Sklep internetowy dla nooba programowania

Witam. Od dłuższego czasu interesuje mnie założenie sklepu internetowego. O ile wiedza ogólno informatyczna, nie jest mi obca, o tyle temat stricte web-masteringowy jest czarną magią. Jak więc polecacie zacząć? Wiadomo, że trzeba ciąć koszty, ale nie ma nic za darmo. Trzeba domeny, hostingu, jakiś silnik (jakkolwiek się to nazywa). Jest może jakaś strona oferująca wszystko to w jednym? Tak żeby to uogólnić. Coś co da mi możliwość ogarniania tego wszystkiego, ale także coś, co zostawi opcję przeniesienia się na coś własnego, w momencie gdyby to jakoś przestało mi wystarczać.

Jeżeli chcesz kupić sobie sklep z hostingiem, domeną itd to idź do shoper - minus jest taki, że kiepsko się z nimi współpracuje gdy trzeba coś zoptymalizowąć, poprawić. Lepiej jednak mieć to na własnym hostingu i na własnym skrypcie. POwiem Ci, że skrypt Prestashop daje radę. Masz duże wsparcie techniczne w necie. W samodzielnym założeniu skryptu możesz wspomóc się tym kursem LINK

Jest też taka opcja, że możesz spróbować gotowego skryptu, tzw. „sklepu z pudełka”. Dla przykładu home.pl ma demo, w którym możesz zobaczyć, czy Ci pasuje takie rozwiązanie: https://home.pl/sklepy-internetowe/demo

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Potrzebą jest i cięcie kosztów i wymagana funkcjonalność sklepu. Generalnie dobrze kombinujesz jeśli chodzi o skrypt, nad którym będziesz miał pełną kontrolę. Wszelkie inne wynalazki są z zasady bezsensowne bo ich nie przeniesiesz nigdzie. A i zachowanie struktury linków przy takiej operacji to priorytet.

 

Presta nawet na słabszym hoście powinna dać radę. Wszystko zależy od ruchu. Jak masz mało produktów to i WP z wtyczką pociągnie.

 

Napisz coś więcej.

A zauważyłem przy wyborze ofert, że na Cal.pl można swój sklep internetowy zintegrować z allegro i zarządzać z jego poziomu. Ja właśnie jestem w trakcie zakładania kolejnego sklepu

Możesz założyć darmowe konto na hostinger w zakładce autoinstalator znajduje się całe mnóstwo darmowych rozwiązań podzielonych na kategorie i np samych cmsow jest ponad 30, z kategorii e-Commerce and Business też ponad 30. Nic tylko testować i się uczyć zanim zdecydujesz się na płatne rozwiązanie.

Lepiej nie kusić się na darmowe rozwiązania. Hosting fortuny nie kosztuje. Zresztą wiele firm oferuje darmowe testowanie, więc kota w worku się nie kupi.

Te darmowe czasem są lepsze od tych płatnych warto po próbować.

Super jest friko. pl a projektowanie dla laika to xwebmaster albo jakoś tak. Interfejs cały graficzny.

Hosting musisz mieć