Składanie komputera

Witam,

prosiłbym was o pomoc w “złożeniu” komputera. Chciałem kupić nowy procesor, płytę główną, kartę graficzną i RAM.

Jako procesor chciałbym Pentiuma (tylko który? D? Core2Duo?)

Jako płytę główną Gigabyte (ale ich strasznie dużo)

Kartę graficzną na pewno GeForce (myslałem o Palit GeForce 8600GT) a może jakiś inny wybór, ale na pewno PCI:)

No i w końcu RAM (zależy jaką wybiorę płytę).

Czy ktoś pomógłby mi z tym? Sam nie wiem co wybrać. No i oczywiście cena takiego kompletu w granicach rozsądku:)

Dziękuję z góry

Granice rozsądku mogą być bardzo różne. Na forum w dziale sprzętowym jest zestawienie różnych modeli, w różnych przedziałach cenowych które możesz przejrzeć i później ewentualnie się dopytać o szczegóły.

Nie podałeś żadnej informacji o tym co chcesz kupić, jedyna przydatna informacja to to że chcesz komputer. Szklana kula jest właśnie w naprawie, więc musisz napisać jakieś konkrety.

Przeglądałem te zestawy, ale sam nie wiem który wybrać, dlatego prosiłbym o radę, o podanie jakis kontrektów (że rodziny pentium można wybrac taki a taki procesor itd.)

A jaki masz budżet i jakie są przewidywane zastosowania komputera?

Aro84DG - skup się - i odpowiedz na zadane pytanie.

Zastosowanie komputera przeróżne… od gier, poprzez programy graficzne do codzienne zastosowania. A nad budżetem to się nie zastanawiałem dlatego proszę o pomoc:) Sam nie wiem ile takie rzeczy mogą kosztować… Komputer kupywałem ostatnio 10 lat temu no i pora coś w nim wymienic:D

Podaj ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć?

Jak już wcześniej pisałem płyta główna, procesor, karta graficzna i RAM

Dobrze, złoże Ci zestaw za 10.000zł, kupisz go?

Musisz wiedzieć na co cie stać, bo inaczej nikt Ci nie pomoże.

Skup się na tym co napsałeś i zastanów się czy ktoś może Ci pomóc mając tylko takie informacje.

Jeśli dla Ciebie 10tys to granica rozsądku to dziękuję Ci bardzo:D:D

Myślałem o kwocie 600zł - 800zł. Nie wiem czy to dużo czy mało…Może złoży się z tego cos:D:D

Można złożyć komputer za 1 000 zł (słaby, do biura) i można za 10 000 zł (maksymalny wypas). Jeśli nie wiesz, ile teraz trzeba wydać na dobry komputer do gier, to powiem Ci, że około 3-4 tys. zł.

Za 600-800zł to możesz tylko w miarę niezły używany kupić i nie będzie to najnowocześniejsza jednostka.

Myślałem że płytę z procesorem się za 400 pare złotych kupi:) grafika z RAMem kolejne 400zł i bedzie coś lepszego niż do tej pory mam:D Nie chodzi mi żeby był on najnowocześniejszy ale lepszy niż ten co aktualnie uzywam :smiley:

Gigabyte MA78LM-S2 /AMD 760G, DDR2-1066, mATX/ 210zł

GoodRam 2GB 800MHz CL5 180zł

AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 225zł

Razem: 615zł www.esc.pl

Karta Graficzna z allegro

http://allegro.pl/item1058583661_okazja … 6_bit.html

Razem z przesyłkami mieścisz się w 800 zł.

yyy…? wymienić? raczej złożyć nowy :wink:

co do tematu fajnie by było gdybyś podał budżet ale jakoś spróbuję złożyć zestaw za w miarę rozsądną cenę:

Procesor: Intel Core2Duo E6500 2x2.93 GHz - 312 zł //zastanowiłbym się też nad AMD ale ten zestaw będzie na S775

Płyta gł.: Gigabyte GA-EP41-UD3L - 229 zł

Pamięć: DDR2 Goodram 3GB 1024MB 800MHz CL5 - 276 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ 7200 rpm SATAII - 171 zł

Karta graf.: Gigabyte GT240 512 MB DDR5 550/3400 MHz - 319 zł

Obudowa: TakeMe Aramis - 90 zł

Nagrywarka: brak 0 zł

Zailacz: Chieftec CTG-450-80P 450W - 185 zł

Suma: 1582 zł

_ //edit _

Sorki że trochę drogo ale dopiero po ponad połowie godziny zacząłem pisać posta więc jeszcze raz sorki że tak drogo

Zestaw dałem taki żeby był w miarę możliwości do grania, obróbki audio/image/częściowo video.

No fakt - jeśli nie potrzebujesz dysku, zasilacza, obudowy to już lepiej. Ale za 800zł i tak nie będzie rewelacji. Posiadasz wszystkie pozostałe elementy zestawu komputerowego?

Za 1600 zł da się minimum 2 razy lepszego złożyć,dziś składanie pod 775 a także branie 3 GB pamięci (lol) no i GT240 nie jest strzałem w dziesiątke.

Wiem że S775 jest już przeżyte ale pisałem cfg pod 1szy post autora, a on chciał pentium/core2duo więc wg życzenia, 3 GB? zależy też jaki chce mieć system, gt240 no średnia karta ale pod ten zestaw najlepszej karty nie ma sensu wstawiać

Sądzisz że 10 letni zasilacz pociągnie np. GTX240 ? Dysk sprzed 10 lat … to może i system operacyjny sprzed 10 lat ? Może obudowa się uchowa (o ile nie ma jakiegoś głupiego ułożenia zasilacza).

Ja bym zaczał od punktu wyjścia: co Aro84DG posiada obecnie, bo może się okazać, że naprawdę warto kupić coś używanego …