Składanie kompa od częsci pierwszych pomocy!

Witam,

w tygodniu będę składać kompa, ponieważ muszę jeszcze kupić zasilacz… ;] Mam obudowe, płyte główną, procesor, ram, grafike itp. itd. cd-roomy juz wlozone w obudowe… z obudowy wystaje kilka kabelków od włącznika, reseta i diodek… pewnie założe sie ze do plyty glównej sie przyczepia te kabelki ale nie wiem gdzie :confused:

Proszę was o jakąs pomoc czy link do instrukcji ponieważ poraz pierwszy składam kompa… wiem gdzie wlozyc procek, plyte przykrecic itp. itd. tylko nie wiem jak te wszystkie kable przyczepic, ktory gdzie itp… te od zasilania cd rom i dysku wiem… ;]] z góry dziękuje

Wszystko jest opisane w instrukcji płyty głównej.

  1. Zły dział.

  2. viewtopic.php?t=134962&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

właśnie takiej pomocy potrzebowałem. ;p Dokładnie całe podłączenie jest w tej instrukcji tak?

Tak, na każdym kablu masz oddzielne oznaczenie np. POWER SW, HHD LED, POWER LED, a w instrukcji będziesz miał pokazane na które szpilki musisz założyć kostki.

Wiem, widziałem instrukcję i jest all napisane, a na tych kabelkach z końcówkami “kostkami” takimi to są napisy białe i wszystko opisane. :] Thanks.

Dodane 14.02.2009 (So) 17:49

A jak wygląda sprawa obudów ? Bo mam starą obudowe od kompa 3 letniego i ona jest pusta… z nowego zamówienia odrzuciłem obudowe, bo pomyślałem, że użyje tę starą… mam nadzieje, że wszystko się zmieści? xD

Zależy jaki ma format. Kiedyś nawet spotkałem się z taką gdzie montowany zasilacz był pionowo u góry i zakrywał cooler od procesora, był z nim wręcz na styk.

Nie, zasilacz ma normalnie. :stuck_out_tongue_winking_eye: Stara płyta jest takich samych wymiarów co ta nowa… więc raczej powinno wejść? a jak nie to po skosie położe płyte nową, wszystko podłącze i tak będzie działać ;pp Chyba przykrecona do “scianki” nie musi być? ;s

Po skosie ? Nie da się tak… nie wiem jak chciałeś to zrobić. Jeśli karta graficzna nie jest z podwójnym gpu to wszystko się zmieści jeśli to obudowa z “normalnym zasilaczem” .