Sklep morele.net - proszę o opinie

Kupowałem u nich części komputerowe, monitory, laptopy, nawet słuchawki i inne peryferia i nigdy nie miałem problemów z realizacją, czy jakością towaru. Jestem ich klientem od wielu lat i zawsze ich polecam.
Oczywiście wierzę, w powyższe emocjonalne opinie, każdemu zdarzają się pomyłki w pracy, szczególnie przy tak dużej ilości klientów, tylko miejmy na uwadze, że negatywne opinie są bardziej medialne i pewnie procentowo więcej klientów zdecyduje się wyżalić o swoim nieszczęściu w postaci 5 tygodniowej reklamacji, niż zadowolonych klientów pochwalić.

Ja unikam tego sklepu. Byli ok, ale obecnie bym ich zdecydowanie nie polecił.

Może jakieś drobniejsze zakupy to tak, ale nic więcej.
Sklep stosuje złe CEO - ustawiają dostępność towaru na “dostępny” i tylko parę sztuk, aby w wyszukiwarce Google ich oferta pojawiała się na górze listy i często z niższą ceną, tylko aby zwabić klienta.

Kupujesz, przy okazji bierzesz parę innych rzeczy i wysyłają do Ciebie maila, że towaru nie mają. (tej rzeczy na której najbardziej Ci zależało), doradzają zamianę lub zwrot pieniędzy (w drugim przypadku to trochę niestety trwa, a poza tym generuje koszty, bo i tak tą rzecz musisz zamówić w innym sklepie generując dodatkowo koszt kuriera).

Gdy zwrócisz im uwagę, żeby produkt zdjęli ze stanu na stronie, ponieważ Ci zgłosili, że go nie mają i mieć nie będą w najbliższym czasie, to zdejmują na 1 dzień żebyś się odczepił, a potem znowu na minimalny stan i kolejnych klientów tak ściągają.

Do tego można trafić na niekompetentnych pracowników, którzy wprowadzają Cię w błąd.
Przykład:
Chciałem zapłacić przelewem online, ale strona bankowa poprosiła mnie o zmianę hasła (czasowo tak robią ze względów bezpieczeństwa).
Przez to nie mogłem dokończyć transakcji.

Po wystosowaniu zapytania, czy jest możliwość wznowienia sesji i zapłaty tym sposobem to odpowiedzieli, że nie ma takiej możliwości i żeby to zamówienie anulować i utworzyć nowe.
Cwaniaki w międzyczasie podbili ceny tych rzeczy, co miałem w zamówieniu i po ponownym dodaniu do koszyka i zamówieniu miałbym ok 140zł na górkę.
Od operatora płatności następnego dnia dostałem e-mail z linkiem pozwalającym na wznowienie płatności.
Po napisaniu kolejnej wiadomości Pani z obsługi klienta Morele.net przeprosiła za wprowadzenie mnie w błąd.

Także jak bierzesz coś, czego stan jest w okolicach 1-10 sztuk to możesz się spodziewać e-maila, że danej rzeczy nie ma na stanie.

Co więcej weź spróbuj się zapytać o daną rzecz przed jej zakupem.
Wraz z odpowiedzią na pytanie na 99,9% podbiją jej cenę zanim dodasz ją do koszyka.

Obecnie do X-kom nie mam zastrzeżeń i mogę polecić. Komputronik też, ale przesadzają z niektórymi cenami.

Też kupuję w tym sklepie od dawna i nie miałem żadnych problemów. Jedyne co to przydarzyła mi się wadliwa płyta choć była oryginalnie zapakowana. Odesłałem ją wraz z opisem problemu a po ok 2 tygodniach otrzymałem nową.[quote=“pocolog, post:21, topic:392220”]
Oczywiście wierzę, w powyższe emocjonalne opinie, każdemu zdarzają się pomyłki w pracy, szczególnie przy tak dużej ilości klientów, tylko miejmy na uwadze, że negatywne opinie są bardziej medialne i pewnie procentowo więcej klientów zdecyduje się wyżalić o swoim nieszczęściu w postaci 5 tygodniowej reklamacji, niż zadowolonych klientów pochwalić.
[/quote]

Ja uważam, że wręcz jest to nie możliwe żeby nie było niezadowoleń przy takim ogromie sprzedaży. I tak jak napisałeś - nabijesz 100 plusów i nic ale jednego Ci zapamiętają.

Ludkowie, to post z 2012 :wink: Czyżby archeologia?

Sklep działa nadal, a skoro ktoś to odkopał to szukał aktualnych opinii, ale fakt: nie sprawdziłem, że to wykopaliska :wink:

No i co, jest w 100% na temat a wielu forumowiczów odsyła się do tego sklepu.

No i nic.
Morele istnieje, w przeciwieństwie do wymienianego w wątku na przykład Agito, które padło jakiś czas temu, a którego resztki przejęła firma eMAG.

Po prostu tak stare wątki powinny być zamykane z automatu po powiedzmy 3 latach, właśnie przez (nie)aktualność informacji.

1 polubienie
https://forum.dobreprogramy.pl/t/nowe-forum-discourse-2017-bledy-propozycje-sugestie/?source_topic_id=392220

Wiem, wiem :wink: Nie sprawdzałam, czy czasem już to gdzieś tam nie było. Za dużo przewijania.
Tak mi tylko to wpadło do głowy przy okazji, bo zazwyczaj na forach admini psioczą, gdy się odkopuje stare wątki.
Edit: Wrzuciłam już.

Tyle, że tutaj informacje są nadal aktualne. Ba, czytający może porównać “jakość sklepu” względem kilku lat, a to jest czasem cenne.

1 polubienie

Szczerze nie polecam. Kupiłem u nich najdroższe powietrze. Dostarczono mi pusty karton i mimo reklamacji stwierdzili, że wysłali towar. Tylko nikt nie potrafił wytłumaczyć wagi przesyłki 100 g. Jakość obsługi również na bardzo niskim poziomie. Sprawa zgłoszona do rzecznika praw konsumenta.

1 polubienie

Korzystam z tego sklepu od 5 lat. Kupiłem od nich w tym czasie kilkadziesiąt artykułów, ostatnio dysk SSD, monitor. Wszystko bez zastrzeżeń! Odbieram osobiście w ich punkcie. Musiałeś mieć pecha.

Ostatnio sprawdzałem historię zakupów na morele, wydałem tam ponad 20 tysiaków i nie miałem żadnych problemów, lub reklamacja przebiegła perfekcyjnie (dostałem klawiaturę niezgodną z opisem, ale to nie był nawet błąd morele tylko HP - przysłali kuriera na następny dzień, a kasę zwrócili).

Przy takiej ilości klientów jak oni mają co jakiś czas pewnie zdarzy się wpadka - to normalne i nawet większym firmom się zdarza, tyle że niezadowolonych klientów bardziej słychać, bo ci zadowoleni przeważnie nie wchodzą na fora, żeby się pochwalić że wszystko było ok z zakupem :wink:

Ja sklep tak czy inaczej polecam, bo jestem ich wiernym i zadowolonym klientem.

edit.
Upss. Nie zwróciłem uwagi, że się powtarzam z opinią sprzed roku :wink:

Musiałem mieć pecha. Faktycznie może tak. Ale też jestem handlowcem i zawsze staram się wychodzić z twarzą z takiej sytuacji. Każdy ma prawo się pomylić, ale wypada przyznać się do błędu. Bo jak można wytłumaczyć że waga paczki w której miał znajdować się zasilacz o wadze ok. 2kg, została oznakowana na poczcie jako 100g?
MIMO WSZYSTKO NIE POLECAM!

Ok

Miałem troszkę problemów ze zwrotem, Ogólnie polecam :wink:

Sorry, ale z kontekstu tej rozmowy (a raczej jego braku) nic nie wynika. Z tej wymiany listów którą tutaj udostępniłeś nie potrafię ze 100% pewnością stwierdzić kto jest winny a kto nie bo nie mam szerszego obrazu na całą sprawę. Dlatego pozostaje mi pozostać tutaj bezstronnym nie opowiadając się po żadnej ze stron konfliktu.

1 polubienie

Dwukrotnie w czasie zarazy korzystałem z Morele. Za każdym po dwóch dniach odbierałem towar bez problemu z pobliskim kiosku Ruchu. Mam bardzo dobrą opinię o tym sklepie. Sześć lat z niego korzystam bez problemów.

Skoro paczka wyszła z Moreli, to należało ją odebrać. A potem dokonać zwrotu, na który kupujący ma 14 dni.

1 polubienie

Ok… Nie ma problemu, zapraszam do zakupów wiec…

Kupowałem niedawno monitor u nich (w lutym). Wszystko ok.
Ogólnie to nikt tutaj nie napisał, że nie masz racji. Tylko raczej tak naprawdę nikt nie wie o co w ogóle się rozchodzi i czym cała afera jest spowodowana.

1 polubienie