Składam Kompa od podstaw potrzebna pomoc

Mam zamiar postawic nowego kompa od podstaw chce aby mial dobre : procek nie wiem jaki jest teraz naj do gier czy 1 rdzen czy 2 rdzeiowy a moze 4

a chce aby chodzily na tym gry prawe na full aczkolwiek potrzebny mi do przerabiania filmow z kamery FHD oczywiscie tak jak przynajmniej mi sie wydaje przydala by sie dobra grafa i teraz nie wiem czy nie kupic GF 8800 chyba taka jest prawidlowa nazwa SLI chodzi mi o duala. Dysk mam na usb Maxtor 750G ale na usb monitor tez juz mam monitor Lg w2452t jeszcze bym zapomial ile teraz dac ramu czy 4 G 2x2 czy 2 G 2x1 i jaki czy ddr3 czy 2 a jak mozna prosic jeszcze pozostale podzespoly to ielkie dzieki mam zamiar wydac ok 5 Tys Pozdro

4GB to jest za dużo kup 3x 1GB DDR2 :slight_smile: Bo z DDR3 to byś z funduszami nie wyrobił :slight_smile:

Grafika GF 8800 Ultra

Procek to byłby dobry Core 2 Quad, jak już masz takie fundusze :stuck_out_tongue:

Do procka jakaś bardzo dobra MoBo :slight_smile:

Zasilacz musisz kupić conajmniej 600W :slight_smile:

Trochę źle zrobiłeś że kupiłeś monitor na USB ;/ mogą być komplikacje później :wink:

Myślę że w 4,5 tyś. byś się zmieścił, zostało by ci jeszcze na Viste Ultimate :wink:

A taki sprzęt by ci wystarczył na 2 - 5 lat :slight_smile:

:hahaha:

Takie coś to polecano rok temu.

GF 8800 Ultra ? No chyba raczej nie . Potem 3GB ramu ? A dalej piszesz o Vista Ultimate ? Bez urazy ale takie porady to słyszałem w firmie co ludzi ciula na kompach.

KOnfiguracja która przewala się juz w kilku tematach na forum:

Proc : Intel Core2 Duo e8400

Płyta : MSI p45 platinum

Pamięci : 2 x 2GB DDR2 crucial ballistix

Dysk : samsung f1 640gb

Karta Graficzna : Bez szaleństwa Radeon 4870

Zasialcz : corsair 750w

Obudowa : Do wyboru zazwyczaj jakiś Antec/CoolMaster

System : Windows Vista Business/Ultimate albo jak kto woli XP Professional

Ewentualnie, jak już na masę chcesz sobie dowalić - Radeon HD 4870x2.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Oki panowie a co do DDR3 ja tu w angli mam je bardzo tanio 20-30 fuli za 2G powiedzmy ok 50 fuli za 4 giga ramu oczywiscie chodzi tez o H i chcial bym cos juz postawic z jajem jak stanie sie jakis skok przelomowy zebym nagle znow nie skladal kompa

i dla czego nie GF 8800 albo 9800 tylko Radeon HD 4870x2 jest bardziej wydajny ?? Podkreslam nie jestem jakims zwolenikiem GF Dzieki za porady pozdrawiam Rodakow

http://forum.pcarena.pl/obraz-i-grafika … 0-gx2.html

Radeon jest bardziej wydajny… Bo tak :slight_smile: No co zrobisz - AMD zrobiło lepszą kartę i tyle.

Co do tego skoku przełomowego - za pół roku na dobre będą już na rynku zadomowione Intel Nehalemy znane też jako Intel core i7.

O AM3 też nic nie słychać, ale kiedyś wyjdzie… Kiedyś. Wtedy wszystkie będą wspierały DDR3, ale teraz nie opłaca się ładować w RAM, który jest powolny.

Dobrze a mam pytanie czy te DDr3 sa powolne jak maja 1800mhz

http://www.overclockers.co.uk/showprodu … ce=froogle

A co do grafy wielkie dzieki Bezkitu duzo lepsze opniecie ma i cenowo to samo mniej wiecej pezynajmniej u mnie a jeszcze male primo z czesciami u mnie tu w angli nie mam tak latwo jak w POLSCE tu nie ma pelno super pc sklepow tylko pelno sklepow ala media markt dzieki za pomoc

Zależy jeszcze jakie timingi masz na tych pamięciach.

Nie lepiej kupić teraz 2x2GB szybkiego i dobrego do o/c DDR2?

Jak wejdzie platforma DDR3 to sprzedasz za grubą kasę te RAM-y i kupisz dobry komplet DDR3.