Składanie kompa od podstaw

Witam

Jak podłączyć wszystkie taśmy i kabelki z zasilacza w odpowiednie miejsca

Jak to dobrze, że nie zapomniałeś podać jaką masz płytę główną i co się składa na twój (jeszcze nie złożony) komputer.

Prawie zapomniałem, odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie wiem, prorokiem nie jestem.

acrop 4s845a oto płyta główna męczę się z tym komputerem z 2 dni i już mi ręce opadają jak jest ktoś z Torunia i zna się na składaniu i naprawie chętnie podjadę od zaraz i oczywiście zapłacę

chodzi mi jak podłączyć kable bo mam już powkładane napęd cd+dvd +twardy dysk+czytnik dyskietek+karta graficzna radeon 9250+karta dźwiękowa to wszystko mam powkładane do gniazd tylko nie wiem jak podłączyć kable ,z której strony ma być ten czerwony pasek na taśmie itd??

wszystkie kable pasują tylko w w jedno miejsce i jedna stronę to nie wiem czego tu nie możesz podłączyć

raczej ciezko sie pomylic, bo tasmy maja ‘dzyndzel’ a gniazda otwor:

1003_p3_1.jpg

tu akurat zaznaczone sa gniazda pamieci (jako ze nie mozna ich wyjac z karta graficzna-maly blad), ale obok widac wejscia IDE (pomaranczowe)

został mi kabel o nazwie p6

no właśnie czy kolor czerwony na taśmie ma być w stronę pamięci ram czy w drugą

on pasuje tylko w jedna stronę

p6 to kabel do starszych plyt, ktore wymagaly dodatkowego zasilania przy wlozoniej karcie agp

mozesz go zwinac i schowac - nie przydatny na tej plycie

w druga…

cos sie tak tych kolorkow uczepil - zaleza od producenta, ja mam okragly na ten przyklad

jeszcze sie krece przy tych kabelkach od power led, reset itp.

i jeszcze dwa kabale które wychodzą z napędów cd i dvd takie cienkie szare

to juz zalezy od budy, bo mobo ma tzw. Smart Panel Header, czyli wtyczka podobna do tej od panelu usb

z regoly wszystko jest opisane w instrukcji i na plycie - pwr led, hdd led, sw/pw w okolicach samego zlacza - podobnie na kabelkach budy