Składam kompa, płyta Asrock K10N78D-jak podłączyć zasilanie

Witam. Składam właśnie komputer i potrzebna mi teraz szybka porada. Gniazdo zasilania w płycie było 20 pin a te dodatkowe 4 pin było zasłonięte taką naklejką i teraz mam pytanie czy mam podłączyć te 4 pin czy nie? proszę o szybką odpowiedź.

Jeśli masz zasilacz wyposażony w dodatkowe 4 piny to podłącz jeśli nie - też powinno zadziałać:) Najwidoczniej producent płyty głównej nie wymaga dodatkowego zasilania. Jeśli masz zasilacz ATX 20 + 4 warto podłączyć

Co to za płyta?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Zawsze i bezapelacyjnie podłącz wszystko jeśli tylko zasilacz pozwala, a jeśli nie pozwala to ze stabilnością może być problem, szczególnie przy OC.

W zasilaczu mam wszystkie potrzebne złączki, czyli te 20 pin i te dodatkowe 4 piny

Twoja płyta ma:

  • 24 pin ATX power connector

  • 4 pin 12V power connector

Musisz mieć w zasilaczu wtyczkę 20+4 piny (taka szeroka z odłączanymi 4 pinami) i dodatkowo 4 piny. Razem 28 pin oczywiście w dwóch wtyczkach. Czyli 24 pin jedna i 4 druga

Nic nie musi, komp powinien działać przy 20 pin atx + 4 pin dodatkowego zasilania procesora, to samo przy 24 + 8 dla proca, można włożyć 4 pin i będzie chodzić, nie będzie problemu ze stabilnością, ale zaleca się mieć komplet przy mocnych procach, przy typowych nie trzeba mieć wszystkiego (ale jak by co to są przejściówki 20 na 24), te wtyki mają rozbijać napięcie po ścieżkach, nie dostarczają prądu do konkretnej części. Chyba że to jakiś stary zasilacz do kompów chodzących gł na linii +5V/3,3V to może być problem.

Żeby podłączyć to jednak musi.

Ok. To podłączam te 20+4 piny. A czy podłączać to jeszcze jedno dodatkowe 4 pin co jest na płycie koło procesora??

Jeśli masz w zasilaczu to podłącz, jak nie masz to powinno wszystko grać, ale…

W zasilaczu mam. To podłączam. OK??

jak by co procesor AMD Athlon X2 5200

Jak masz instrukcję do płyty głównej to spójrz co pisze na ten temat producent. Też mam płytę firmy AsRock i jest tam napisane, że dodatkowa wtyczka 12V (4pin) musi być podłączona. Zresztą próbowałem kiedyś włączyć komputer bez 12V. Komputer w ogóle mi się nie włącza.

Witam. Mam problem nie wiem jak podłączyć panel przedni do płyty głównej ASRock K8NF3-VSTA.

Proszę o szybką odpowiedź.