Składanie komputera, kilka rozterek

Witam,

właśnie udało mi się zarobić wystarczająco by wymienić mój archaiczny komputer. Zabrałem się więc do wybiera. A tutaj mam kilka dylematów. Początkowo 4 rdzenie czy 2? Biorąc pod uwagę, że to komputer na przyszłość, a także to, że będę korzystał z wirtualizacji zdecydowałem się na 4 rdzenie. I tu pierwsze pytanie, wybrałem

Procesor Intel® Core™2 Quad Q9450 12MB L2 2,66 GHz 1333 MHz , co o tym sądzicie? Dodam, że procesor to dla mnie najważniejszy komponent, a zaraz po nim…

Pamięć RAM , tutaj kolejny problem DDR2 czy DDR3? Zastanawiam się nad zakupem nawet do 8 GB. To do tej wirtualizacji, dwa systemy naraz non stop będą chodzić. Co Wy na to?

Następnie problem płyty głównej , na jakim chipsecie? Wydaje mi się, że pod tym kątem trzeba potem wybierać grafikę.

Na koniec HDD? Jakieś godne polecenia?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Rabbi

Do czego ma być ten komputer?

Tak w ogóle to podaj budżet i zostaw nam wolną rękę.

Komputer ma służyć studentowi informatyki AGH, a także do robienia stron, animacji, a także jako maszyna na której będą w jednej chwili uruchomione dwa systemy operacyjne. W mniejszym stopniu, ale jednak pewnie będę odpalał na nim jakieś gry, choć dodam, że mnie tam wypasiona grafika nie jest potrzebna. Starszej daty jestem, grało się na Amidze i cieszyło zęba :). Tak więc grafia za to co zostanie. A budżet ciężko powiedzieć bo komputer będzie sprowadzany ze stanów. Nie wiem czy to pomoże ale do dyspozycji jest ponad 1000$, przy cenach panujących w USA (czasem o połowę taniej niż w Polsce).

Pozdrawiam.

Eeee… To może podaj stronkę sklepu, w którym dokonasz zakupu… :slight_smile:

Ceny mniej więcej takie jak tutaj:

http://www.tigerdirect.com/

A jeszcze mam pytanie o tę aukcję, co sądzicie?

http://www.allegro.pl/item419669707_cor … 00_gb.html

Nie kupuje się gotowców.

płyta: Asus P5E

procek: Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz BOX (Układ wykonany jest w technologi 45 nm.)

karta grafiki:2xGigabyte GeForce 9600 GT SilentPipe 1GB DDR3 PCI-E BOX

pamięć: Patriot DDR2 PC8500 2x2048MB Eased Latency 1066MHz CL5.0 EP ELK

dysk : (według uznania, polecam WD)

zasilacz:TAGAN TG900-U33 900W

wiecej pytań GG: 1317706

A co do Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz BOX to nie lepiej dodać troszkę do Q9450, który ma dwa razy więcej cache?

Tak to święta zasada, której przestrzegam, ale to wygląda naprawdę obiecująco, nie sądzisz?

Nie, nie, nie.

No to weźmy na bazę tego Q9450…

Q9450

MSI P45 Platinum

2x2GB Crucial Ballistix 800MHz

2x640GB Samsung F1

Pioneer DVR-215 lub, jeśli znajdziesz - DVR-216

CM Elite modele 331-334

OCZ StealthXStream rev.2 500W

I jakiś tani GF 9600GT

Ewentualnie weź 2 zestawy 2GB tej pamięci.

Nie liczyłem, ile wyjdzie, więc jeśli przekroczyłem budżet, to sorki :slight_smile:

No właśnie NIE wygląda obiecująco.

GF 9800GTX, Ramy Kingston, zasilacz chiefteca, płyta na starym chipsecie…

jeśli nie znasz się na podkręcaniu to oczywiście możesz dołożyć ale poco skoro ten procek się niźle podkręca. :wink:

Po czterech latach technikum elektronicznego nie mogę powiedzieć, że się nie znam, ale niedawno jeden mi spłoną na stole :smiley: Wolę chwilowo pozostać na oryginalnych parametrach, a do tego przecież cache sobie nie podkręcę :smiley:

@Darth ReX

Dzięki wielkie za odpowiedź, sprawdzę jak tam z budżetem… :smiley:

tak z ciekawości na jakiej płycie podkręcałeś i czy ustawiłeś w biosie temp. krytyczną !!

ps. jakie miałeś chłodzenie pewnie box-sowe

Proponuje cos takiego > wszystkie czesci z tego sklepu sa. Niektorych czesci (tych co bym wolal wlozyc) nie bylo - zastapilem czym innym.

komp2.jpg

Ta obudowe CME 330 mozesz zastapic Cooler Master Centurion 532 Black ATX Mid-Tower Case. Wyjdzie wtedy kolo 1002 $.

dezett , nagrywarkę to wybrałeś najlipniejszą, jaką się da… Lite-ony to jedne z najgorszych!

jak już się na coś zdecydujesz to daj znać a opiszę ci plusy i minysy. pozdrawiam

Coz - oprocz LiteOn’ow jest tam jeszcze aby Samsung i Sony - Samsung SH-S203N/BSBN 20X DVDRW SATA with Lightscribe lub Sony DRU-V200S/BR DVD Rewritable Drive SATA. Podmien tego LiteOn’a za ktoras z tych - powinno wyjsc ok. 1020 $ max za zestaw.

Spokojnie, te firmy moze sa dla ciebie nieznane - lecz byly juz skladane kompy z tych komponentow i nikt sie nie skarzy na zadna czesc. Tak poza sa one tez sprawne i wydajne.

Nagrywarka lepsza bylaby Pioneer DVR-215D zamiast LiteOn’a i reszty.

DDR3 jest nieoplacalne cena/wydajnosc - i tak jest aby kilka % szybszy od DDR2, a cena kosmiczna.

Masz zamiar uzywac systemu 32bit czy 64bit? 32bitowiec obsluzy tylko cos ponad 3GB RAM’u, wiec nie ma co pchac 8GB.

Procek jest ok.

Myślę nie tylko o 64bit ale także o systemach serwerowych, więc limit ramu mnie nie dotyczy :).

Nie myślałem, że jest tak mała różnica między ddr2 i drr3. Gdzie pierwsze wyciągają nieco ponad 1000 MHz, a te drugie widziałem nawet 2 Ghz, a 1600Mhz to norma. Ale zdaję się na waszą opinię ;).

W Stanach może już być nowa nagrywarka pioneer DVR-216, toteż poszukaj jej tam.

Bierz Cruciale Ballistix w kościach 2GB. Bardzo duży potencjał o/c :slight_smile: