Sklep internetowy, sposób na szybkie wrzucenie danych

Witam!

Mianowicie, zlecono mi wrzucenie 6 tysięcy przedmiotów na strone sklepu, 4 dni. Klient płaci więc klient wymaga,

no i wszystko okej, jednakże wklepywanie danych produktu po produkcie jest strasznie monotonne i powolutku schodzi (50 produktów w 2 godziny) i teraz moje pytanie, czy jest jakis sposób, program lub cokolwiek co wrzuci za mnie w parenascie minut te 6 tysięcy produktów za mnie na strone, i posegreguje?

prosze o szybką odpowiedź

Z góry Dziękuje

Kuba

Na pewno masz jakąś elektroniczną listę. Napisz se importer :stuck_out_tongue:

oc na kod nie licz, tobie płacą a nie nam ;]

Ręcznie to zejdzie na to z tydzień. Klient zapłacił za import, więc trzeba było się pytać przed czy dostaniesz dostęp bezpośrednio do bazy czy nie. Napisanie importu może zająć dzien-dwa przy dość \dobrych sklepach, sam import to paredziesiąt/paręset sekund + download i obrabianie zdjęć (30-60 minut).

Innymi słowy - najpierw trzeba myśleć.

Mi ciebie szkoda, wtajemnicz mnie to może ci pomogę.

No weź nie przesadzaj, nie żebym nie chciał ludziom pomagać, ale jak ktoś jest na tyle mądry by wziąć jakieś zlecenie za określoną kwotę, to musi być w stanie je wykonać. A nie żeby mu inny zrobili a on tylko kasę dostanie. Wcale nie mówię, że jeśli gość by powiedział że to jest jego sklep i nie wie jak wrzucić produkty, że ktoś by mu tego nie napisał za friko. Ale jeśli wziął to zlecenie to powinien wiedzieć jak to zrobić.

Mógł pomyśleć, że tych produktów będzie kilka tysięcy, że w takim czasie ręcznie tego nie wpisze.

mam liste produktow i ich cene, numer sap, i to wszystko wklepuje produkt po produkcie na strone, mi chodzi o to czy jest jakis program ktorym zaznacze plik excel i wklei mi wszystkie te produkty do strony, to są tylko dane czyli cena brutto netto numer sap i opis produktu

Dodane 25.07.2011 (Pn) 15:01

mam wielką wielką bardzo bardzo wielką prośbe, utwórzcie mi plik .csv z listą produktów :slight_smile:

Dodane 25.07.2011 (Pn) 16:26

dobra pora zakonczyc temat bo widze że ludzi kłuje w oczy to że grzecznie poprosiłem o pomoc w pracy za którą otrzymam pieniądze, cóż czego innego można było sie spodziewać po narodzie polskim…?

Jeden człowiek tylko odezwał się, i nieświadomie bardzo pomógł za co jestem mu bardzo wdzięczny, Dziękuję i temat do zamkniecia.

Na pewno nie tego aby za kogoś odwalać robotę za którą ty zgarniesz kasę. Trzeba było dać to do ogłoszeń kupię/sprzedam z opcją podzielenia się, to byś nawet nic nie musiał robić tylko wziąć prowizję.

Pomoc zawsze znajdziesz czy od 1 czy 100 użytkowników pod warunkiem ze zaczniesz pytać konkretnie np. @drobok-a o to jak napisać taki importer, w czym, czego użyć, nie napisałeś na czym stoi sklep czy w ogóle jak wygląda baza itp. Niestety nie każdy może logować się parę razy w ciągu 4 dni i odpowiadać na posty…

ogólnie pragnę poinformować iż ową robotę rzuciłem gdyż zleceniodawca zaproponował psie pieniądze za 6.000 sztuk (firmy za 1500 produktów biorą tyle ile maksymalnie chciał mi dać za 6.000) sposób na wrzucenie znalazłem poprzez plik .csv zawierający wszystkie produkty, jednakże to już nie ma znaczenia, nigdzie także nie napisałem że pomoc na którą liczyłem nie zamierzałem wynagrodzić.