"Sklejanie" napisów i filmu

Witam,

poszukuję programu którym mógłbym “skleić” napisy i film. Chodzi mi o to że, jak mam film i plik txt z napisami to żeby był sam film ale z napisami i bez pliku txt. Próbowałem programu Auto Gordian Knot, ale jak już połączę napisy z filmem to napisy są o kilkanaście sekund opóźnione.

To może przesuń czas napisów o te kilanaście sekund w pliku *.txt i ponownie poddaj plik rekompresji.

Przesunąć czas napisów możesz m.in. w programiku SubEdit-Player.

Jeżeli nie będziesz wiedział jak to zrobić, to opiszę Ci to na forum jak będę miał chwilkę :stuck_out_tongue:

Ewentualnie kilka innych propozycji:

:arrow: klik

:arrow: klik

Zapomniałem dodać, że film jest w formacie mp4. Napisy są przesunięte gdzieś dopiero w środku filmu.

Czy w wypadku gdy odtwarzasz plik na kompie napisy są z nim zsynchronizowane, a desynchronizacja następuje dopiero po rekompresji?

Czy może już w trakcie odtwarzania napisy się opóźniają?

Tak, w trakcie odtwarzania się opóźniają. Na początku napisy pasują do filmu, a dopiero potem się opóźniają.

Musisz więc najpierw schynchronizować napisy z filmem lub znaleźć inne.

W synchronizacji może pomóc ten artykuł, a szczególnie pkt 10. Synchronizacja napisów z filmem.

Jeżeli sobie nie poradzisz powyższym sposobem to może wystarczyć zmiana fps napisów (jednak tu jest potrzebne jeszcze kilka informacji i sposób czasami nie daje żadnych rezultatów).

  1. Wyedytuj napisy np. w notatniku i podaj ich format (ewentualnie wklej jedną lub dwie linijki na forum).

  2. Zobacz czy w stopce z napisami masz określone fps wersji filmu do jakiego zostały stworzone.

  3. Podaj fps pliku *.mp4. Możesz to łatwo sprawdzić programem MediaInfo.

  4. Czy podczas odtwarzania napisy zaczynają się powoli spóźniać względem filmu, czy po prostu dzieje się to nagle (jest dobrze i w pewnym momencie następuje opóźnienie).

  5. Jeżeli dzieje się to nagle, to czy opóżnienie to jest stałe czy później się zwiększa jub zminiejsza?

P.S. fps to to samo co kl/s :stuck_out_tongue:

Mała dygresja - dlaczego się dziwisz, że po rekompresji napisy są opóźnione skoro podczas odtwarzania dzieje się to samo?

Wszystkie operacje wykonuj na kopi napisów.

Dzięki za porady już sobie poradziłem. :smiley: