Sklep w Windows 8.1 nie działa

Po aktualizacji Sklep przestał działać, gdy był Windows 8 wszystko działało. Oczywiście szukałam jakiegoś rozwiązania w Google. Znalazłam jedno, że trzeba wkleić jakiś tam kod do wiersza poleceń i wielu osobom to pomogło - ale nie mi. Wciąż nie mogę włączyć Sklepu. Czytałam również, że trzeba zaktualizować sterowniki do karty graficznej - tak też zrobiłam. I wciąż nic… Pomoże ktoś?

Wszystkie klucze w rejestrze np. HKEY_CURRENT_USER muszą mieć w uprawnieniach grupę ALL APPLICATION PACKAGES z odpowiednimi uprawnieniami niestety wiele starszych programów podczas instalacją usuwa ją.

 

Tu jest opis jak to naprawić:

http://blogs.technet.com/b/askperf/archive/2013/10/11/what-to-do-if-your-windows-8-modern-app-fails-to-start.aspx

Nic z tego nie rozumiem :x Nawet po przetłumaczeniu. Od czego mam zacząć? Gdzie wejść? Co zrobić?

wpisz będąc na ekranie głównym : cmd

w wynikach nacisnij ppm na comand promp i wybiesz uruchom jako administrator.

w otwartym oknie wpisz : wsreset.exe i nacisnij enter

Wyskoczyło:

uruchomiono ponownie cmd i wpisz to :

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml

oczywiscie enter

To już wcześniej próbowałam.

p79b77.jpg

Za chwilę znika, a Sklep wciąż nie działa…

wiec sprobuj jeszcze inaczej, nacisnij klawisz windowsa+r i teraz wpisz w/w komendę. jesli to nie pomoże sprawdź czy masz zainstalowana aktualizacje KB2871389. ewentualnie ja przeinstaluj. reset i wtedy sprawdź sklep

Jak to sprawdzić?

ustawienia->zmienił ustawienia komputera->aktualizacje i odzyskiwanie->wyświetlany historie aktualizacji i poszukaj

Mam tylko:

759dsc.jpg

 

Coś się aktualizuje. Zobaczymy.

 

Wciąż nic. Aktualizowałam w Windows Update - z tego co widzę, to zaktualizowano to samo co wyżej.

tu możesz pobrać

www.microsoft.com.nsatc.net/downloads/en/details.aspx?FamilyID=8A1CBC6A-EFE6-4F80-B3DA-08F4C04675AB

zainstaluj, reset i sprawdź czy sklep działa. jeśli nie to zostaje jedynie powrót do 8 instalacja tej aktualizacji i dopiero aktualizacja do 8.1

jak podaje ms podczas upgrade do 8.1 ww aktualizacja jest niezbędna do prawidłowego działania sklepu