Sklep i Serwis esc.pl - przestroga!

(Unhappy Customer Of Esc) #1

Witam!

Przedstawie Wam, drodzy Czytelnicy, moją historię z serwisem sklepu internetowego esc.pl. Zanim cokolwiek kupisz w tym sklepie - przeczytaj, zajmie to 5 minut, a może Cię to uchronić od niepotrzebnych nerwów, straconego czasu i pieniędzy.

11.02.2010 zakupiłem w esc.pl kartę graficzną Radeon 4890 za 669 zł (wcześniej poskładałem u nich cały swój komputer). Karta działała sobie w najlepsze - byłem jednym z wielu zadowolonych klientów sklepu. Do czasu. W styczniu 2012 roku pomimo, że nigdy karty nie podkręcałem, regularnie czyściłem cały komputer z kurzu sprężonym powietrzem, karta zaczęła wyświetlać artefakty. Na początku były słabe i pokazywały się co jakiś czas, jednak po niedługim czasie uniemożliwiały granie, oglądanie filmów, a czasem w ogóle korzystanie z komputera (blue screeny, migający pulpit etc.). Wystarczyło dosłownie 5 minut pracy komputera, żeby grafika zaczęła się sypać. Odszukałem fakturę i zorientowałem się, że nie minęły jeszcze dwa lata i sprzedawca ciągle odpowiada z tytułu niezgodności towaru z umową (na podstawie ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej). Wysłałem kartę. 09.02 odesłali mi kartę wraz z odpowiedzią na moją reklamację. Własnym oczom nie wierzyłem: już w pierwszym zdaniu napisali, że w serwisie po przeprowadzeniu testów (?!?!?!) okazało się, że karta jest sprawna i działa prawidłowo! !!

(ra-v) #2

Trzeba nagrywać na wideo i sobie wrzucić na maile (lub na YouTube i podać Linka), zagrozić reklamą na forach, w sumie też na YT, portalach społecznościowych itp.

Wiesz sprzęt też ma to do siebie, że jeśli coś jest luźne to faktycznie można wścieklizny dostać że w jednym miejscu działa w innym nie - i tak już miałem z 1 sprzętem, oraz mam z 1 płytą główną.

Jeśli chodzi o sam towar, nie wiem czy jest jakaś siłą prawna na to co poniżej opisałem.

Jeśli wg serwisu a raczej sklepu karta działa to można by po zwrocie od nich przed okresem gwarancji wysłać do autoryzowanego serwisu AMD/ATI i poprosić o diagnozę albo naprawę tak jakby pogwarancyjną i poprosić oczywiście o protokół i fakturę. Potem można by się przepychać być może o to kto ma zwrócić kasę za naprawę.

Tyle że teraz wszystko po fakcie.

Tu trzeba by się zagłębić w podobne przypadki, przepisy itp. bo może się okazać że sprawa jest precedensowa co ułatwiło by zrozumienie prawa.

(L2m1k3) #3

no cóż, nieładnie cie potraktowano. raczej staram się nie czytać negatywnych opinii n/t konkurencji (wiadomo, czarny PR) jednak coś w tym musi być skoro jest ich tyle..

(LonngerM) #4

Sam zakupiłem parę rzeczy w tym sklepie... Jedną był cały zestaw komputerowy - zero problemów. Druga paczka to były dwie kości pamięci ram... ociągali się ponad 2 tygodnie z wysłaniem paczki;/

Mają tanio i jestem w miarę zadowolony, ale sam już nic u nich nie kupie, bo to co taktoon opisał, czytałem już parę razy o tym sklepie, ale to już PO zakupie zestawu komputerowego.

(sla17) #5

Kupiłem bebechy z podpisu (oprócz GPU, obudowy i radiatora) - wysyłałem już dwa razy - raz CPU, bo po tygodniu padł, teraz zasilacz z niecały miesiąc temu, bo również padł. Za każdym nie miałem żadnych problemów z nieuznaniem usterki albo jakimś wykręcaniu się. Gdybym mógł, to nadal bym tam części kupował - ale ProLine jest bliżej, a jednak co na miejscu, to na miejscu, dlatego teraz tam kupuję (chyba, że nie da się inaczej niż przez neta)

Osobiście poleciłbym bez wahania znajomym esc.pl - złe opinie zdarzają się chyba w każdym sklepie.

(lith) #6

No ale ja bym odróżnił złe opinie na zasadzie, że długo coś szło, że czegoś nie dosłali, że coś tam się zgubiło itd od takiej jak ta, gdzie widać wyraźnie, że jak sklep będzie miał okazję klienta wyruchać to bez wahania to zrobi. Że wszystko trzeba wywalczyć i nikt na rękę nie pójdzie. Polityka kup&spier... Ja tam wolę taki sklep omijać, te kilka zł dopłacić i robić zakupy gdzieś, gdzie nie muszę się pilnować na każdym kroku, gdzie jak coś jest nie tak to sklep nawet jak nie musi to pójdzie na rękę, nie mówiąc już o niewymigiwaniu się od obowiązków nałożonych prawem.