Składam nowy Komputer

Na forum purepc jest gigantyczny temat o tej płycie głównej.

Aha,czyli uważacie,że znacie się lepiej, niż ja, Strutter,krzywymax,Galvatron i kilku innych z PCLab? Gratuluję :wink: Spoko,dzisiaj już znikam,będziecie mogli dalej spokojnie polecać Foxconn’a, szkoda,że wprowadziłem wręcz “modę” na polecanie tej płyty,ale cóż,nie miałem wtedy do czynienia z Asusem :wink:

weź się Rubcil w ogóle zastanów co ty za … proponujesz #-o

Foxconn to może firma, która zaczyna wchodzić na polski rynek… ale za to jak wchodzić =D>

Jutro idę do komputronika zamawiać, mają mi to przywieść już złożone, oczywiście sprawdzę czy jest to co powinno być :stuck_out_tongue:

Komp mnie ze wszystkimi bajerami wyniesie 3518 zł + rabacik pewnie -5% to będzie coś koło 3200 zł :wink:

PS. Konfigurator jest walnięty, koleś do mnie dzwonił i mówi jeżeli chłodzenie jest pod S775 procek i płyta też to normalnie wejdzie.

Teraz się zastanawiam Scythe Ninja Plus Rev.B Czy Scythe Mugen. (będzie to chodzić z wiatrakiem, pasywnie nie :smiley: )

Nowa konfiguracja (nie ulegnie zmianie zbytnio) :

Procesor : Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz

Płyta Główna : MicroStar (MSI) P35 NEO2-FIR

Chłodzenie : Scythe Mugen / Ninja Plus Rev.B

Ram : PDP Patriot Dual LLK 2x2GB DDR3 EPP CL4

Karta Graficzna : GeForce 8800 GT Galaxy 512MB DDR2 PCI-E CoolerMaster Heatpipe

Dysk : Samsung SpinPoint F1 640GB

Nagrywarka : Pionner DVR-215D

Zasilacz : Corsair CMPSU-620HEXU - 620W (520W już nie ma w sprzedaży, a dużej różnicy cenowej nie ma)

Obudowa : NZXT Lexa Classic Series Redline Edition

Panel LCD : Scythe Kama Meter

Wentylator dodatkowy : 120mm Zalmana

Chłodzenie dysku twardego : Scythe HDD Quiet Drive

PAsta Arctic Cooling MX-2

Nóżki antywibracyjne : Pentagram Freezone AntiVibration Teflon Case Feet P7320

Rozgałęźnik Fan : Pentagram Freezone Fan Multiconnector (w razie czego, może jeszcze dokupie później 4 wentylatory i zrobie otwory pod nie :wink: )

Co wy na to ?/

W podobnej cenie są mugen i ninja w komputroniku, a jakoże mugen waży sporo więcej, to lepszy będzie do pasywnego chłodzenia.

Obudowa jeśli nie zależy ci tak bardzo na wyglądzie jak na chłodzeniu - cooler master 690(wtedy też tego wyciszacza do hdd nie potrzeba bo ma odrazu gumowe koszyczki, no i nie trzeba będzie robić otworów pod wentylatory bo odrazu masa jest).

Trochę mi zależy na wyglądzie, ale jeżeli będę chciał sobie w tej NZXT zrobić miejsce na dodatkowe wentylatory to na bank 2 u góry i dwa na boku od strony płyty. Robisz sobie ładny szablon z dziurkami, wiertarka stołowa i pięknie zrobiona obudowa :wink: lub wyrzynarka i na to osłonka przeciw kurzowa :wink: możliwości jest wiele, o to się ja nie martwię.

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 23:19 został dopisany post przez NtaV

Jakiego dobrego antyviruska byście polecili ?/ Kaspersky ?/ Avast czy coś tam jeszcze ? Nie orientuję się już, bo na tym kompie co mam żyje bez antyvirusa rok, bez żadnego formata, nic się nie pieprzy :stuck_out_tongue:

Commodo firewall pro(wyłączone defense+) + spybot search & destroy (od czasu do czasu immunize bez teatimera) i nie potrzeba zamulacza systemu w postaci antywira.

a więc tak, w wtorek byłem sobie w komputroniku i zamówiłem zestaw, przyjdzie wszystko złożone, zaplombowane, żeby nie mówili że grzebałem i jest z mojej winy (nawet i lepiej). Na każdą część gwarancja będzie osobno, ale konfigurację troszeczkę zmieniłem na następującą :

Procesor : Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (box, bo tray ma 1 rok gwarancji, a box ma 3 lata, a różnica tylko 20 zł więc dołożyłem)

Płyta główna : MSI P35 Ne02-FIR

Wentylator : Scythe Mugen (Infinity)

Karta Graficzna : 9800GTX EVGA 512MB (tyle że zmienione chłodzenie jak było w tej 8800GT Heatpipe)

Ram : OCZ Technology 2x2GB DDR2 Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe

Dysk Twardy : Hitachi coś tam, coś tam :smiley: 500GB (różnica prawie 100 zł, oczywiście Hitachi tańszy xD od samsunga to wziąłem)

Nagrywarka : DVR-215D BOX :wink: (gwarancja na 3 lata zamiast na 1)

Zasilacz : Corsair CMPSU-620HEXU - 620W

Obudowa : NZXT Apollo Crafted Series Silver

Jak zobaczyłem tą lexe w sklepie, to myślałem, że się zabiję, taka krowa, prawie jak lodówka xD Wziąłem Apollo Srebrną, bo nie będzie tak kurzu widać.

Oczywiście do tego 2 wentylatory 120mm aby zapełnić wszystkie wolne miejsca :wink: Bo jak by mogło być inaczej.

E takie sobie pytanie, mam oryginalnego XP 32bity, chcę go zainstalować na tego nowego, i w microsofcie mówią, że to będzie pirat, bo niby system dotyczy tylko danej płyty głównej i takie tam pierdoły bo jest zapisane, a ja miałem już 3 razy płytę w starym kompie zmienianą i jest normalnie. Mogę go normalnie wgrać na nowego kompa ?/ Wystarczy mi to że mam licencję, płytę i tą naklejkę na obudowie ?

Licencja oem niby nie pozwala, ale jeśli będziesz brać pod uwagę że to właściwie modernizacja to nie ma problemu.

Upewnij się i spytaj czy zworke na fsb 333 przestawili, ewentualnie przypomnij im mailowo żeby to zrobili, nie można mieć pewności że to zrobią.

Co to jest ta zworka, i co będzie jeżeli nie przestawią ?/

Mam problem, mam neta z Dialog DSL 2mb/s, posiadam modem Callisto821 ale zaczyna się pieprzyć, Dialog nie chce go wymienić a chciałbym go zmienić na własną rękę. Da się coś zrobić z tym fantem ?/

Co to jest zworka, to ci google odpowie.

A jak ci nie przestawią, to nie wiadomo czemu będziesz miał 1,8GHz.

Już rozumiem o co chodzi, jak będę jechał po odbiór to przy okazji im powiem, a jeżeli nie będzie przestawiona wyświetli w evereście / my computer że jest te 1,8 GHz a nie 3,0 GHz, Jak to z tym jest ? Wyjąłem ze starego kompa czytnik kart pamięci oraz Panel LCD Mode Com 5,25", montować ten sit do kompa czy szkoda zachodu ?

Jak zworka nie będzie przestawiona, to ci będzie 1,8GHz wyświetlać w każdym możliwym miejscu.