Składanie komputera od podstaw

Witam wszystkich forumowiczów!

Od pewnego czasu czaje się na złożenie komputera, przy dość niskim budżecie, który osiągnął by sporą wydajność. Jestem można powiedzieć średniozaawansowanym nowicjuszem, chciałbym abyście możliwie doradzili mi w mej konfiguracji. A więc:

Procesor: AMD Athlon II X3 425 - wydaje mi się dobrym rozwiązaniem z ograniczonym budżetem, miodzio by było odblokować czwarty rdzeń.

Pł. główna: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P - Czytając opinie, dość dobra, tania mobo. Sporo złącz usb, lecz bez zbędnych wodotrysków.

Ram: GOODRAM DDR3 2GB PC1333Mhz - Mam zaufanie do firmy, w przyszłości dokupię drugą kość 2gb.

Karta graficzna: GTS 250 GeForce PALIT 512MB - Tu wciąż nie jestem pewien, lecz czytając opinie jestem pozytywnie nastawiony.

Dysk twardy: 250GB Seagate 3,5" - Mój znajomy ma dysk tej marki i jest zadowolony. Większa pojemność nie jest mi potrzebna, w laptopie (narazie 1 Pc w domu) również mam dysk 250gb i jego wykorzystanie to około 40% przy dość dużym bałaganie.

Napęd płyt: Ostał mi się półtora roczny ze starego pc z nagrywarką DVD, CD.

Monitor: Stary ale jary 17" Lcd Mediona. Mam do niego sentyment, kosztował około 2 kafle, służył mi od 2003 i ma się dobrze.

Pozostało mi wybrać zasilacz: 450-500W dobrej marki, nie jakiś superpałer , myślę nad OCz StealthXStream 500 wattów.

I obudowe: Bez bajerów typu zatrzaski na dyski, dvd itp, ważne aby zmieściła się karta grafiki (Słyszałem, że niektóre po prostu są za duże), choć ekranikiem ldc bym nie pogardził.

Chciałbym się zamknąć w 1500 złotych. Proszę, abyście wypowiedzieli swoje sugestie oraz doradzili w sprawie zasilacza i obudowy

Co do zasilacza mam model ten sam tylko 600 watt świetna sprawa a co do obudowy nie polecam kupować tanich obudow za 40-50 złotych bo samo reczne skręcenie tego moze doprowadzic do szalu gdyz mozesz miec problem przy grafie na dwa sloty w trafienie srubkami w otowr :slight_smile: a co do grafy moze jakis radek ;> ;p

ja też planuję podobnego kompa i staram się zaoszczędzić na obudowie :slight_smile:

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopi … 828#p99828

Jeśli radek to chyba tylko HD 4770.

hmm możesz kupić tańszy zasilacz Fortron 450W miałem go :slight_smile: napięcia były idealnie :slight_smile: