Sklep google play - Sprawdź połączenie o ponów próbę

Cześć, tak wiem moja wina. :slight_smile: Przesadziłem z odinstalowywaniem aplikacji za pomocą Titanium backup w zrotowanym Lg l7 II p710. Ehhh i nie działa mi sklep play jest napisane: Sprawdź połączenie o ponów próbę. Czy orientuje się ktoś jakie usługi odpowiadają za Sklep Google Play? Co muszę z powrotem doinstalować? Nie będę płakał jeśli się nie uda jest jeszcze Amazon i Fdroid ale jednak chciałbym mieć działający Sklep Google Play.

Jesteś offline więc :slight_smile:

 

https://support.google.com/googleplay/troubleshooter/4592924?hl=pl#ts=4594465

 

Rozwiązywanie problemów sekcja Zainstaluj ponownie aktualizacje Sklepu Play

Mogłeś najpierw hibernować nie od razu wywalać.

Usługi Google Play masz ?

Fakt mogłem, mądry polak po szkodzie. Gdy próbuję zainstalowac Usługi Google Play wyskakuje błąd Aplikacja nie jest zainstalowana.

Z doświadczenia wiem, że jak odinsatujesz “za dużo” i nie działają usługi google to trzeba zrobić reinstal systemu. Nawet przywrócenie elementu powiązanego z GP nic nie da, te pliki mają to do siebie, że raz usunięte i przywrócone świrują do końca. 

Są 2 możliwe metody:

  1. Przeinstalować gapps (Google Apps) dedykowanych pod Twój ROM

  2. Za pomocą Lucky Patchera ( http://lucky-patcher.netbew.com ) zainstalowanie od nowa sklepu:

  • lucky patcher -> przybornik -> zainstaluj modowany sklep google -> wybór wersji (oryginalne/modowane) -> restart

może być wymagane wcześniejsze patchowanie systemu:

  • lucky patcher -> przybornik -> patchuj androida -> restart

 

 

  1. Krokiem nr 0 zawsze przed dłubaniem w systemie jest instalacja własnego recovery (CWM, TWRP lub Philz Touch) i zrobienie pełnego backupu i w razie niepowodzenia odzyskanie danych

 

Lucky patcher to potężne narzędzie, ale może dużo szkód narobić. Gdyby przy starcie wyświetlał się komunikat o miejscu instalacji aplikacji należy przenieść go do pamięci wewnętrznej:

-ustawienia-aplikacje-lucky patcher-przenieś

 

Edit:

Z tego co kojarzę, sklep i jego usługi systemowe są zależne od tych aplikacji:

-Google Services Framework

-Sklep Google Play (oczywiście)

(i te 2 są na pewno patchowane przez lucky patchera)

-Usługi Google Play

-Google Partner Setup

-Google Backup Transport

-Market Feedback Agent

 

Żeby zobaczyć czy są zainstalowane:

  • lucky patcher - ustawienia - filtrowanie - zaznacz pole “pokaż aplikacje systemowe”

Będą na liście w głównym oknie lucky patchera.

Dziękuję bardzo Wszystkim za odpowiedzi. Zrobiłem tak jak pisaliście reinstall systemu i google play działa. Nie dośc, że wgrałem nowy system to jeszcze nowszy od poprzedniego i moim zdaniem dużo lepszy nieoficjalny CyanogenMod a wersja Androida to 4.4.4 yeah! :slight_smile: