Sklep gdzie można przetestować myszki

Hej,

Znacie jakiś sklep gdzie są wystawione myszki w okolicach małopolski typu genius deathtaker, logitech g500 / g400 i tego typu wyższej klasy myszki, aby można było przetestować przed zakupem ich ergonomię? Trochę głupio wydawać pieniądze na oślep, gdy te myszki kosztują 150-300 zł.

Pozdrawiam :slight_smile:

Cześć,

Niestety masz rację a kształt, rozmiar, “feeling” jest niezwykle istotny podczas wyboru myszki. Ostatnio sam bym się o tym “boleśnie” przekonał. Chciałem kupić myszkę Roccat w AGD RTV, ale coś mi podpowiedziało abym zapytał się sprzedawcy czy nie mógłby mi jej wyciągnąć i chyba była to moja najlepsza decyzja w życiu związana z komputerami. Myszka (a raczej myszeczka) zajmowała mi pół dłoni… To sprzęt zdecydowanie za mały jak dla mnie.

Chyba musisz pochodzić po sklepach i po prostu poprosić sprzedawcę o wyciągnięcie myszki z pudełka i tyle :slight_smile:

Pozdrawiam

Tyle, że chce przetestować gdzieś z ~12 myszek to chyba tak mile się na mnie patrzeć sprzedawca nie będzie :wink: ale jestem pewien, że jedną z nich bym kupił :twisted: nawet mógłbym dopłacić za takie sprawdzenie ech.

W mediamarkt sprzedawca wyjmował myszki z pudelek do sprawdzenia, bo jak się klika i jak pasuje do dłoni, to były na wystawie, ale jedna wyjęta z pudelka była coś nie tak z lewym, cięższym klikiem. Następna już OK.

Jeżeli chcesz sprawdzić pod kątem płynności działania przy zmianie DPI to raczej o tym zapomnij. Natomiast, jeżeli chcesz sprawdzić pod katem „jak leży w dłoni” to masz do tego prawo i sprzedawca musi na to przystać. Z doświadczenia wiem, że nie jest to ciekawa perspektywa dla sprzedawcy na kilkadziesiąt kolejnych minut jego pracy. Na Twoim miejscu ograniczyłbym ilość testowanych gryzoni poprzez sprecyzowanie swoich potrzeb względem nowej myszki, czyli? Jaki ma mieć przedział DPI? Ile przycisków? Czy ma mieć dociążniki czy też nie? Następnie porównałbym to z dostępnością takich gryzoni w Twojej okolicy.