję:
16gb Ram ddr3
Intel Core i7 6600k/Intel Core i5 8600k
Dysk ssd M.2
Sata 3
Nvidia GeForce gtx 1050
Cena do 300 zł

Olać procesory Intela.

To w czym problem? Skoro potrzebujesz - to szukasz takowej płyty i kupujesz. Jak chcesz inwestować w platformę która już po zakupie będzie warta połowę ceny - twoja wola…

Nie ma czegoś takiego - wszystkie płyty główne obsługujące procki gen 6 (i następne) wymagają pamięci DDR4.

Coś mi świta że były płyty główne z DDR3 w 6tej generacji.
EDIT:
przykładowa

I trochę lepsza.
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z170-hd3_ddr3rev_10#kf

No faktycznie nie ma…

Trzeba najpierw sprawdzić:
https://pcpartpicker.com/products/motherboard/#s=30&L=3&sort=a8&page=1

Tylko: gdzie tu SENS ?

Update - no i oczywiście należy zapomnieć o i5 8600 …

Zakładam że ma te części skoro proponuje tak niemądrą kombinację.

Jak ma wszystko oprócz płyty to taka za 180 zł nie jest złym pomysłem.

I wracamy do pytania które już zadałem: to w czym problem ? (bo chyba nie z obsługą wyszukiwarki …)

Jak już koniecznie musisz kupić złom to przynajmniej złóż go sam.
Przynajmniej, proszę o wybaczenie za język, jakaś kanalia nie wpieprzy Ci do designerskiej obudowy wysłużonego złomu w stylu i7 2xxx jak pytałeś ostatnio. Za wystawienie czegoś takiego jako nowy facet powinien wylądować na komisariacie za oszustwo. Nowa jest tylko obudowa i w najlepszym razie SSD.

Co do samych procków: mówiłem Ci, że nie opłacają się, ale jak musisz: weź i7z ddr3, ona się do czegoś jeszcze nada przez parę lat. Za K jednak nie dopłacaj, nie ryzykowałbym bo i nie wiadomo jak poprzednik traktował. Drugi argument: pustymi hercami braków wątków nie nadrobisz za kilka lat :wink:

No i ta nieszczęsna 1050, jeszcze bez TI, jeżeli masz parcie na NV poszukaj używanej 1060 3 GB lub nowej 1650. Obie lepsze i sensowniejsze, mimo tego jednak do gier i tak najlepiej by czerwony rx 570 wyszedł. Różnica niewielka w cenie a wydajność…kosmiczna :wink:

Moim zdaniem składać, przynajmniej świadomie dobierzesz takie elementy, na których najbardziej Ci zależy.

No i uchowała się jednak na DDR3…