Sklep morele.net - proszę o opinie

Zamierzam w najbliższym czasie złożyć sobie komputer i mój wybór padł na ten właśnie sklep - morele.net. Mieszkam w Koszalinie i w pobliżu mojego domu nie ma, niestety, żadnego “fizycznego” sklepu tej sieci, dlatego pozostaje kupno przez Internet.

Nie zamierzam samodzielnie składać PCta, bo boję się, że coś uszkodzę - złożenie kosztuje tam 65 złotych i zamierzam skorzystać z tej usługi.

Mam natomiast pytanie do wszystkich, którzy korzystają/li z usług tego sklepu. Mój wybór uzależniony jest od wielu opinii i raczej go nie zmienię (najwyżej na agito, o którym wiem niewiele, a wiele dobrego słyszę), dlatego chciałbym się upewnić, czego mam się spodziewać.

Czy części stamtąd są dobrej jakości?

Czy są dobrze zamontowane?

Jak długo będę musiał czekać na kuriera?

Jak wygląda obsługa klienta, czy korespondencyjny charakter transakcji nie przysparza problemów?

Czy transport jest na tyle bezpieczny, aby wszystkie zamontowane wewnątrz podzespoły nie poodrywały się?

Nie piszcie, proszę, postów w stylu “nigdy nie kupowałem tu i nawet nie znam tego miejsca, ale za to polecam ci XYZ.pl”. Oczekuję wyłącznie opinii od byłych i obecnych klientów morele.net.

Sklep jako taki jest bardzo dobry . Towar zawsze zgadza się z tym co zostało zamówione . Co do składania - to już jest uzaleznione od pracowników sklepu ( a ci bywają rózni ) . Z ogólnych opiniii , które do mnie dotarły mozna wywnioskować że jest dobrze . Transport jest bezpieczny , przynajmniej nie słyszałem aby coś komus powypadało . Myślę ze śmiało możesz do nich uderzać . Pzdr.

Kupowałem tam rok temu komputer w częściach i wypadli bardzo pozytywnie.

Mają świetny program wymiany “serwis ekspresowy (zgłoszenie 3-dniowe)”. Przez mój błąd uznałem, że karta graficzna, którą tam kupiłem jest zepsuta - bez zbędnych pytań przysłali po nią kuriera już na drugi dzień (na swój koszt). Szczęśliwie sprzęt był sprawny, a problem wystąpił po mojej stronie, więc karty nie musiałem oddawać.

Tak więc osobiście ich polecam.

Różne rzeczy tam kupowałem i ogólnie wszystko załatwione pozytywnie, można śmiało korzystać z ich usług.

Spotkałem się z jakimiś negatywnymi opiniami ale nie wiem na ile prawdziwymi. Kolega swojego czasu kupował tam sporo sprzętu. Co prawda odbierał stacjonarnie na miejscu ale był bardzo zadowolony z cen i ogólnie transakcji.

Ten sklep to mega pozytyw :smiley: Kupowałem u nich już trzy komputery (wszystkie na części; sam je składałem) i kilka innych gadżetów. Za każdym razem towar zgody z opisem i błyskawiczna realizacja.

Chociaż Agito to też całkiem niezły sklep internetowy. Jednakże z tych dwóch polecam Morele.

Od siebie dodam, że morele ma bardzo rozbudowaną sieć odbioru osobistego, można też targować ceny transportu :wink:

A propos, ile tam kosztuje przesyłka takiego gotowego komputera?

Trzeba zakładać konto, żeby tam zamawiać? Dużo problemów jest z “papierkową robotą”?

Jestem stała klientką róznych sklepów internetowych i to przydarzyło mi się w sklepie Morele przeszło moje najśmielsze oczekiwania! !!

Otóż 10.01.2012 złożyłam zamówienie i dokonałam przelewu należności, 11.01. dostałam informację że towar został wysłany firmą Shenker i pojawi się u mnie następnego dnia tj. 12.01. 2012. Czekałam 12, 13, 14 stycznia i nic! 15 stycznia postanowiłąm wyjaśnić sprawę. Zadzwoniłam do Shenkera i tam bezproblemowo podałam numer listu a Pani powiedziała mi że niestety towar nie został wysłany ponieważ nie opuścił jeszcze magazynu sklepu Morele . Skąd zatem wziął się numer listu przewozowego??? nie wiem… Zadzwoniłam zatem do sklepu morele by wyjaśnic cała sytuację i tu niemiała niespodzianka : "jesteś 13 w oczekiwaniu na połaczenie, czas oczekiwania wynosi 20 minut " Popnada 20 min czekałam na zgłoszenie konsultanta wysłuchując durnej melodyjki, kiedy już udało mi się połaczyć Pani powiedziała że nie wie czemu nie otrzymałam towaru , że podobno sprawdza to ich dział jakości i że najpóźniej jutro powinnam dostać inf. co dalej.

Ok. myślę, do jutra poczekam. Po 2 dnioach i braku informacji postanowiłam zadzwonić, tym razem byłam 7 w kolejce, i czas oczekiwania na połączenie wynosił 10 minut, jakoś przezyłam. W słuchawce usłyszałam to samo kilka dni temu - sprawdza to nasz dział kontroli jakości.

Zdenorwowałam się i 17.01. poprasiałm o zwrot pieniedzy na konto, który miał się dokonać następnego dnia.

Dziś jest 27 styczeń i dalej nie mam kasy.

Dzwoniac i pisząc za każdym razem słysze że przelew zostanie niezwłocznie dokonany.

A ja jak nie miałam pieniędzy tak nie mam ich dalej.

Zaczynam się obawiać że już nigdy ich nie odzyskam, a nie jest to najmniejsza kwota.

Dlatego jesli nie chceci przeżywac tego samego koszmaru wybierzcie inny sklep !!

Em… zamówiłem ten komputer na morele.net, i większych problemów nie było. W trakcie realizacji zamówienia ale przed jego sfinalizowaniem zadzwoniłem, żeby dodać do zestawu klawiaturę z myszą i słuchawki - nie było problemu, poza wspomnianym przez ciebie 20minutowym czekaniem. Co prawda przez roztargnienie magazynierów nie dostałem dodatkowego sprzętu i musiałem składać reklamację, ale już po kilku dniach od jej wysłania dostałem kuriera z drugą paczką. Bez dodatkowych opłat.

W dodatku skorzystałem z promocji, która daje złożenie zestawu za 1zł zamiast standardowych 65 i wysyłkę za darmo.

Transport bezpieczny, kurier w miarę uprzejmy, obsługa raczej nienaganna. Musiałaś mieć pecha, bo w necie same pozytywne opinie o tym sklepie, który od niedawna cieszy się również moim uznaniem, zaufaniem i szansą na współpracę w przyszłości :wink:

Jeśli chodzi o kupno przez internet w Morele.net, szczerze nie polecam. Tzn. ujdzie jeśli wszystko będzie ok i nie będziesz nic reklamował…

Oto moja opinia:

Uwaga! Opinia dotyczy centrali firmy w Krakowie, sprzedaż internetowa.

Moja opinia o sklepie Morele.net zaczęła gwałtownie spadać jeszcze zanim dostałem zakupiony towar.

Wysyłka przedłużana była z dnia na dzień bez podania przyczyny i trwała około 2 tygodnie. Ale to jeszcze nie tak źle. W końcu dotarła.

Montaż poprawny, ale jak na mój gust, jeśli biorą za to 49 zł, mogliby dać jakąś przyzwoitą pastę termoprzewodzącą, a nie najtańszą na rynku (mój procesor mocno to odczuwa).

Nie mniej jednak do tego czasu miałem jako tako neutralną opinię o sklepie.

Spadła ona znacznie, gdy (po kilku godzinach pracy) zepsuł się zasilacz. Oczywiście zareklamowałem go. Chciałem, aby przysłali po towar kuriera (zgodnie z ustawą o ochronie praw konsumenta, sprzedawca pokrywa koszty przy uznaniu reklamacji), ale nic tutaj nie wywalczyłem. Odesłałem więc towar. Przez dwa tygodnie po fizycznym otrzymaniu przesyłki nie zmieniał się status zamówienia. Dopiero gdy zapytałem, dostałem informację, że reklamacja została uznana i zostanie wysłana do serwisu producenta. Przez kolejne dwa tygodnie status w systemie był: Towar Przyjęto". Gdy zapytałem po raz kolejny, ktoś się tym zainteresował i zmienili na “Wysłano do serwisu producenta”. Po miesiącu cotygodniowego pytania (odpowiedzi z reguły po 2 - 4 dniach) dostałem informację, że powinienem otrzymać towar ‘w piątek’. W poniedziałek zapytałem, co jest i przez tydzień nie otrzymywałem informacji. Po tym tygodniu dostałem informację, że ‘w piątek powinien być’. Niestety to również nie okazało się prawdą. Wysłali towar dopiero gdy zadzwoniłem i udzieliłem im słownej nagany za takie postępowanie.

Ogólnie czas reklamacji wynosił ponad 3 miesiące (Zgłoszone w grudniu, wysłane w styczniu, odebrane w połowie marca).

Podsumowując, podejście do klienta w tej firmie to kpiny, a pojęcie szacunku dla czyjegoś czasu nie istnieje.

Nikomu nie polecam placówki w Krakowie. Jeśli to już muszą być Morele, lepiej podjechać do jakiejś placówki w pobliżu, niż zamawiać przez internet. Pozwoli to zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

Duży negatyw, ze względu na bardzo długi czas serwisowania.

Sprzęt wart około 150 zł odebrałem dopiero po około 5 tygodniach!

Absurd! morelowcy twierdzą, że serwis producenta tak długo trzymał,

bardzo mało prawdopodobne, aby sobie trzymali złom po 4-5 tygodnie.

W takim wypadku producent musiałby wybudować ogromne magazyny na złom i

ponosić nie małe koszty ze składowaniem zepsutego sprzętu

Ale jeżeli rzeczywiście producent tak długo trzymał sprzęt (w co nie wierze) to morelowcy

sami powinni tą sprawą sie zająć, ponieważ nie otrzymałem gwarancji tylko sama fakturę, więc oni powinni tego dopilnować,

ale jak już za sprzęt zapłaciłem to…

Dopiero moja interwencja ruszyła sprawę, gdybym sie nie przypomniał

to dalej bym nie odebrał sprzętu. Totalna olewka klientów.

Chodź jestem (byłem) stałym klientem od kilku lat, to nie mam zamiaru

przechodzić ich chorego systemu serwisowania bo to są jakieś kpiny.

I żebym nie był gołosłowny to poprzednio sprzęt o wartości 60 zł też trzymali 4 tygodnie…

I jeszcze zauważyłem ze w ostatnim czasie zbierają bardzo dużo negatywów…

Ja także tego sklepu morele.net nie mogę polecić. Oddałem pamięć Kingstona do reklamacji,od początku była zepsuta i na rozpatrzenie reklamacji,czekałem 6 Miesięcy !!

Ja polecam ten sklep. Kupowałem u nich 2 razy komputer ze złożeniem. Paczka przyszła dobrze zabezpieczona i wszystko było dobrze poskładane. Raz trafiły mi się wadliwa kość pamięci. Reklamacja na ich koszt została załatwiona ekspresowo. Dostałem nowe kości, które były już ok. Kontakt też bardzo dobry.

Skoro macie gwarancję PRODUCENTA to dlaczego oddajecie sprzęt do sklepu? Na własne życzenie marnujecie swój własny czas.

A jeżeli chodzi o morele.net to mają duże koszty dostawy oraz trzeba czekać kilka dni aż wyślą zamówiony towar. BOK odpowiada rzetelnie, ale trzeba długo czekać na odpowiedź (dopytywałem o kody NVIDIA F2P). Na plus w morele było pakowanie - paczkę a kartą graficzną wypełnili powietrzem w folii. Dodam jeszcze, że bardzo pozytywnie zaskoczył mnie sklep http://sklep.gamestore.pl/ - zamówiłem obudowę SilentiumPC M40 w sobotę, a dostałem w następny wtorek. Jeszcze dołożyli smycz oraz 5 zł rabatu, a już i tak mieli najtaniej tą obudowę.

A według ciebie człowiek kupujący,kości pamięci,obudowę,kartę pamięci i tak dalej gdzie ja ma oddać.

Google/Bing/DuckDuckGo > “nazwa producenta” > Serwis/Wsparcie/Pomoc techniczna/RMA itp.

Bravo Jaro za myślenie,już widzę jak ty wysyłasz obudowę PC do Tajwanu a kartę pamięci do USA.Proszę cię nie pisz bredni bo bo bym się udławił chlebem ze śmiechu.

@galy1

Obudowę PC (SilentiumPC), pamięci RAM, pendrive oraz karty pamięci (Wilk) kupiłem od polskich producentów (importerów), więc za granicę nie muszę ich wysyłać. Poza tym większość producentów ma swoje serwisy w Europie np. Acer w Czechach - i właśnie tam wolę wysłać laptop niż odsyłać do do sklepu i czekać na niego tygodniami. Odesłanie uszkodzonego sprzętu do sklepu wybieram w ostateczności lub w ramach Ustawy (Niezgodność towaru z umową).

P.S. Skończmy OT.

Uwaga na zakupy w tym sklepie, Oszukują]!!! Morele.net Sprzedają produkty używane albo odnawiane jako produkty nowe, otrzymałem laptopa który nie miał gwarancji producenta, był zadrapany i miał zapadnięty jeden klawisz na klawiaturze, Przed realizacja zamówienia pytałem czy pochodzi z Polskiej dystrybucji, czy nie pochodzi z jakiś zwrotów, zostałem zapewniony ze laptop jest z polskiej dystrybucji i jest to nowy produkt, natomiast po otrzymaniu produktu okazało sie, ze jest to produkt z dystrybucji USA, z jakiegoś zwrotu, odnawiany i bez polskiej gwarancji producenta, zapakowany w karton zastępczy, posiadał gwarancje 3 miesięczną na terenie USA, powyższe dane potwierdził mi sam producent w oficjalnym piśmie. Poza tym sprawy reklamacyjne na podstawie Rękojmi to jakaś fikcja w tym sklepie, robią wszystko żeby tylko naciągnąć i oszukać klienta, wyjaśnienie powyższej sprawy zajęło mi 5 minut natomiast sklep zajmował się tym 10 dni i to jest dla nich tryb ekspresowy, dalej robią same problemy. Sprawdzajcie każdy produkt jeżeli coś tutaj już kupicie. Ostrzegam i radzę zakup w innym sklepie. Do tego na swojej stronie osuwają opinie które są dla nich niewygodne, więc nie sugerować się tym co jest w opiniach na ich stronie.