Sklep plików muzycznych we .flac

Witam, nie bardzo wiedziałem do jakiej kategorii przyporządkować ten temat ale postanowiłem napisać tu. Jakie polskie sklepy online z plikami muzycznymi sprzedają nie tylko w formacie .mp3 ale i .flac ogólnie poszukuje gdzie mogę kupić utworki w bardzo dobrej jakości. I jeszcze małe pytanko a pro po co jest w lepszej jakości standardowa płytka CD-Audio czy pliczek .mp3 320kb/s? Mam dobry sprzęt Hi-Fi a teraz brakuje mi dobrej jakości muzy bo chyba CD-Audio to już przeszłość…

Co do sklepów z plikami FLAC - to się nie będę wypowiadał - bo jedyny z którego korzystam to Society of Sound (B&W) - ale to raczej niszowe wydawnictwo. Co do drugiej zaś kwestii - to nie ulega wątpliwości że format CD-A jest lepszy od każdego MP3 (format kompresji STRATNEJ - czyli zawsze coś się traci) - niemniej jak widać - miliardy ludzi na świecie słuchają mp3 i żyją. Wszystko zależy od słuchu i preferencji. Czyli jak to bywa w życiu: dużo zależy od tego na jaki kompromis jesteśmy pójść gotowi.

Polecam pierwszy polski portal z plikami audio wysokiej jakości - Gaude.pl

Znajdziesz tam dużą bazę muzyki w formatach .flac i .wav w jakości Studio Master ,

już teraz dostępne są utwory 24bit / 88.2kHz - portal zapowiada również wyższe częstotliwości.