Składanie komputera - brak obrazu

Przed momentem złożyłem komputer na płycie Asus Sabertooth 990FX pod AMD … włączyłem go tymczasem na monitorze nie pojawiło się nic - ani BIOS, ani system Windows (podpiałem stare dyski z poprzedniego komputera) ani nawet informacja o braku sygnału. Najgorsze jest to, że ponieważ płyta jest nowa - to nie zostało ustawione jak ma reagować na przytrzymanie przycisku zasilania, w związku z czym nie jestem w stanie go wyłączyć przytrzymująć dłużej klawisz ON/OFF .

Co mogę zrobić żeby go wyłączyć ? Chciałbym uniknąć wyłączenia zasilacza…

Z reguły nowe płyty mają ustawiony BIOS standardowo, więc przycisk Power powinien też reagować standardowo. Przy braku podglądu, przy wyłączonym (jednak) komputerze (także z sieci!) radzę jednak “wyzerować” CMOS BIOSu zworką CLRTC. Może wówczas przycisk Power zacznie reagować standardowo.

Druga sprawa, to karta graficzna. Jeśli jest pojedyńcza, to powinna być w slocie nr. 1 (najbliżej procesora), bo chyba tylko ona jest winna braku obrazu.

Na płycie jest szereg (cztery) LEDów. Sprawdź, czy wszystkie się świecą. W szczególności ten od pamięci RAM. Jest tam włącznik (ważne!) pamięci.

Jest tam też LED od karty graficznej, blisko slotu, w którym powinieneś mieć kartę graficzną. Powinien się świecić.

Chodzi o ten Mem ok? … pala sie 2 diody ta odpowiadajaca za zasilanie czyli zielona … dioda CPU na czerwono i miga dioda na czerwono pod Mem ok.

A z tego co widze w instrukcji diod jest 5

ta od zasilania, od CPU, od pamieci … dioda VGA i dioda boot device…

jesli sytuacja jest tak jak powiedzialem to co to oznacza?

Diod jest faktycznie pięć(!): Power, boot, VGA, DRAM, CPU?

Jedna jest od grafiki, pisze przy niej VGA. Jeśli się nie świeci, to karta uszkodzona lub niekompatybilna (albo niedociśnięta!)

Ja w ogole nie widze tej diody … VGA, bo karta jest szeroka GTS 450 … i mi zaslania diode. Czy dioda z ramem powinna migac na czerwono?

A co do diod to jest jeszcze jedna … pisze na niej BOOT DEVICE LED i tez sie nie swieci

Natomiast dioda umieszczona na karcie sie swieci, tej VGA nie widze po zamontowaniu karty grafiki.

Boot Device pewnie się świeci przy bootowaniu systemu z napędu CD-ROM? Tak, ta dioda VGA moze być zasłonięta. Co z dodą SDRAM, nie wiem niestety. Mam instrukcję po niemiecku, ale za moment przetłumaczę.

MAm instrukcje w języku angielskim, powiedz na jakiej to stronie. Ja przejrzalem instrukcje i nie znalazlem nic o diodzie RAM. Tak czy inaczej system nadla sie nie uruchamia … ani widu ani sluchu BIOSu

Rozdział 2.2.6 Onboard Switch. Jeśli miga to OK.

Dodane 03.07.2011 (N) 20:36

Gdyby dioda SDRAM świeciła się trwale, to pamięć niekompatybilna. Wówczas trzeba nacisnąć i przytrzymać ten mikroswitch.

Jednak jeśli nie widzisz diody VGA wprost, to może jakimś lusterkiem? Tak, czy inaczej wyglada to jednak na problem z kartą graficzną.

Czyli nadal nie wiem, co jest przyczyna tego, ze nic mi sie nie wyswietla…

Nie widze tej diody VGA, wiec nie jestem w stanie stwierdzic czy dziala karta

Rozumiem, że wentylator procesora działa? Nie wiem, czy wentylator karty graficznej działa (jeśli jest!)? Mam nadzieję (sorry!), że monitor włączony?

Wszystkie wentylatory dzialaja … na procesorze, na karcie grafiki, w obudowie … pytanie jest takie, czy gdybym teoretycznie zle podlaczyl dysk twardy … to mogloby sie tak dziac … tzn. ze na monitorze niczego bym nie zobaczyl? Nie powinien sie wtedy przynajmniej jakis bios uruchomic?

Dioda CPU powinna sie palic na czerwono?

Dysk nie ma tu znaczenia, o ile wiem. Poza tym, dysku nie sposób źle podłączyć. Może raczej chodzić o zasilanie karty graficznej.

a co z ta diod aprocesora?

Powinna się świecić!

Jeżeli miga ci dioda od MemOK to znaczy, że coś jest z pamięcią. Spróbuj przytrzymać przycisk MemOK, aż dioda przestanie migać.

Problem rozwiązany.

Witam,

mam podobny problem, dzisiaj przyszły do mnie paczki z nowymi częściami:

Płyta główna: Sabertooth 990fx

proc: AMD FX-4100

ram:CORSAIR DDR3 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 Dual

graf: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E

wszystko złożyłem i chcąc uruchomić komputer nic sie nie dzieje na ekranie. Tylko wiatrak od procka się kręci. Wiatraki na karcie graficznej stoją. Jedyna dioda na płycie jaka się świeci to to od CPU_LED na czerwono. Dioda od pamięci się nie świeci, tylko w momencie kiedy klikne na guzik to zaczyna migać.

Proszę o pomoc.

O ile wiem, to CPU LED jeśli się świeci cały czas to nie jest w porządku!

Powinna się świecić tylko jasnozielona dioda “PWR” na krawędzi płyty, najdalej od procesora. Jeśli tak nie jest, to brak zasilania!

Zakładając, że wszystko prawidłowo złożyłeś, szczególnie zasilanie (sprawdź!), to można tu jeszcze winić kartę graficzną. Jeśli się nie mylę, to wówczas jej LED (ten od karty graficznej, zaraz przy pierwszym slocie) powinien się świecić ciągle, aż do rozwiązania problemu.

Jeśli karta graficzna jest pojedyńcza, to oczywiście powinna być wetknięta w pierwszy slot od procesora.

Warto też pamiętać, że jeśli masz dwie pamięci RAM, to powinny być wetknięte w w drugi i czwarty slot od procesora.

LED obok przycisku MemOK zachowuje sie prawidłowo.

Nie powinien świecić światłem ciągłym, lecz po naciśnięciu i przytrzymaniu mikroswitcha migać i wtedy należy go zwolnić (puścić).

Może założysz ten temat oddzielnie na forum, chociaż właściwie wszystko, co można sprawdzić (karta graficzna, zasilanie) tu opisałem.

Tak zapomniałem dodać, że dioda PWR świeci się na zielono. Właśnie LED od grafiki sie nie świeci więc wygląda, że jest ok. Grafika jest w pierwszym slocie. Pamięć również tak jak napisałeś i tak jak radzi guide, 2 i 4 slot.

Gdzieś wyczytałem, że Sabertooth może nie działać z tym procesorem FX-4100 ze wzgledu na brak update’u BIOS’u, tylko jak go zupdate’owac skoro nie moge komputera uruchomić.

Fakt, może nie startować z tym procesorem ze względu na BIOS. Potrzebna wersja BIOSu to 0813. Tutaj podaję link: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Soc … S-0901.zip

ale jak ją zaktualizować w takiej sytuacji nie mam pojęcia.