Składanie PC, dobór sprzętu do obecnego

Witam.

Jakiś czas temu kupiłem kierując się opiniami forumowiczów kartę i zasilacz, idąc dalej chciałbym udoskonalić PC i tu również chciałbym zapytać co sądzicie o zestawie który wpadł mi w oko. Czy jest on (nie wiem czy dobre słowo :P) optymalny, czy jedno gra z drugim i czy nic nazbyt nie odstaje, lub powinno być zmienione?

Płyta główna : Asrock Z87 EXTREME4 s.1150

Zasilacz : Corsair VS 550W ATX 120mm wentylator, EU version

Procesor : Intel Core i5-4670k 3,4

Pamięć RAM: Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3

Karta Graficzna : Radeon 7770 Gigabyte OC 1GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E)

System Operacyjny : Win7 64bit

Dysk twardy : WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Budżet? :slight_smile: Cel w jakim używasz kompa? Rozdzielczość ekranu? Będziesz robił OC? Ogólnie więcej info poproszę ;D

…słabiutka karta graficzna w tym zestawie, pomyśl o np. GTX 760

Niekoniecznie, jeżeli nie gra w gry to po co?

Budżet około 2 tysięcy, z założeniem że nie potrzebuje dokupić karty i zasilacza. Co nie znaczy że 2 tysiące muszę wydać. Chodzi mi o dobranie zestawu pozostałych modułów pod te dwa nowe już istniejące czyli kartę i zasilacz. Jeśli chodzi o przeznaczenie PC to raczej gry i rozrywka bez parcia na detale Ultra w nowych tytułach. Czy obecna karta jest aż tak tragicznie słaba? Wydaje mi się że opinie ma odpowiednie, no ale cóż zawsze mogę zmienić :stuck_out_tongue:

Nie jest tragiczny ja mam GTS 450 i da się praktycznie we wszystko grać ;3 Ale za 2k możesz mieć kompa z grafą typu HD 7850 :wink:

Zadałeś pytanie to Ci odpowiedziałem:

Zestaw nie jest optymalny i karta gafiki w nim “odstaje”

btw. Radeon 7750 i 7770 biorąc pod uwagę stosunek wydajności do ceny, to obecnie najsłabsze karty na rynku w jakie warto inwestować.

Absolutnie nie neguje Twojej wypowiedzi, po to założyłem temat aby uzyskać sugestie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby kartę zmienić a budżet można zwiększyć.

HD 7770 ma bardzo dobry stosunek wydajności do ceny, nie gadaj głupot, może nie jest to jakaś super karta ale średniak wystarczający by pograć w FHD na średnich detalach.

Do t Intela Core i5-4670k 3,4 to brałbym minimum: 7850/7950 ( zależy ile chcesz wydać ), 7770 do tego zestawu nie warto brać, mam FX 6100 i HD 7770 i w większości przypadków karta jest maksymalnie obciążona.

Jak mówiłem budżet można zwiększyć wiec chętnie usłyszę propozycję adekwatnej do zestawu karty :slight_smile:

…np. MSI GeForce GTX 760 GAMING, a może warto zaczekać na opinie “świeżutkich” Radeonów i jeśli będą one dobre to brać któregoś z nich np. ASUS R9 270X 2GB 256bit.

http://www.ceneo.pl/26712154 R9 270X tylko trochę słabszy od GTX 760 ale o wiele tańszy :wink: I tak praktycznie we wszystko na dobrych ustawieniach na tym zagrasz ;D Nie opłaca się dopłacać do GTX 760 według mnie, bo do komfortowego grania wystarcza 30 FPS a osiąga właściwie w każdej grze na wysokich detalach w FHD ;3