[Skladanie zestawu]Moje pierwsze kroki. . nauka

Chciałbym zglebić tajniki składania zestawów komputerowych tak aby wybrać zestaw np. do zastosowań domowych lub graczy… i aby nie nagrać się na przereklamowany produkty które są przereklamowane i na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze podzespołów :slight_smile:

oto wybrany prze zemnie zestaw (dla siebie) nigdy nie stosowałem OC bo preferuje stajnie AMD poza tym wiem ze OC w AMD niewiele mi pomoże dlatego staram się kupić zestaw cena/jakość

Procesor : AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (AM2) 2.8GHz 2MB + Wentylator : Scythe Shuriken

Płyta główna: Gigabyte M56S-S3

Pamięci: DDR2 4096MB 800MHz Kingston (2x 2048MB) CL5

Karta graficzna: GeForce 9600GT Gigabyte 512MB

Obudowa: CoolerMaster Elite 330 Black (bez zasilacza)

Zasilacz: CoolerMaster - Silent Pro M500 RS500

Szczegóły swojego wyboru podam później i proszę o słowo kryty ki jak i poprawienie moich błędów :slight_smile:

Ile masz na ten sprzęt?

nie polecam box’owego chłodzenia.

Paweł3779 , licząc te części jakieś 1500 zł.

Gigabyte GeForce 9600 GT Zalman 512MB DDR3 PCI-E BOX » Opis 331,00 331,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM » Opis 81,00 81,00

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) » Opis 203,00 203,00

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK » Opis 128,00 128,00

MSI P43 Neo-F » Opis 217,00 217,00

Cooler Master Elite 334 czarna » Opis 122,00 122,00

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX » Opis 241,00 241,00

Wartość produktów: 1323,00 zł

  • Corsair VX450 450W za 207 zł

Super zestaw do oc

iRUKA , czytaj coś w stylu PCWK, idg.pl, jak czegoś nie wiesz to prędziutko do wikipedi i się nauczysz :slight_smile:

Jeśli podkręcania nie preferujesz… Przynajmnije pamięć weź inną, np. OCZ.

Ten zestaw jest OK. Tylko…

Zmieniłbym na E5200… :wink:

pomyłka, poprawiłem

No bo tak, jak preferujesz AMD, to bierz Intela, a bo jednordzeniowe triumfy AMD poszły w niepamięć.

Płytę w związku z tym pod LGA 775 i ostatnio “polecany” procesor E5200~245zł

Niby Kingston też już nie taki dobry jak kiedyś hm… a może wtedy inni nie byli tak dobrzy jak teraz? :-k

Do tego 4GB widziane przez systemy 32-bit jako 3.25GB, ale to tylko info, bo można mieć te 1.25GB więcej.

Jak chcesz składać komputery, to pamiętaj również o dysku i nagrywarce DVD.

no ten procek nie mam zaufania do tej serii jak na dziś wystarczy do wiekszości gier ale jeśli dołożysz KILKADZIESIĄT zł masz już nowszy np.6000+ kumpel ma i gothic3 śmiga 8) 8)

Taaa… Za kilkadziesiąt więcej to nie wiadomo co można dostać od intela.

iRUKA ,

E5200 podkręca się bardzo łatwo, podnosisz FSB na 280 i masz już 3.5GhZ, i to na początek wystarczy :wink:

później jeśli zgłębisz “tajniki” :smiley: to podkręcisz wyżej :wink:

weź zestaw mati75 , bo jest chyba najlepszy w tej kwocie :wink:

to ja możne powtórzę :slight_smile:

ten temat założyłem żeby uzyskać jakieś podpowiedzi od bardziej doświadczonych forumowiczów

podany przeze mnie zestaw jest tylko do testów :slight_smile: chciałem żebyście mi pokazali co zle wybrałem a co dobrze dlaczego INTEL a nie AMD dlaczego GeForce a nie ATI . . . :slight_smile: i czy w ogole opłaca sie dorzucić trochę pieniedzy do Intelka i lepszej płyty głównej . .

z nowym PC nie spieszy mi sie bo czekam na Diablo3 i StarCraft2 :wink:

My wybraliśmy te komponenty z jednego prostego powodu - WYDAJNOŚĆ.

Po prostu intel jest szybszy od AMD i tyle…

dobra ale dlaczego

MSI P43 Neo-F a nie Gigabyte M56S-S3

Gigabyte GeForce 9600 GT Zalman a nie GeForce 9600GT Gigabyte 512MB

na co zawracacie uwagę przy wyborze ??

czy temperatura po podkręceniu tego intela podskoczy drastycznie ??

opiszcie sprawe :slight_smile: jestem ciekaw … żądny wiedzy :slight_smile:

A potrafisz wsadzić do tego Gigabyte’a E5200? Bo ja nie…

Na podkręcalność, chłodzenie, ewentualne problemy ze sprzętem, WYDAJNOŚĆ i CENA.

Zależy ile go podkręcisz.

Jak takiś żądny wiedzy to prześledź tematy o składaniu komputerów, które my oblegamy, dowiesz się tego i owego :slight_smile:

iRUKA ,

poczytaj testy, recenzje itd. a nie się pytasz dlaczego to, czemu nie tamto

chcesz się nauczyć składać zestawy to bądź na bieżąco, czytaj jak wyżej napisałem recenzje, testy itd.

przydatne serwisy:

www.purepc.pl

www.pclab.pl

www.egielda.com.pl

www.frazpc.pl

www.zenfist.pl (zasiłki)

www.tomshardware.com

przecież dla jednego użytkownika będzie to ważne, dla innego to, jeden będzie grafikiem, a następny graczem, a trzeci bedzie używał kompa tylko do Office’a, więc każdemu podasz innego kompa :wink:

niektóre ze stron sa mi znane :slight_smile: i dziękuje za linki do reszty :slight_smile:

a mam jeszcze parę pytań :slight_smile:

patrząc na karty grafiki zawsze zwracam uwagę na CPU/GPU/pamięć czy to są ważniejsze czynniki wpływające na np.gry?

wybierając zasilacz co bierze sie pod uwagę najczęściej i co decyduje o wyborze . .

wybierając monitor LCD na co powinienem zwracać uwagę . . .

wiele czynników się składa na wydajność GPU; architektura wykonania, jednostki cieniujące, taktowania, ilość zunifikowanych jednostek, przepustowość pamięci i wiele innych rzeczy :wink: (więcej poszukaj na googlach, bo mi się nie chce wymieniać :smiley: )

ampery na liniach(jak mocne są linie), sprawność zasiłki, zabezpieczenia, ilość wtyczek, firmę , jaki hałas robi zasiłka, moc, trzymanie napięć przez zasilacz itd.

bardzo fajny artykuł, poczytaj:

http://nvision.pl/art-200/Wszystko_co_t … h_LCD.html

widzę ze to już gleba jazda :smiley:

puki co dziki za odpowiedzi a sam zacznę śledzić bardziej testy na podanych przez ciebie stronach może wtedy wyrobie sobie jakieś zdanie

Witam,

bardzo fajny temat, dzieki za odnosniki - bede sledzil na bierzaco. Jeszcze jedno pytanie. Jestem calkowitym noobem w tym zakresie wiec prosze sie ze mnie pogardliwie nie smiac. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc co to jest to OC, na czym to polega, jak sie to robi, wspomoc mnie jakimis linkami, z ktorych sie doedukuje.

Dziekuje i pozdrawiam.