Skladanie kompa od zera, pytanie o zworki

Witam,

powoli składam kompa, ale mam problem ze zworkami. Mam zworki ze starej plyty glownej, ale na tej wszystko podlaczylem i wedlug instrukcji zrobiłem, kilku rzeczy nie wiedziałem więc nie wstawiam zworek… odpale w ten sposob kompa?

np. mam System POWER LED Header i są 3 druciki, w definicji 1 to MPD+, w 2 to MPD-, w 3 to MPD-. Nizej w status jest: S0 - ON, S1 - Blinking, S3/S4/S5 - Off.

i podłączyłem zworkę w 1 i 2 czyli ?blinking? .

I nie wiem co do audio. Mam Front Panel Audio Header i 9 drucikow na zworki. Ale z tego co rozumiem to audio od frontu obudowy? Więc pozostawiam bez zmian, zadnej zworki na drucikach. :slight_smile:

i nie wiem tez Clearing CMOS Jumper, sa 2 druciki. bez zworek - normal, ze zworka - clear cmos values. Wlozyc zworke czy nie?

next to S/PDIF Out Header , dwa druciki, definicja 1 - SPDIFO, 2 - GDN - nie wiem i nic nie wstawiam. Aha i czy Dysk i CD-ROOM moze dzialac na jednej tasmie? Proszę o odpowiedź z góry dziękuje.

Zworki na audio wkładasz jak nie masz audio we front panelu, z tego co pamiętam to na drugim i czwartym miejscu, w instrukcji powinno być pokazane

wlasnie w instrukcji nie jest napisane ;/ jest tak:

For HD Frot Panel Audio

  1. MIC2_L

  2. GND

  3. MIC2_R

  4. -ACZ_DET

  5. LINE2_R

  6. FSENSE1

  7. FAUDIO_JD

  8. No Pin

  9. LINE2_L

  10. FSESE2

For AC’97 Front Panel Audio

  1. MIC

  2. GND

  3. MIC Power

  4. NC

  5. Line Out ®

  6. NC

  7. NC

  8. No Pin

  9. Line Out (L)

  10. NC

I gdzie tutaj zworkę włożyc? :confused:

na Clearnig CMOS nic nie wkładasz

System POWER LED Header to dioda od zasilania więc kabelki od obudowy podłączasz odpowiednio

co do audio: jak nie masz panelu przedniego w obudowie to nic nie podłączaj

s/pdif: jeśli nie korzystasz z cyfrowego wyjścia audio nie podłączaj

może, ale też trzeba odpowiednio zworki ustawić

ale ja w obudowie mam tylko 1 diode czerwona od dysku, podlaczona juz pod plyte. W tym power led dalem zworke na 1 i 2 czyli wlaczona diodka gdy komp ma prad ale nie wlaczony

A co do cdroom i dysk to DYSK na MASTER a cd-room na SLAVE?

tak najlepiej

a wszystko inne jak zostawię bez zworek to będzie dobrze??

wystko inne to znaczy co?? wypisz dokładnie

w power led nic nie wkładaj bo może być ała

skoro nie masz więcej diod to nic nie wpinasz

wydaje mi się że za dużo chcesz spinek powkładać

lepiej za mało niż o jedną za dużo…

Tak więc wyjmuje z Power LED zworkę. :slight_smile:

w power led powinien być kabel od diody zasilania, a jeśli takiej nie masz to w ogóle nie podłączaj nic