Sklep Windows w starszej wersji

Po formacie zainstalowałem większość sterowników i aktualizacji które były dostępne w win update (z 40 ich było), wczoraj po tej aktualizacji wyszukałem ponownie i pojawiła się aktualizacja windows update 8.1 (z 800 mb). Po tych aktualizacjach wreszcie mam windowsa prawie takiego jakiego miałem (pojawił się u góry pasek w aplikacjach z zamknięciem aplikacji krzyżykiem, itp).

  1. Jednak sklep windows mam nadal w jakiejś starszej wersji - nie ma wyboru aplikacji z paska u góry (bezpłatne najlepsze, itp.). Muszę klikać u góry PPM i dopiero się pojawia to menu - nie chcę tak. 

  2. Jeszcze na dodatek jak otwieram sklep windows to pisze, że brak połączenia …, biorę spróbuj ponownie i dopiero się otwiera.

  3. Ostatnia rzecz: wybieram Twoje aplikacje -> Aplikacje niezainstalowane na tym komputerze: jest widocznych 16 aplikacji i przy każdej pisze Niedostępna. Jednak każdą z nich mogę normalnie otworzyć (czyli są zainstalowane).

Gdy wybieram Twoje aplikacje -> Aplikacje zainstalowane na tym komputerze:  Aplikacje zainstalowane na tym komputerze nie są już dostępne w Sklepie Windows.

 

PS: Mam wyszukanych ze 100 dostępnych aktualizacji w win update, ale nie chcę wszystkich aktualizować, mam wolny internet.

Po wejściu do sklepu jest przycisk u góry po prawej z symbolem użytkownika. Po kliknięciu będzie opcja Pliki do pobrania i aktualizacje lub podobna (sugeruje się windows 10). Stamtąd można aktualizować aplikacje kafelkowe i sam sklep.

Nie ma żadnego symbolu użytkownika.

http://scr.hu/0ixa/mmbhj

A to jest jeśli rozwinę górny pasek:

http://scr.hu/0ixa/zpnop

W zakładce konto nie ma takiego czegoś.

 

Próbuj jeszcze tak jak podano w poradniku Microsoftu http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/automatic-app-updates-help

Mam ustawione na Tak, a gdy naciskam sprawdź aktualizacje, to wyskakuje brak.

No nic, chyba spróbuje zainstalować niektóre aktualizacje systemu windows 8.1 dla komp z proc x64.

 

EDIT: w win update pobrałem i zainstalowałem wszystkie aktualizacje z 2014 roku i sklep jest jak dawniej :slight_smile:

Jednak gdy otwieram aplikację gry, włącza się xbox i po wpisaniu hasła do konta microsoft pojawia się takie cuś: http://scr.hu/0ixa/h6ii7