Składanie nowego kompa i kilka pytań

a więc tak: kasa ok. 1500zł +/- ale to tak daje bo wyszło mi już 1700 i może być :slight_smile:

wymysliłem tak:

pł. główna: asus K8N4-E DELUXENF4 S754 - 315zł

proc: SEMPRON 64 2500 box - 295zł

pamięć: 1GB - 350zł

dysk: SEAGATE 80 BARACUDA 7200 SATA NCQ - 235zł

grafika: WINFAST GF6500 128MB PCI-E -280zł

obudowa: ok. 200zł

reszta: ok. 200zł

Głównie chodzi mi o to czy cos takiego mogło by być, czy nie nacieliście się na któryś z elementów i lepiej sobie go darować…

i jeszcze dwie rzeczy będzie GF, ATI odpada i komp nie jest do grania;)

Skoro komp ma nie być do grania to po co taka karta (GF 6500) :?

Nie wystarczyłby GF 6200(w komputroniku 199zł). :roll:

właśnie o takie “smaczki” mi chodzi, a dałem tą bo mam taki cennik i ta była najtańsza :stuck_out_tongue: dzięki :smiley:

Może procek na 939, ale sempron

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25565 od razu z płytą główną, 5 zł drożej,a wydajność o wiele większa…

nie rozumiem tej wypowiedzi, jednak jak ma nie być do grania to w zupełności wystarczy ta grafa zintegrowana :wink:

za to można kupić większy dysk, np. ten http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18164

reszta OK, wychodzi 1286, bez budy i “reszty” buda chyba nie musi być jakaś wystrzałowa, ale nie oszczędzaj na zasilaczu :twisted:

http://zenfist.pl/pID/94.htm w zupełności wystarczy :slight_smile:

Dzięki panowie :smiley:

kożystam z cennika firmy i tam nie było słowa o Sempronach na S939 więc to jest cenna sugestia…

a co to karty graf. po prostu nie chce ATI, ale raczej “zintegrowana” :? też nie bardzo mi się uśmiecha więc :wink:

Jeszcze raz dzięki a jakby komuś coś jeszcze wpadło do głowy to do pon-wtorku niech cos skrobnieb bo później to już będzie “po ptokach” :stuck_out_tongue:

RiK jeżeli komp nie będzie służył do grania to osobna karta g. nie jest potrzebna,obraz będzie dobry(być może bdb), więc nie ma się czym martwić :smiley:

osobna karta bardzo sie przyda pod VISTE

wiec to inwestycja w przyszlosc - karty zintegrowane na 100% nie poradza sobie z nowa szata graficzna VISTY

oczywiscie zawsze bedzie mozna wlaczyc styl klasyczny… ale… :slight_smile:

A czy zawsze trzeba kupowaćnowy system? Może kolega RiK pozostanie na “starym” :?

wszystko wyjaśnia :wink:

oczywiscie ze nie zawsze - ale jak wychodzil XP tez wielu mowilo ze nie przesiadzie sie z 98 na XP (nawet ja tak twierdzilem :smiley: ) a co mamy dzis?

nie jest wazne czy kolega sie przesiadzie na VISTE czy nie… ale skoro go stac na konfiguracje ktora udzwignie ten system to dlaczego ma nie zainwestowac w sprzet ktory pozwoli mu w przyszlosci (jezeli zajedzie potrzeba przesiadki) uruchomic ten sytem.

tak wszystko wyjasnia - ale to jest odzielnna grafika - a Ty doradzasz mu aby zostal przy zintegorwanej - co w moim odczuciu jest bardzo zlym pomyslem

Kobziarz dalej nie rozumiem, przecież jak będzie potrzebował nową grafę to przecież zasze może dokupić, i niby dlaczego zintegrowana grafika jest złym pomysłem? ostatnimi czasy takowe wersje kart graficznych bardzo się poprawiły, gf6100, czyli ciut gorsza od 6200

A gdzie kolega napisał że w ogóle Windowsa będzie używał?

tak - na pewno bedzie uzywal linuxa albo DOSa :slight_smile:

Kobziarz a ja mam pewne podejrzenie, że komp będzie do Linuxa :slight_smile: Dlatego NV a nie ATI :slight_smile: Ale niech RiK się wypowie…

Skąd ta ironia? Co dziwnego w korzystaniu z linuxa?

Sądze że zintegrowana grafika wystarczy.

Co do zasialcza Forton 400W też powinien wystarczyć (jest dużo tańszy, tylko nie wiem czemu na allegro w tym momencie nie ma zadnej aukcij z tym modelem, a w sklepach internetowych go znależć nie moge - co jest wie ktos?)

Ja używam i co w tym złego? Nie nadaje sie tylko do grania za bardzo (ale tylko przez to, że większość gier jest robiona pod Windowsa), a jak kolega wyżej napisał, komputer do gier nie będzie, więc na systemie może zaoszczędzić kilkaset złotych (no, chyba że pirata będzie tam stawiał, to nie ma różnicy w cenie).

spokojnie Panowie :smiley:

tak dla ułatwienia:

1.pomagam tylko poskładać tego kompa

2.może i pojawi się Linux ale przede wszystkiw win

(prywatnie to nie zainstaluje Visty dotąd aż “moje” programy mnie do tego nie zmuszą)

i jak tak będzie to chwała im za to - bo u mnie XP=styl klasyczny :wink:

wracając do tematu:

tak zainteresowałem się tą graf. zintegrowaną jednak :stuck_out_tongue: można w takiej płytce gł. odłączyć ją a podpiąć “normalną”?? np.:

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3941 i czy ten Sempron na 939 to płyta jest jakoś oznaczona?? bo znalazłem coś taiekgo: Gigabayte GA-K8N51GMF-9 SEM3000 S939 /VGA/LAN/PCI-E za 600zł więc ona taka droga?? :frowning: czy mozna przypuszczać że wraz z procem :slight_smile:

Ostatnio składałem kumplowi taki tani zestawik, na Sempronie 2800+ na płycie ASROCK K8NF4G-SATA2. Płyta kosztuje ok. 200 zł, posiada na pokładzie GF 6100 oraz wolne złącze PCI-Expres, więc w razie dopływu gotówki może dokupić sobie porządną grafikę. A na tej zintegrowanej nawet Morrowind fajnie chodzi :smiley:

no tak tak płyta główna z procem :wink:

na tej płyci jest wolne miejsce na grafike, w razi potrzeby zawsze będzie można kupić i zamontować tam grafe :wink: