Składam nowy Komputer

Tak wygląda nowa konfiguracja :

Procesor : Intel Core2 Duo E8400

Płyta Główna : Abit IP35

Pamięć RAM : OCZ Technology 2x2GB Reaper

Karta Graficzna : GeForce 8800 GT Asus 512MB (fajna, ma obrazek na sobie lol :smiley: ) :expressionless: TwinTech albo Gigabyte rev.B

Dysk Twardy : Samsung SpinPoint F1 750 GB

Nagrywarka : Pioneer DVD+/-RW DVR-215D < ok :wink:

Zasilacz : OCZ StealthXStream 600W < spoko, ale ja bym brał jakiegoś Corsair’a albo BeQuiet’a

Obudowa : NZXT Lexa Classic Series Greenline Edition < jak wygląd ważny to bierz…

Co do chłodzenia procesora, jak wybiorę jakiegoś z Scytche (Infinity) to pisze że niewystarczające dla tego procesora :confused: z Zalmana tak samo :confused:

zamiast jakiś tak Scytch’ów bierz Karokorum i masz spokój z temperaturami

Chyba możliwe, dzwoniłem na servis komputronika i powiedzieli że te radiatory nie współpracują z tym prockiem :expressionless: mówią prawdę czy się nie znają ?/

chyba powinno być NtoV napisał…

do autora tematu:

bierz Karokorum…

Ale ten serwis nędzny, nie znają się a wypowiadają się :x

No to kij im w papę, kupię i sam złożę, lub wezwę znajomego informatyka.

Ale da ktoś słowo, że Scythe Ninja Plus Rev.B będzie na 100% pasować ?/

Bo nie wiem czy kupować, a jednak to jest 150 zł.

urządzenia chyba można po jakimś czasie zwracać nie ??

będzie pasować na 99%

sam lepiej nie składaj… bo jeszcze wentylator Box’owy przez przypadek zostanie w pudełku :wink:

Infinity/mugen będzie na 100% współpracować z procesorem, nie ma innej opcji, jedynym problemem może być montaż (może o coś zawadzać na płycie głównej) i przed tym najlepiej się upewnić. Różnica kosztów minimalna a mugen jest sporo lepszy.

Na mugenie też wyświetla błąd konfiguracji :confused:

Na zalmanie tak samo.

Już nie wiem co mam myśleć, jutro chcę już kompa zamówić na komputroniku, a tu ■■■■ zbita z tym chłodzeniem :expressionless:

Że tak się wyrażę, picza z infolini kazała napisać mi email do serwisu, spytać się o poprawność konfiguracji i co z tym chłodzeniem, miałem dostać dzisiaj odpowiedź i niema nic zero :expressionless:

http://forum.purepc.pl/temat/Chlodzenie … fr/246244/

Tak patrzyłem że chcesz chyba abita ip35 brać? Spytaj w serwisie czy obsługują procesory 45nm, bo na stronie abita nie ma o tym ani słowa. W razie czego msi p35 fir.

Hmm, Abita już nie mają na stanie poszły wszystkie w świat, a ta MSI P35 NEO2-FIR/FR dała by rade ?/

Widziałem że tam koleś miał normalnie podczepionego mugena, a na komputroniku pisze że chłodzenie jest nieodpowiednie, a koleś miał E8200 a ja chce E8400 jest jakiś z tym związek czy znikomo ?/

Nie ma różnicy. Chłodzenie może najwyżej zawadzać o coś na płycie głównej, jeśli procesora pasuje do takiej płyty, to chłodzenie zawsze pasuje, poprostu mają skopany konfigurator.

Przecież procesor E8200 a E8400 stykami nie różni, z wyglądu taki sam tylko inne parametry, więc mi też powinno wejść.

Dostałem dzisiaj potwierdzenie przeczytania ale odp od komputronika ni cholery :confused:

Tak dała by rade

Spytam się tak, jaka płyta główna do 350 zł była by bardzo dobra do Core2 Duo E8400 ?/ i żeby można było zamontować do niej chłodzenie np Scythe Mugen Infinity.

Bo Ja już oszalałem. :expressionless:

Foxconn P35A-S

Brednie, bierz Asusa P5K Pro, jedyna wada, to kiepsko umieszczona wtyczka zasilania.

Brednie to proponowanie tego asusa.

Widziałeś dopiero co zdjęcia msi p35 fir z tym chłodzeniem, więc nad czym się zastanawiać…

Foxconn dobra płyta lecz ja musiał bym specjalnie z allegro kupować bo u mnie w mieście w komputroniku nie mają :expressionless:

MSI P35 FIR nawet nawet, ma nawet chłodzenie mostków pasywnie cieczą (heatpipe) a abit tego już nie miał. Ale wydaje mi się, że ta płyta już trochę istnieje na rynku, nie będzie z nią potem problemów ?