Składanie starego komputera

Hejka. Miałem w szafie stare części kompa i złożyłem w nową budę. Wszystko ładnie… włączam komputer w tu :shock: pip, pip, ten pip trwa 1 sek i odstęp też tyle. Nie wiem czy też dobrze podłączyłem kabelki od obudowy te power, reset, lampi itp. Nie mam żadnych papierów i innych…

Płyta główna to

Którą stroną mam wkładać kabelki od obudowy?? Napisami do lewej czy prawej strony??

Ta płyta nie może mieć podłączenia USB i głośników i mikrofonu z przodu obudowy kabelkami do mobo??

Strony dowolnie. Jeśli ma piny na podłączenie panelu przedniego audio, jak najbardziej można podłączać. Najlepiej robić to wg podręcznika producenta. Tam masz pokazane ustawienia. Dźwięk to prawdopodobnie wina sprzętu. Sprawdź wszystkie komponenty, po kolei testując je z płytą główną.

jeśli mógłbyś powiedzieć ile tych “pików” jest?? I czy wszystkie piknięcia są jednakowe??

Obrazu nie pokazuje przy tym pikaniu. Nie mam podręcznika. Ściągłem z netu ale tam jest angielski i nie za dużo kapuje. A te lampki HDD led i power led nie świecą się. Czy gdzieś jest napisane co poszczególne pikania oznaczają? Ja miałem ale zgubiłem i nie wiem co teraz wpisać w google.

Płyta ciągle pika co 1 sek i trwa 1 sek to piknięcie.

Prawdopodobnie błąd pamięci, sprawdź czy RAM jest dobrze zamontowany lub czy jest zgodny z tą płytą

A te kable od obudowy (przycisków, diód i głośniczka) podłącz według tej instrukcji

Speaker 15-16-17-18

Power LED 1-2-3

KeyLock 10,11

HDD LED 20-21

Reset SW 12-13

Sleep SW 4-5

Power SW 22-23

Green LED 7-8-9

A o co chodzi z tymi liczbami??

liczby oznaczają kolejne piny

1 pin jest na dole(jeśli komputer jest w pozycji stojącej), a 23 przy baterii BIOS

ale jeśli komputer “piszczy” to znaczy, że się włącza więc Power SW masz dobrze podłączone

pamięci sprawdziłeś??

Tak są 2 po 64MB. Teraz będę znów włączać komputer. A mam jedno pytanie. W którą mają być napisy na tych kabelkach, w lewą czy prawą stronę?? I gdzie mogę podłączyć kable o nazwie USB i Audio 1?

1+, 2+, 3

4, 5

7+, 8+, 9

10, 11

12, 13

15+, 16, 17, 18

20+, 21

22+, 23

plus to prawdopobnie kolorowe kabelki, a minusy to prawdopobnie czarne lub białe zależy od obudowy

niestety dźwięku i usb do obudowy nie podłączysz

Włączyłem :slight_smile: świeciła się dioda :D, ale pikało.

Szybkie pipipi pauza i wolne pipipi.

Nowe pikanie.

1 średnio długie, szybkie 2-3 i średnie 2-3 pikanie.

Do tego nie kręci się wentylatorek na procesorze…

jeśli możesz określ bardziej to pikanie

No nie wiem. Mogę nagrać i wrzucę na neta.

No nie wiem. Mogę nagrać i wrzucę na neta.

I czemu nie kręci się wiatrak na procesorze??

to może być przyczyna pikania

podłączyłeś go dobrze??

No tak, wydaje się być dobrze wszystko, a i procesor i wentylator kręcił się na początku, teraz jakoś się nie kręci… kabelki sprawdziłem są ok. Procesor i cooler był już na płycie (pasty nie trzeba zmieniać).

spróbuj jeszcze bios zresetować i wszystko podociskać, jaką masz grafike??

BIOS zresetuj:

  1. odłącz komputer o zasilania

  2. odszukaj zworki przy bateryjce biosu

  3. zmień pozycje zworek z 1-2 na 2-3 na 10 sekund

  4. wróć do pozycji początkowej

  5. podłącz zasilanie i włącz

i mów co sie dzieje

Oto te pikanie.

http://www.wrzuta.pl/audio/pngpGqyEl0/lol

Grafika yyy… e… jakaś na AGP z nVidia.

sprawdź czy klawiatura podłączona i jeszcze zobacz czy grafika nie jest luźna, albo czy kabel od monitora jest dobrze podłączony

Grafika nie jest luźno, martwi mnie to, że wiatrak na procesorze się nie kręci. Nie spali się ten procesor bez wiatraka chwilkę?? Klawiatura też nie… To musi być coś innego.

ogólnie nie powinien, a co z klawiaturą?? dobrze podłączona??

reset biosu zrobiłeś??