"Sklep przyszłości" Żabka

Żabka:
Żabka wskazuje przyszłość handlu: wspólnie z Microsoft prezentuje innowacyjny koncept sklepu
Żabka już od dwudziestu lat zajmuje szczególne miejsce w świadomości klientów. Dwie dekady działalności blisko konsumentów i ich potrzeb pozwoliły na stworzenie nowoczesnego formatu convenience, wdrażanego w sieci od ponad dwóch lat. Równolegle do zmian wizualnych i asortymentowych, nowy format pozwala na wprowadzenie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Partnerem projektu jest Microsoft i 10 spośród jej firm partnerskich, których rozwiązania umożliwiły stworzenie konceptu sklepu, gdzie najnowsze technologie służą wygodzie klienta.

Czytaj więcej: www.zabka.pl

Przeczytałem to dwa razy i dowiedziałem się… niczego.

1 polubienie

Na www.wirtualnemedia.pl, jest bardziej “szczegółowa” informacja…

Pierwszy raz mogę powiedzieć o tej sieci, że wprowadza coś sensownego na miarę naszych czasów :slight_smile:

Czy będzie tak jak z Edge i Chrome?

Bierzesz z półki jogurt X. Nagle syrena, stroboskopy i komunikat z kołchoźnika: Czy jesteś pewien, że nie chcesz spróbować jogurtu Y, który jest smaczniejszy, lepszy, bardziej świeży, tańszy i w ogóle miód-malyna?

Przy kasie - od góry zjeżdża panel, który o mało nie wybija ci zębów i widzisz pytanie:
Czy chcesz powiadomić znajomego przy pomocy twojego konta Poczty Outlook o tej zajebiaszczej promocji?
:rofl:

1 polubienie

Nie wrzucaj tego szura i oszusta. Jeszcze ktoś zacznie wierzyć w jego bzdury.

Zasadniczo spoko, jeśli jest z nim coś nie tak, nie znam.
Ale po pierwsze widziałeś materiał? Czytałeś cokolwiek z żabki lub artykuł gdzieś indziej? Głowy nie dam sobie uciąć bo przyznaje, że tutaj przypadkiem zobaczyłem i posłuchałem tak 5/10 i przynajmniej częściowo się zgadzało, może nie w 100 % ale też nie było tak, że gadał totalnie od rzeczy. [A to, że ktoś może się walnąć i powiedzieć (mniej lub bardziej świadomie) coś źle to wiadomo i wiara w artykuły i “gadające głowy” w sposób bezmyślny jest głupotą w samą sobie, więc też nie można przyjmować żadnych artykułów tak bezmyślnie]. Ale przynajmniej jest odpowiedź o co chodziło w 1 poście tak mniej więcej.
Po drugie, nie znam za bardzo człowieka. Co z nim nie tak ale tak poza tym, że szczur i oszust?

Czyli co? kompletny brak argumentów, ale pomawianie osoby w internecie (żeby nie powiedzieć hejt) idzie pełną parą? Spoko, w takim razie wybacz ale nie skorzystam z Twojej prośby czy może raczej nakazu. Gdybyś to uargumentował nawet źle nie miałbym problemu, nie wiem, czy spełniłbym prośbę ale na pewno nie miałbym problemu. A tak jak hejtujesz bez jakichkolwiek prób uargumentowania, to sorry. Nie rób “bo nie”, sorry nie jestem z gumy i każdemu nie dogodzę [i nikt tego nie jest w stanie zrobić], bo ten lubi loda, tamten barana i nie da się każdemu dogodzić i zawsze znajdzie się ktoś poszkodowany, więc nawet nie próbuje.

Wracając do tematu. Spełnia się mokry sen wszystkich ajentów Żabek - koniec z płaceniem za pracę ludziom, teraz automaty. Żabek unikam jak ognia przez fatalną obsługę, jakość towarów i wyzysk ludzi. Teraz będę jeszcze bardziej unikał by mnie ktoś nie sprofilował bez wyraźnej potrzeby. Już normalnie nie pójdziesz do sklepu po mleko, bo zaraz Cię ktoś zacznie spisywać i dobierać Ci produkty, które rzekomo potrzebujesz. W złą stronę to idzie.

A i skoro to jest robione wraz z M$ to mając Windows 10 spodziewajcie się powiadomień w stylu “Kończy Ci się mleko! Najbliższa żabka 300m na południe. Przy zakupie trzech płacisz za dwa!”

2 polubienia

W sumie bez smart lodówki może uda się uniknąć takich reklam.

Metadane panie. Skoro średnio co tydzień kupujesz dwa mleka powiedzmy to można Ci co tydzień wysłać powiadomienie, że “to dobry moment na zakup mleka”.

To dobrze, że na razie kupuje mleko u HAMideł lub w Społem, tam najwyżej umieją ściany pomalować i regały wymienić na jakieś plastiki.