Sklep internetowy - pomoc w założeniu

Witam.

Kupiłem firmę która posiadała również sklep internetowy, sklepem tym zajmowała się pewna firma. Jako że towar pozostaje w firmie ten sam, chciałem zmienić jedynie logo i nazwę firmy. Jakiś czas temu wykupiłem hosting z domeną w hekko, a projekt wziąłem od firmy która wcześniej zajmowała się stroną. Wszystkie pliki od firmy dostałem na maila zapakowane w zip (ok 4 tysięcy plików). Mam jednak problem z wgraniem tych plików. Powiem szczerze, że nigdy nie zajmowałem się profesjonalnym hostingiem i sklepami internetowymi, bawiłem się jedynie html’em.

W jaki sposób mogę wgrać te pliki na serwer żeby sklep mógł działać?

Czy aby zmienić dane na stronie (logo, nazwe, ew regulamin i ceny) muszę je jakoś wgrać i obsługa odbywa się poprzez konsolę czy muszę ręcznie podmienić lub edytować pliki?

Te 4 tysiące plików wrzucasz na serwer klientem FTP.

Edytujesz plik konfiguracyjny wpisując dane obecnego hostingu (nazwa bazy danych login haslo adres)

Tworzysz bazę w hostingu i importujesz plik sql, który tez pewnie dostałeś.

Edycja regulaminów/bannerów itd z reguły odbywa się poprzez panel administracyjny wbudowany w oprogramowanie sklepu (dostęp do niego będziesz miał po wgraniu bazy danych i edycji pliku konfiguracyjnego).

Wynajmij do tego profesjonalistę. Sam raczej sobie nie poradzisz

Musisz na pewno rozpakować tą paczkę w niej powinna być tez baza danych którą musisz wgrać na hosting. Następnie skopiować pliki (już bez bazy) na hosting. Następnie zmienić konfiguracje sklepu w pliku konfiguracyjnym głownie dane do bazy oraz adres bezwzględny strony w katalogach itd.

edit: widzę że mnie @struart uprzedził :wink:

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Niestety, próbowałem wgrać bazę danych (plik .sql) na directadmin ale pokazuje się “Baza danych nie należy do Ciebie”

utwórz pustą bazę i wtedy do niej zaimportuj ten plik. Uwielbiam te debilfrendly panele :stuck_out_tongue:

Utworzyłem pusty plik .sql, próbowałem go wrzucić na serwer ale nadal “Baza danych nie należy do Ciebie”

Nie pusty plik .sql tylko utwórz nowa bazę w panelu i tam w narzędziach tej bazy powinieneś mieć możliwość wgrania bazy do już istniejącej czyli tej co rozpakowaeś. A masz dostęp do phpmyadmin?

Ok utworzyłem nową bazę, zakończyło się powodzeniem i uzyskałem dostęp do phpmyadmin (wcześniej go nie miałem), narzędzi niestety nie ma, próbowałem wgrać “starą bazę” i również zakończyło się powodzeniem jednak nic się nie zmieniło, rozmiar pliku również wynosi 0 B.

Edit.

Wrzuciłem przez FileZilla pliki na serwer, następnie w phpmyadmin po wejściu w “Bazy Danych” a następie w nowo utworzoną bazę, wkleiłem cały tekst ze starej bazy do zakładki “SQL” i pojawiły się wtedy wszystkie struktury. Jednak źródło strony jest puste i na stronie nic nie ma.

Sorki ale poproś kogoś kto choć zna podstawy.

Niestety nikogo takiego nie mam, jestem w tym sam :frowning:

Plik konfiguracyjny edytowałem, a mianowicie

db.adapter = PDO_MYSQL

db.config.host = sxx.hekko.pl

db.config.username = xxx

db.config.password = xxx

db.config.dbname = -TUTAJ NIE WIEM CO WPISAĆ-

db.config.charset = “utf8”

W pliku .sql (baza danych) w notatniku pozamieniałem wszystkie linki i nazwę firmy na obecny link oraz obecną nazwę

Czy coś jeszcze trzeba zrobić?

db.config.host = adres bazy danych Twojego nowego hostingu

db.config.username = nazwa uzytkownika bazy danych

db.config.password = wiadomo

db.config.dbname = nazwa bazy danych tej co ją utworzyłeś i w niej jest ta cała struktura

db.config.charset = utf8 - zostaw :slight_smile:

Zmiany zrobiłeś w pliku SQL i dopiero importowałeś czy najpierw import, a potem edycja? Jeżeli to drugie to tego pliku już nie ruszaj skoro utworzyłeś bazę i zaimportowałeś całą strukturę do bazy w hostingu od tej pory plik SQL Cię nie interesuje do momentu aż coś w bazie w hostingu popsujesz :slight_smile:

Wszelkie zmiany od teraz rób przez phpmyadmina, a nie w SQL.

Różnie. Próbowałem i tak i tak. Teraz zaimportowałem pliki, później utworzyłem bazę, następnie ją edytowałem przed phpmyadmin (wszystkie linki, adresy itd) a teraz robię zmiany przez filezilla w plikach. Ale tak czy tak nic się nie zmienia. Nadal kod źródłowy jest pusty :frowning:

Co mogę robić źle i co powinienem zrobić?

Może zrobić wszystko od nowa?

Coś musi być nie tak w indexie bo tak to coś się powinno w kodzie chyba pojawić.

Zasadniczo ja zawsze robię tak:

Wrzucam pliki na serwer.

Edytuje plik konfiguracyjny z danymi do bazyi innymi dotyczącymi hostingu.

Plik SQL poprawiam, żeby miał poprawne dane dotyczące hostingu.

Loguje na phpmyadmina wbijam do pustej bazy (nazwa taka sama jak w pliku konfiguracyjnym = db.config.dbname) i importuję plik SQL.

Zasadniczo to podstawa i już coś się powinno wyświetlić inne operacje należy wykonać jak tego oprogramowanie wymaga bo np dalej nie podałeś czy ten sklep jest na jakimś znanym systemie postawiony czy to jakieś autorskie dzieło tej firmy.

Zrobiłem wszystko tak jak napisałem od nowa i niestety nadal nic nie ma na stronie :frowning:

Co jeszcze może być nie tak?

Przypomnę że wszystkie pliki posiadają dane poprzedniej firmy. Zmieniłem jedynie pliki: index, config, bazę danych. Próbuję na wszystkie sposoby i nic, ciągle pusty kod źródłowy.

Niestety nie wiem jak sprawdzić na jakim silniku była robiona strona. Dostałem tylko informacje że silnik jest na podstawie Zend Framework.

Zobacz do logów apache czy nie ma jakichś błędów i pokaż nam je tutaj.

Strona błędów logów apache’a jest pusta.

Dostałem od hekko dodatkową domenę i próbowałem zrobić wszystko na niej od nowa natomiast też źródło strony jest puste, Tutaj jednak pokazały następujace się błędy:

[Wed Jul 10 00:25:02 2013] [error] [client 178.43.43.221] File does not exist: /home/xxx/domains/xxx.hekko.pl/public_html/favicon.ico

[Wed Jul 10 00:25:13 2013] [error] [client 178.43.43.221] Directory index forbidden by Options directive: /home/xxx/domains/xxx.hekko.pl/public_html/

[Wed Jul 10 00:25:13 2013] [error] [client 178.43.43.221] File does not exist: /home/xxx/domains/xxx.hekko.pl/public_html/favicon.ico

[Wed Jul 10 00:27:14 2013] [error] [client 178.43.43.221] Directory index forbidden by Options directive: /home/xxx/domains/xxx.hekko.pl/public_html/

[Wed Jul 10 00:27:14 2013] [error] [client 178.43.43.221] File does not exist: /home/xxx/domains/xxx.hekko.pl/public_html/favicon.ico

Oczywiście w miejscu x jest nazwa firmy.

Wydaje mi się że nie wszystko w pliku konfiguracyjnym dobrze skonfigurowałeś. Albo podaj na czym jest ten sklep albo pokaż plik konfiguracyjny, najlepiej obydwa.

Config mojej domeny:

;/============================================================================\

;|# PLIK KONFIGURACYJNY WSZELKIE ZMIANY ZABRONIONE #|

;|# #|

;|# #|

;\============================================================================/


;##############################################################################

;############# POLACZENIE Z BAZA DANYCH #######################################

;##############################################################################

[general]

;##############################################################################


    db.adapter = PDO_MYSQL

    db.config.host = s32.hekko.pl (próbowałem z też localhost)

    db.config.username = xxx (nazwa użytkownika bazy)

    db.config.password = xxx (hasło)

    db.config.dbname = xxx (nazwa bazy)

    db.config.charset = "utf8"


;##############################################################################


   debug.status = true


;##############################################################################


   general.admin_mail = xxx (mój mail)


;##############################################################################


   path.models = ../application/models/


;##############################################################################


   www = "http://www.xxx.pl" (moja domena)

   baseUrl = "/"

;##############################################################################

;############# KATALOGI DLA ZDJEC #############################################

;##############################################################################

[image]


   ImageDir = ../public/admin/zdjecia/

   SmallImageDir = miniaturki/

   Thumbs = thumbs/

   Thumbs2 = thumbs2/

;################################ sciezki bezwzgledne #########################


;################################ zdjecie orginalne ###########################

   szerokosc = 800

   wysokosc = 600


;############################### miniaturka 1 #################################

   min_x_1 = 210

   min_y_1 = 150


;############################### miniaturka 2 #################################

   min_x_2 = 100

   min_y_2 = 80

;############################### miniaturka 1 #################################

   min_x_3 = 300

   min_y_3 = 225


;################################ sciezki dla plikow zip ######################

   ZipFileDir = ../public/admin/zip/

   ZipExtDir = ../public/admin/zip/ext/


[aktualnosci]

;####Rozmiary zdjec############################################################

;#Duze#

   thumb_x1 = 800

   thumb_y1 = 600

;#Minatura slideshow

   thumb_x2 = 320

   thumb_y2 = 345

;#Miniatura tresc

   thumb_x3 = 155

   thumb_y3 = 115

;#Miniatura admin

   thumb_x4 = 100

   thumb_y4 = 80

[banery]

   thumb_x1 = 960

   thumb_y1 = 245


   BanerDir = ../public/admin/banery/

[kolory]

   image_on = false


   thumb_x1 = 26

   thumb_y1 = 26


   PathDir = ../public/admin/kolory/

Config dodatkowej domeny jest taki sam z tym że jest inna nazwa użytkownika i bazy oraz inny link.

Przy okazji wrzucam zrzuty z menadżera plików:

104cey2v09ie_t.jpg

Powiedz co dokładnie ci się pokazuje po odpaleniu w przeglądarce adrestwojegosklepu.pl - to oczywiście jest Twój url jaki wpisujesz. Czy odpala się ci sklep bez danych? czy odpala się tobie biała strona? czy wywala ci jakieś błędy lub warningi?

Daj znać bo jakoś ciężko się połapać w tych Twoich wypowiedziach.

Ogólnie zasada jest taka że najpierw kopiujesz wszystkie pliki poprzez ftp do katalogu pod który masz podpięta domenę. W Twoim przypadku patrząc na zrzuty będzie to public_html/public dla twojej domeny. Jak wrzucisz pliki. To zakładasz bazę danych i użytkownika poprzez swój panel. Hekko ma cpanel lub direct admin jak pamiętam więc jest to proste. Jak założysz już bazę w panelu hostingu to logujesz się na nią przez DirectAdmin i importujesz plik .sql jaki dostałeś. Powinny ci pod directadminem pokazać się tabele po takim imporcie. Taki import może trochę potrwać w zależności od wielkości bazy. Jak zakończy się import danych to w pliku konfiguracyjnym sklepu zapodajesz dane jak host, baze_danych, użytkownika, hasło itp. Nie wiem na jakim skrypcie stoi Twój sklep ale prawdopodobnie będziesz musiał w configu ustawić ścieżki dostępu do plików i katalogów na serwerze. Prawdopodobnie masz tam stare dane, osoby od jakiej kupiłeś sklep. O ile w ogóle masz tam takie opcje konfiguracji.

Ciężko jest dokładnie przez neta powiedzieć co jest nie tak, gdy odpowiada się wyłącznie na podstawie tego co piszesz, a nie widzi się nawet sklepu.

Po wejściu na moją stronę pokazuje się biała strona, sprawdziłem też kod źródłowy strony i jest pusty.

Z tego co napisałeś rozumiem że wszystkie pliki z katalogów library i application mam wrzucić do public_html/public, a nie tak jak zrobiłem wcześniej czyli bezpośrednio do public_html, tak?

Zamieszę zrzut katalogów które otrzymałem od firmy zajmującej się poprzednim sklepem.

fdr6y67d5x6k_t.jpg

Folderu “baza danych” rozumiem że nie wrzucam na serwer, plik .sql który się w nim znajduje mam zaimportować w zakładce “import”.

Baza danych zajmuje bardzo mało bo niecałe 100 KB z racji iż sklep działał bardzo krótko.

Wszystko usunąłem. I jeszcze raz zrobię wszystko od początku.

Edit.

Zrobiłem wszystko powoli jeszcze raz tak jak napisałeś (pliki wrzuciłem do public_html, czyli tak jak poprzednio), jednak pusta strona.

Opiszę wszystkie kroki:

Zrobiłem jeszcze raz wszystko od nowa.

Przekopiowałem wszystkie pliki starego sklepu poprzez FileZilla do katalogu public_html. Założyłem nową bazę danych poprzez direct admin. Zalogowałem się na phpmyadmin i zaimportowałem plik .sql który dostałem, zakończyło się powodzeniem i po lewej pojawiły się tabelki. Później w pliku konfiguracyjnym (public_html/application/config.ini) poprzez FileZilla wpisałem dane (bez cudzysłowiu): host, nazwe baze, nawer użytkownika, hasło i zmieniłem link na obecny.

Nie wiem jak w configu ustawić ścieżki dostępu do plików i katalogów na serwerze.

Edit 2.

Chyba znam już przyczynę.

To jest zawartość pliku index.php znajdującym się w public_html/public:

?php

    die;       

    //error_reporting(E_ALL|E_STRICT);

    date_default_timezone_set('Europe/London');


    set_include_path('.'

                . PATH_SEPARATOR . '../library'

                . PATH_SEPARATOR . '../application/models/'

        . PATH_SEPARATOR . '../public/scripts/fckeditor/'

        . PATH_SEPARATOR . get_include_path()

         );

    require_once 'Zend/Loader/Autoloader.php';

    require_once 'fckeditor.php';

        require_once 'dump.php';

    $autoloader = Zend_Loader_Autoloader::getInstance();

    $autoloader-setFallbackAutoloader(true);

    $frontController = Zend_Controller_Front::getInstance();

    $frontController-throwExceptions(true);

    $frontController-setParam('useDefaultControllerAlways', true);

    $frontController-setControllerDirectory(

                array(

                    'default' = '../application/default/controllers',

                    'admin' = '../application/admin/controllers',

                    'sklep' = '../application/sklep/controllers',

                    'ajax' = '../application/ajax/controllers',

                    'szablon' = '../application/szablon/controllers',

                    ));


    $config = new Zend_Config_Ini('../application/config.ini', 'general');

        $frontController-setBaseUrl($config-baseUrl);

    /* Domślny router */


        $db = Zend_Db::factory( $config-db-adapter, $config-db-config-toArray() );

        Zend_Db_Table::setDefaultAdapter($db);

        $db-query('SET NAMES UTF8');


        $routers = new Routers();

        $trasy = $routers-wczytaj();


        $config_tras = new Zend_Config($trasy);

    $router = $frontController-getRouter();

    $router-addConfig($config_tras,'routes');


    $frontController-dispatch();

Edit3. Napisałem do firmy z prośbę o przesłanie mi jeszcze raz poprawnego pliku index.php. Dostałem odpowiedź że plik jest taki jak powinien być i wysłali go jeszcze raz. Podmieniłem tekst w pliku index.php na ten który otrzymałem i na mojej stronie pokazuje się teraz błąd, wkleję źródło strony żeby było łatwiej odczytać:

Fatal error: Uncaught exception 'Zend_Session_Exception' with message 'Session must be started before any output has been sent to the browser; output started in /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/public/index.php/1' in /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/library/Zend/Session.php:454

Stack trace:

#0 /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/library/Zend/Session/Namespace.php(143): Zend_Session::start(true)

#1 /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/library/Ogolny/Controller/Sklep.php(17): Zend_Session_Namespace-__construct('sortowanie')

#2 /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/application/default/controllers/IndexController.php(4): Ogolny_Controller_Sklep-init()

#3 /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/library/Zend/Controller/Action.php(133): IndexController-init()

#4 /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/library/Zend/Controller/Dispatcher/Standard.php(262): Zend_Controller_Action-__construct(Object(Zend_Controller_Request_Http), Object(Zend_Controller_Response_Http), Array)

#5 /home/admed/do in /home/admed/domains/ad-med.pl/public_html/library/Zend/Session.php on line 454
[/code]


Poprzedni plik index.php różni się od nowego początkiem.

Stary plik:

[code]?php die; //error_reporting(E_ALL|E_STRICT); date_default_timezone_set(‘Europe/London’);
Nowy plik:

?php


	//error_reporting(E_ALL|E_STRICT);

	date_default_timezone_set('Europe/Warsaw');