Składak do grafiki 2D do 800 zł

Jako, że mój laptop już trochę stary jest to chciałbym wymienić go na coś nowszego.

Szukam sprzętu do zabawy z Photoshopem i przede wszystkim Illustratorem.
Myślałem o laptopie, ale może tym samym kosztem uda się poskładać lepszy sprzęt.
Części mogą być używane, wątpię żeby z nowymi zmieścić się w tym limicie.

Preferencje sprzętowe to take, żeby na tym działał AI i AP.

Jak ktoś ma pomysł na laptop to zapraszam do mojego drugiego tematu: Używany laptop do grafiki 2D do 800zł

Składak myślę, że bez problemu, ale myślę, że warto powalczyć o laptopa jak nie chcesz siedzieć jak przykuty do kompa i lubisz mobilność laptopa.

Czyli monitor, klawiaturę, myszkę musisz jeszcze dokupić?

Osobiście przy takim budżecie sugerowałbym uderzać w Intela z serii G, np. G5400. Dlaczego? Bo ma bardzo mocne pojedyncze rdzenie, a to dla Photoshopa i Illustratora które są głównie jednowątkowe da niezłą wydajność.
Jak zbierzesz fundusze, będzie można zmienić na lepszy procek i komputer jeszcze posłuży.
Procek + Mobo (np. ASRock H310M-HDV ) to koszt (nowych) 620 zł. Do tego pojedyncza 4GB kostka RAMu DDR4, zasilacz 350W, obudowa no i ww. akcesoria. Oszczędzać możesz śmiało na obudowie, myszy, dysku, RAM i klawiaturze. Nie oszczędzaj na zasilaczu, płycie głównej ani procesorze. Co do monitora - weź cokolwiek, budżet jest napięty do granic możliwości. Z czasem sobie go ulepszysz.

Alternatywą jest jeszcze Athlon 200, w syntetykach różnice są wręcz minimalne, cena jest niższa o połowę i jest szansa wejść w budżet… Obecnie Ryzeny z low-mid Intela idą łeb w łeb w rdzeniach, ale jest ryzyko, że w przyszłości Intele znowu będą lepsze;) Ogólnie G5400 też jest fajny,:wink:

Nie mam nic do składaka… może myszke k klawiaturę bym znalazł.
A może jakiś AIO? Np. iMac?

To za 50 dostaniesz “znośne” w hipermarkecie na kilogramy’:wink:

Jeżeli chcesz, ale aio są niemal tak samo dobre do rozbudowy jak laptopy: kup->wywal->kup, za 800 zł nie kupisz najwyższej półki: w blaszaku coś wymienisz za rk, dwa w aio niekoniecznie.

Dobra czas skończyć te dziwne opowieści.
Kupujesz takiego blaszaka.

Wymienisz procek na i3-2100 za 50 zł lub i5-2400 za 150 zł (zależy na co starczy i na ile czasu chcesz bez zmian kompa poużytkować) .
Do kupujesz 4GB RAM używane na olx albo alledrogo za 60 zł.
Do kupujesz kartę graficzną 2GB najlepiej GT 1030 za 300 zł lub jakieś używane coś może i za 200 zł (tylko nie wiadomo jaki zasilacz w kompie i czy uciągnie jakieś starsze oraz różnie jest z ich wtyczką zasilająca i żywotnością ).
Jak starczy budżetu to także dla Twojego komfortu SSD chociaż 128GB za 110 zł.

Całość z lepszym procesorem i nowym najtańszym GT 1030 ciut ponad 800 zł. Na tańszym procku i używanej grafice jak wszystko pyknie to może poniżej 700.

Wydajnościowo wyjdzie najlepiej, to masz na duży +.
Na minus, jeżeli w ciągu roku chcesz rozbudować, weź to, że podstawka martwa i więcej z platformy nie wyciągniesz.

Proszę Cię… Jak to nie ma być do grania w super gry to komp starcza na ładne parę lat, nawet jeśli zacznie przystawiać z programami, czy nawet będzie chciał zagrać w nowe tytuły to bierze i7-2600 i do gier ew. GTX 1060 i też hula.

A może coś takiego:



Ewentualnie jak działałby na takim iMac’u pakied Adobe:

IMac - Procesor Core 2 Duo i 4GB RAM to strzał z dubeltówki w obie stopy.
Do P420 potrzebujesz dodatkowej grafiki bo jest tylko zintegrowana, czyli jakiś GT 1030 2GB za 300 zł.
P720 wg mnie bez sensu z tym procesorem, ale powinien dawać radę, kupujesz grafikę GT 1030 2GB i dodatkowe 4GB RAM (i najlepiej mały SSD na system za 100 zł).

Z tego co rozumiem to chciałbyś w miarę gotową maszynę kupić bo nie chciałbyś/nie ulepszałeś nigdy kompa?
Bo to co przedstawiasz wyjdzie Cię więcej niż moja propozycja tylko ciut mniej roboty.

Najbardziej to wolałbym coś w stylu AIO - monitor i komp w jednym, ze względu na mało miejsca.
Wiem, że C2D to przeżytek - ale zauważ, że to do iOs więc inaczej trzeba na to patrzeć.
Teoretycznie wolał bym laptopa albo poskładać kompa samemu, niemniej jednak nie chce mi się bawić w składanie kompa.
Wolałbym to wszystko jak najtaniej bo w przypadku Pc dochodzi też kupno monitora.

OK, ale patrząc na to co robisz to pasuje żebyś miał 4 rdzenie (przynajmniej 4 wątki), 8GB RAM i jakąś dedykowaną grafikę z 2GB.
Chyba że potrzebujesz kompa na rok, a później niech się dzieje wola nieba.
Wg mnie ten komp Co Ci podesłałem za 250zł z wysyłką +procesor i3 za 60zł +4GB RAM za 60zł i grafika za 200zł najtańsza daje 550zł. Do tego monitor FullHD za 150zł +mysz+klawiatura i masz razem poniżej 800zł kompa, który spełni Twoje oczekiwania, ewentualnie do efektu WOW :open_mouth: w postaci dysku SSD 128GB, musiałbyś dopłacić troszkę i razem wyjdzie około 850zł.

Jeżeli używany, to Aio nawet nie patrz. W zwykłym coś jeszcze wymienisz, naprawisz, a w aio, coś padnie i masz kłopot;)

Dysk SSD mam nowy, kopiłem ostatnio w x-kom.
Podrzuć propozycję linków na PW.