Sklep internetowy wykupić czy postawić samemu na WP?

Od dłuższego czasu myślę o sklepie internetowym.
Prowadzę hurtownię i chcę ułatwić ludziom zakupy.
Co jest lepsze? Jak z płatnościami? Jak z danymi do faktur?
Czy są jakieś sklepy potrafiące współpracować z programem magazynowym i handlowym?
Posiadam stronę WWW od wielu lat. Wystawiałem oferty na OLX i Allegro, ale odzew jest znikomy…
Jak jeszcze można dotrzeć do klienta? Miałem wykupione roczne pozycjonowanie strony przez firmę, ale nie było większych efektów. Adwords w Google również słabo…
Mam dosyć specyficzny produkt dla wąskiej grupy odbiorców… Woreczki dla piekarni i cukierni głównie, również na herbatę i zioła oraz drobne upominki.

Jeśli masz wąska grupę odbiorców, na nic się zda taki sklep. Wtedy najlepiej działa sprzedaż bezpośrednia, tzn. dzwonisz do tych piekarni czy cukierni i ustalasz deal w zapopatrzeniu.

Sklep internetowy nada się tam, gdzie sporo użytkowników wyszukuje dany temat, to i jest szansa, że odnajdą Twój sklep.

No tak, ale chcę być otwarty na nowych, czasem innych klientów, a trudno obdzwonić wszystkie cukiernie w kraju…

Sprawdź w google key words planer liczbę wyszukań i trudność fraz, możesz tez użyć darmowego ubersugesta.

I tu zaczynają się schody, bo wkleiłeś kilka tygodni temu Twoją stroną: https://pollco.pl/ i na moje oko, to ta strona nie była wcale pozycjonowana. OK, jest jest niby 30 linków, policzmy, ze drugie tyle nie jest widocznych, ale to mało i kiepsko.

Nie będę Ci szczegółowo tłumaczył, są od tego fora i poradniki, ale musisz sam wypozycjonować stronę na interesujące frazy. :slight_smile: Jak już określisz słowa, to:

  1. Na stronę dochodzi zakładka blog i co tydzień piszesz, o woreczkach, przepisach na babkę wielkanocną itp. minimum 3000 znaków, lepiej 6000 i fajnie jakby słowo kluczowe w tekście padało np. “Można też kupić babkę wielkanocna w woreczku z kartonikiem w cukierni”. Fajnie jakbyś z tematami wstrzelił się w zapytania klientów np. Jak zapakować babkę wielkanocną?
  2. Szukasz portali z ogłoszeniami/baz firm w niektórych będzie link nieaktywny, w innych aktywny. Dodajesz się do tych tak na 2 pierwszych stronach. Opisy firmy UNIKALNE.
  3. Katalogujesz firmę. Czasami działa, czasami nie. Nie dodajesz się do darmowych katalogów, ale do płatnych, multikod powinien rzędu 50 zł kosztować, kupujesz podstawową wersje bez dodatkowych wyróżnień (można oberwać od Googla za linki w sliderach itp).
  4. Wchodzisz na whitpressa, linkhouse i kto tam jeszcze ma artykuły sponsorowane. Szukasz portali piekarniczych i publikujesz artykuł z linkiem (nie przesadzaj z anchorami typu “woreczki do pieczenia”, użyj czasem brandu firmy lub www)
  5. Szukasz grup na Facebooku i rozmawiasz z właścicielem ile za post reklamowy
  6. Wchodzisz na fora o podobnej tematyce i namiary na firmę do profilu i stopki, ale masz się udzielać a nie spamować w stylu “najlepsze woreczki do pieczenia Poznań to mój link”.
  7. Wracasz do strony internetowej i ja poprawiasz, tak raczej mocno. :slight_smile:

… Jeżeli frazy nie są trudne, to powinieneś to ogarnąć w 3 miesiące.
z przydatnych narzędzi jest darmowy ahrefs i https://www.serprobot.com

PS. i nie licz, że agencja zrobi Ci to dobrze za 300 czy 500 złotych.
PS.2. Jak coś ma być tanie i dobre to też unikaj, szczególnie unikaj ofert z allegro typu “100 ręcznych linków za 20 złotych super jakość”.

Ps3. Najważniejsze:

Postawienie dwóch stron oznacza 2x roboty i kosztów. Lerpiej sklep podpiąć na obecnej domenie.

2 polubienia

No widzę, że wiesz co mówisz :grin:
Dzięki i będę musiał się stosować.
Sklep mogę podpiąć na stronie, tylko, czy wykupić sklep zewnętrzny, czy instalować wtyczkę do WP?

NIe jestem specjalistą, ja raczej hobbystycznie w tym temacie działam, ale jak poczytasz trochę (forum PiO, blogi agencji SEO etc), to ogarniesz temat. A najlepiej weź jakiegoś “internetowego” praktykanta z technikum, czy skąd tam można, i daj mu bonus $, żeby to ogarnął. On załatwi praktyki z fotela w domu, ty zyskasz i wszyscy będą szczęśliwi. :wink:

Ja bym chyba integrował stronę firmy ze sklepem, bez nowych domen, subdomen itp. Tutaj jednak pogadaj z kims od projektowania.

Jeżeli masz konkurencje, to zobacz jak oni prowadzą stronę, ile i co ile piszą, linki zobacz darmowym ahrefsem i postaraj się naśladować. Jak u nich działa…to i u Ciebie będzie. :slight_smile:

Wystarczy sklep zainstalować w osobnym podkatalogu i podpiąć pod menu. Z separacją serwisu i jednak z subdomeną.

No tak, tylko czy Google uzna ten sklep jako część witryny, czy jako osobną. Z tego co wiem, to raczej jako osobna i jest tendencja na trzymanie sklepu, bloga etc na jednej domenie, żeby było maksymalnie dużo treści i słów kluczowych. :slight_smile:

Dobre pytanie. Nasz sklep jest tak zrobiony i działamy w ten sposób, że strona promuje marki, a sklep promuje konkretne produkty. Sklep jest w wynikach na szczycie i tak ma być, w końcu to on zarabia :slight_smile: