Sklep zamienił towar - czy zaakceptować?


(Wojgp) #1

Witam

Zakupiłem i zapłacilem za Procesor AMD Sempron 190 BOX 2.5GHz 2x512KB L2 S-AM3 w 1 ze sklepów internetowych, a bez mojej zgody zamieniono na AMD Sempron 145 twierdząc, że niby jest to lepszy procesor.

Dodatkowo Pamięć DDR3 GOODRAM 2GB/1333MHz PC3-10600 CL.9 zamienili na A-DATA 2GB 1333 Mhz CL.9

Prośba o wypowiedzenie się do znawców tematu czy jest to 'opłacalna' dla mnie zamiana i czy ją zaakceptować ?

Mnie udało się ustalić tyle:

Np. na stronie http://www.game-debate.com/cpu/index.ph ... empron-145 okazuje się, że model 190 jest średnio o 31% bardziej wydajny od 145.

Na stronie http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... ron+X2+190 procesor X2 190 ma wynik 1425, natomiast Sempron 145 jedynie 843 - http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Sempron+145

Ponadto Sempron 145 można kupić już za 125 zł natomiast Sempron 190 144 zł.

Ceny Sempron 190: http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/4430149

Ceny Sempron 145: http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/1460528


(Pablo_Wawa) #2

Powiem tak - nie wiem, gdzie dokonywałeś zamówienia, ale te podmianki wyglądają podejrzanie - albo sklep ma taki sprzęt (jaki jest do zamówienia), albo go nie ma i teraz kombinuje. Nigdy nie kieruję się kryterium najniższej ceny, a renomą danego sklepu oraz dostępnością punktu odbioru i serwisu w moim mieście.


(krzysztofkhn) #3

Przypominam !

Reklamacje na podstawie niezgodności towaru z umową składasz na kosz sklepu.


(kp1971) #4

Przede wszystkim 190 jest dwurdzeniowy a 145 jedno. Odpowiedź chyba jasna.


(Ja$) #5

Nie akceptować. Twoje zadowolenie z zakupu musi być pełne. Zamów komputer w innym sklepie. Wygląda na to, że sklep stosuje chwyty rodem z Allegro.


(Vardas) #6

Tak jak inni piszą. Nie zamieniaj procesora! Jeżeli twierdzą, że jest lepszy to gratuluję im wiedzy… ja bym tam nic nie kupował na twoim miejscu.


(Wojgp) #7

Dziękuję wszystkim za rady. Mało tego wraz z w/w towarami zamówiłem i zapłaciłem za 2 płyty główne w cenie 288 zł/szt. Na ich ściągnięcie czekałem 3 tygodnie , w międzyczasie sklep zapewniał , że będą. Po 3 tyg. dostałem informację, że ‘jest problem z płytami głównymi’. Przy okazji cena na stronie sklepu wzrosła do ok 400 zł Zapytałem z innego konta email o ich dostępność i uzyskałem info, że jak najbardziej są i że nawet kilka dni wcześniej realizowali zamówienie na te płyty, ale oczywiście od kogo innego.

W związku z tym sklep nie realizował mojego zamówienia tylko dlatego, że prawdopodobnie nie zaktualizowali ceny, a dystrybutor je podniósł. Sklep nie chciał dopłacać do interesu i dlatego zwlekał z wydaniem towaru.

Oczywiście nie było reakcji na pisemne wezwanie do wydania towaru, dopiero pismo od radcy prawnego poskutkowało, ale czym…? Wydaniem innych CPU i pamięci, za wyjątkiem płyt głównych

Sprawa w najbliższym czasie trafi do sądu. CPU i pamięci zwracam do wymiany bądź zwrot wpłaconej kwoty i kupuję gdzie indziej. Od sklepu będę żądać zwrotu różnicy w cenie w stos. do oferty, którą wybiorę w najbliższych dniach. Planuję również dochodzić odszkodowania z powodu niezrealizowania zysków w prowadzonej dział. gosp. wynikających z planowanego zastosowania podzespołów przy liczeniu bitcoin i kodów sl3.

Sklep o którym mowa powyżej znajduje się pod adresem http://mobilnyswiat.pl - f-ma Focus System, ul. Mikołaja Reja 9, Kraków


(Galy1) #8

Wojgp dziękuje za dane sklepu,będzie u mnie na czarnej liście.Jeśli chcesz dobry sklep (Sprawdzony) z Krakowa to ze swojej strony polecam https://www.pcprojekt.pl/ (kupiłem u nich komputer na zamówienie) 31-052 Kraków,ul. Starowiślna 65

PS.Wojgp jak mogłeś sklepowi widmo zaufać,poukrywane są dane np.NIP i (Zaznaczamy iż jest to punkt odbioru a nie sklep stacjonarny, nie ma więc możliwości zakupu towarów na miejscu. Punkt odbioru znajduje się przy ul. Mikołaja Reja 9 w Krakowie i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16.) i parę innych rzeczy od tego sklepu,mnie odrzuca.


(Wojgp) #9

Dzięki, oczywiście PC Projekt znam i nie mam żadnych obaw u nich zamawiać - podobnie jak w Bit przy Conrada czy św. Krzyża w K-rk. Akurat można powiedzieć że w w/w przypadku zaryzykowałem dla okazyjnej ceny, ALE zapłaciłem kartą kredytową. W ostateczności pozostaje furtka tj. procedura chargeback :slight_smile: Na tym się jednak z mojej strony nie skończy.


(Galy1) #10

Widzisz zaryzykowałeś dla ceny,a teraz przez niesolidny sklep musisz się męczyć.Popieram ciebie w całej rozciągłości,dokręć temu sklepowi śrubę.A tu masz kolejny sklep w którym nie warto kupować Saturn/Media Markt gdyż sprzedaję sprzęt używany w cenie nowego.

PS.Napisałeś post na forum,ja powiem koledze o niesolidnym sklepie i efektem domina o sklepie będzie głośno.


#11

A tu mnie bardzo zaciekawiłeś. Możesz coś więcej na ten temat napisać?


(Kpc21) #12

Bywa, że sprzedają zwroty. Przecież jak ktoś zwróci towar, to co mają z tym zrobić?


(Galy1) #13

Arech kupiłem w Saturnie,odtwarzacz MP3 marki Odys był zapakowany,w oryginalne pudełko i Saturnowskie Blistry.Po podłączeniu MP3 do komputera zobaczyłem,że na odtwarzaczu są piosenki,po ich przesłuchaniu zorientowałem się takie same utwory lecą w Saturnie przez głośniki.Zadzwoniłem do Saturna i się dowiedziałem,że oni tak robią jak ktoś chce posłuchać jak odtwarzacz gra.To mój odtwarzacz mógł być już 100 razy przesłuchiwany,a co najlepsze wypuszczając odtwarzacz z mp3 złamali prawo autorskie.