Składanie komputera?

Witam wszystkich

Chciałbym prosić o pomoc przy składaniu komputera, mam na to około 2.500 zł. i chciałbym to wraz z monitorem LCD 19’’

Mam jeszcze pytanie dotyczące płyt głównych: Jak się dobiera płytę główną?? Jakoś pod procek?? Jam np wybieram procek Athlon

to pod to może być tylko jakaś wybrana płyta tylko?? Czym się kierować przy wyborze plyty głównej?? :slight_smile: Dzięki za pomoc. Aha kopma chcę kupić w arescię jeśli to Wam coś pomoże:)

Dziękii wielkie jeszcze raz

Przede wszystkim musisz wybrać płytę główną, albo do Intela albo do AMD. A potem kupić odpowiedni procesor.

aktóra jest do Intel a która do AMD? po czym rozpoznać?? I bnaco patrzeć jeśli chodzi o płyty główne??

Po sockecie

Po wyposażeniu płyty głównej, jej możliwościach, stabilności.

ps Załóż temat w dziale Hardware i Sterowniki, bo widzę że jesteś całkowicie zielony i żebyś sam nic nie dobierał :!:

Płyta musi mieć odpowiednie gniazdo na procesor.

Ostatnio najpopularniejsze gniazdo POD AMD to AM2.

Jak masz już płytę to kupujesz pod to gniazdo co masz na płycie procesor.

Jeśli się nie znasz to po prostu rzuć na forum sumę a chłopaki ci coś dobiorą.

Później z gotowa lista do sklepu i po problemie :slight_smile:

Troszeczkę zaszalałem pozwoliłem sobie w konfiguracji tego zestawu umieścić system operacyjny, 4 GB RAM Mimo to zmieściłem się w założonej przez Ciebie cenie i jeszcze dużo mi zostało ta konfiguracja mogła być znacznie tańsza jak i znacznie droższa, ale z komputerami tak już jest Monitor sprawdzony przez wielu LG (Wide). aby zobaczyć konfiguracje kliknij na miniaturkę 8c7915c7884755f3m.jpg

Konfigurację zestawu wykonano wg www.apollo.pl zastosowano podzespoły dostępne w chwili wykonania konfiguracji zestawu.

co do twojego zestawu

Procesor bym wziął 5600+ a nie 5000+

Ramy wziąłbym z Kingstona a nie z Patriot

Wziąłbym XP, choć w sumie do vista to też dobre wyjście no i karte graficzna wymienił na 8800 ponieważ jest o wiele lepsza, a o niewiele droższa w cenie nie ma zasilacza na którego trzeba przeznaczyc 300zł mysle ze z tym co ci radzilem w 2600 (z zasilaczem) sie zmiescisz :slight_smile: moze 2700

a monitor jest ok??? ktoś ma taki i nic się z nim nie dzieje??

Jest ok nawet bardzo ok miesiąc gwarancji Honoru LG i 36 miesięcy producenckiej

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 19:12 został dopisany post przez dekanet

Grzechuzioom Tak teraz gdy zostało troszeczkę kasy jak najbardziej procesorek taki jaki proponujesz Pamięć Kingston jak najbardziej tylko ze w chwili wykonania tej konfiguracji nie było jej dostępnej w ofercie (brak magazynowy) i dlatego zastosowałem tamte. Jeżeli chodzi o system operacyjny to jak wiesz 32-bit-owe wersje systemu nie obsłużą 4 GB Ram !!

dekanet ,

Nie potrzebne jest Ci 4 Gb RAM, 2Gb spokojnie skiknie.

No bo widać jak się znasz.

Kingston nie robi jakiś super pamięci ddr2.

te LLK będą 100% lepsze .

Szczerze wszystko co wybrałeś to syf :stuck_out_tongue: Oprócz proca i pamięci (Patriot LLK bardzo dobre)

Proszę:

Dual Core E2180 - 180zł

GIGABYTE P35 DS3L - 230zł

RAM jest OK :!:

Karta bierz 8800GS za 300zł od Asus’a 384Mb, jest ze dwa razy wydajniejsza od 8600GT a dużo więcej nie kosztuje.

Dysk Twój to porażka trochę :stuck_out_tongue: Seagate s.10 lipka.

Bierz Seagate es.2 32Mb Cache

nagrywarka Pioneer DVR-215

obudowa wyśmienita tylko bić brawo a ten zasilacz o chłopie

Bierz obudowę CoolerMaster Elite 331 , zasilacz Modecom-MC 400W

System 32Bit’owy , z 64bit jest więcej problemów.

Monitor za 500zł to na pewno rewelacji nie będzie :expressionless:

Grzechuzioom , dekanet ,

Jak się na czymś nie zna to się nie wypowiada. Wprowadzacie chłopaka w błąd tylko.

Mówiłem napisz temat na Hardware :!:

Każdy lubi to co sam używa Ten monitor jest moim zdaniem naprawdę dobry zarówno do filmów jak i gier proszę najpierw przeczytać specyfikacje http://www.proline.pl/sklep.php?n=lg-l1 … ier-filmow ,a dopiero później krytykować. Pamięci nie testowałem mam kingstony i to starsze bo DDR1 o tych pamięciach słyszałem różnie spodziewałem się krytyki po tym jak napisze Kingston bo tutaj wiele osób o tamtych umieszczonych w zestawie pozytywnie gdybym nie zakładał rezerwy na to ze chłopak może mieć zamiar kupić także peryferia typu drukarka, skaner i nie umieścił w zestawieniu Legalnego systemu Windows tylko całe 2500 zł przeznaczył na hardware to ta konfiguracja byłaby zupełnie inna na zupełnie innych podzespołach. Najprawdopodobniej znalazłaby się tam “wypasiona” obudowa z super zasilaczem, Procek i wiele innych rzeczy co do ilości Ram będę bronił tych 4 GB pracujących w Dual-u

To proszący o pomoc kolega zasugerował AMD że o tym myśli więc skupiłem się na AMD a jak można zauważyć niektórzy proponują mu tutaj Intel-a. Oczywiście uważam Intela za wydajniejsze procki, ale ja ustosunkowałem się do zapytania i sugestii pytającego.

Do wszystkich “czepialskich” napisałem wyraźnie powyżej “ta konfiguracja mogła być znacznie tańsza jak i znacznie droższa, ale z komputerami tak już jest”. Druga sprawa jest taka ze ja już trochę wiosen mam dla mnie komputer służy tylko do pracy i internetu cenię wydajność i STABILNOŚĆ przy relatywnie niskiej cenie także wszechstronność i konfiguracja jaką zaproponowałem taka jest. Płyty ASUS uważam za płyty bardzo dobre i stabilne, procesor uważam za dobry Pamięci te z zestawu jak już wspomniałem nie testowałem przetestuje niebawem z ciekawości, dysk twardy uważam za dobry Więc prosze nie pisać że to “syf” ponieważ wirtualnie to można sobie marzyć i doradzać ja jestem realistą.

Ziomek posiadałem ten dysk, więc wiem chyba co mówię ? Ma o wiele słabsze transfery niż teraźniejsze dyski na tzw “TOPie” , i jest głośny. Cena podobna.

Kingstone robił bardzo dobre DDR1, niestety przy DDR2 nie jest już tak różowo.

Niestety ale w takie rzeczy jak zasilacz trzeba inwestować.

Monitor ma słabą matrycę (ale to jasne jak na te pieniądze. Przez co będzie miał słabe kąty widzenia. Rozdzielczość obrazu niska jak na te czasy.

Powtórzę to setny raz. Na forum polecamy to co jest najwydajniejsze i najkorzystniejsze.

Wiem że trzeba inwestować, ale to wszystko jest uzależnione od tego do czego ten komputer będzie wykorzystywany i jak duże będzie zapotrzebowanie podzespołów na energie (moc).

Ciężko w dzisiejszych czasach jednoznacznie określić że intel jest lepszy do tego, amd do tego, po prostu intel jest lepszy do wszystkiego.

Energię +/- podobnie.

Przepraszam najjaśniejszy panie ale mogę się dowiedzieć dlaczego ma wziaść tak słaby procek… na tym mu COD 4 bedzie skakał dlaczego GF8800GS 384mb ? a nie 512… jest spora róznica a cena prawie nie robi róznicy i do 8800 brałbym zasilacz 460w

Grzechuzioom ,

Ej proszę się nie udzielaj się jak sie nie znasz :!:

:badgrin: :cojest:

powiem tyle że ten co podałeś to 2x2.0GHZ a COD4 np. zalecane ma 5000 jak sie nie myle :]